Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády
    Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády

    Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády

  • Byl Trump odsunut na vedlejší kolej? Je ministr Lutnick nyní faktickým diktátorem USA?
    Byl Trump odsunut na vedlejší kolej? Je ministr Lutnick nyní faktickým diktátorem USA?

    Byl Trump odsunut na vedlejší kolej? Je ministr Lutnick nyní faktickým diktátorem USA?

  • Putin pozval Zelenského do Moskvy na jednání, nikoli na kapitulaci
    Putin pozval Zelenského do Moskvy na jednání, nikoli na kapitulaci

    Putin pozval Zelenského do Moskvy na jednání, nikoli na kapitulaci

  • Mariňáci zatkli ředitelku CDC Susan Monarezovou
    Mariňáci zatkli ředitelku CDC Susan Monarezovou

    Mariňáci zatkli ředitelku CDC Susan Monarezovou

Související zprávy

  • Aby lidé více četli, Dánsko zruší daň z knih
    Aby lidé více četli, Dánsko zruší daň z knih

    Aby lidé více četli, Dánsko zruší daň z knih

  • Ženy, které tvrdily, že se Brigitte Macronová narodila jako muž, byly zproštěny obvinění z pomluvy
    Ženy, které tvrdily, že se Brigitte Macronová narodila jako muž, byly zproštěny obvinění z pomluvy

    Ženy, které tvrdily, že se Brigitte Macronová narodila jako muž, byly zproštěny obvinění z pomluvy

  • Vědci objevili druhé skryté město pod egyptskými pyramidami v Gíze
    Vědci objevili druhé skryté město pod egyptskými pyramidami v Gíze

    Vědci objevili druhé skryté město pod egyptskými pyramidami v Gíze

  • Úvaha historika: Milada Horáková možná nebyla popravena
    Úvaha historika: Milada Horáková možná nebyla popravena

    Úvaha historika: Milada Horáková možná nebyla popravena

Finanční podpora

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Vatikán vlastní až 30 000 tun zlata, tvrdí italský odborník na papežský stát

Italský autor tvrdí, že katolická církev v posledních stoletích nahromadila celkem 30 000 tun zlata. Zlato je ale jen malá část majetku Vatikánu…

Italský spisovatel, novinář a vatikanista Claudio Rendina ve své knize Zlato Vatikánu (L’oro del Vaticano) tvrdí, že katolická církev během několika staletí své existence nashromáždila celkem asi 30 000 tun zlata. Podle dosavadních odhadů to odpovídá zhruba třiceti procentům zlata, které se tehdy ve světě těžilo, a je to víc, než kolik zlata má prvních deset států, jež drží zlaté rezervy.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Ze statistiky vyplývá, že Spojené státy, Německo, Itálie, Francie, Čína, Rusko, Švýcarsko, Japonsko, Nizozemsko a Indie dohromady oficiálně vlastní celkem 22 429,1 tuny zlatého kovu v rámci svých devizových rezerv. To je velké množství zlata, které stojí asi jeden bilion dolarů. Při současné ceně (duben 2018) 42,98 dolaru za gram stojí 30 000 tun cca 1,3 bilionu dolarů.

 

Vzhledem k tomu, že Vatikán od 14. do 17. století kontroloval až 60 % celosvětové zásoby zlata, nevypadá tato suma až tak nereálně. Portugalci, Španělé, Francouzi a další vyrabovali mnoho zlata a Vatikán také není zrovna transparentní, pokud jde o jeho majetkové poměry. Vatikán tím mohl podle Rendiny uvést v omyl své vlastní ovečky, aby si samy platily za renovaci kostelů a kaplí, stejně jako za zaměstnance církve.

I kdyby se nakonec jednalo jen o 10 000 tun zlata a ne o 30 000 tun, které Vatikán vlastní, je to ohromná suma. Vlastnictví katolické církve je však mnohem pestřejší: firmy, akcie, pozemky, lesy, rybníky, nemovitosti či umělecká díla.

Holt i křesťanství něco stojí… Ježíš by se asi divil.

zdroj: 5, 9

V knize Tajné dějiny jezuitů je shromažďování majetku a mamon Vatikánu dobře popsán. Hodnota majetku Vatikánu se odhaduje na 3 až 4 biliony amerických dolarů. Knihu můžete stahovat ZDE.

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

3 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stefan
stefan
18.1.2019 10:12

Co Jezis by sa divil. Vyhnal by tu MAFIU po zobrani a majetky rozdal narodu. To bohatsvo ich nepusti HORE do nebes, ale stiahne tam DOLE do PEKEL,kde pozasluhe aj patria. VATIKAN s.r.o MAFIA.

mino
mino
17.1.2019 13:31

V pohode by mohli celosvetovo zažehnať biedu a hlad na celé storočia, ale oni vodu kážu a víno pijú.

PTZ
PTZ
Odpověď na  mino
18.1.2019 10:36

Takže jsou opilí a tudíž napadení démonem…

A my zůstaneme zdraví, pokud je poslechnem… 🙂