Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

 • Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro
  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

  Nizozemsko utratilo v letech 1995 až 2019 za migranty přes 400 miliard euro

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Velká konfiskace začne konfiskací malou

Spolehlivé jako ve švýcarské bance. Věta známá z filmů a knih dětství. No, a ukázalo se, že se v bankách „země hodinek a sýra“ vyskytly krysy.

[wp_ad_camp_2]

V tomto týdnu jsem se seznámil s člověkem, který má svoje zlato v jedné ze dvou největších švýcarských bank. Když si přečetl můj článek, rozjel se do Curychu. A jedna z největších světových bank spravujících aktiva mu zlato vydat odmítla s odvoláním na změnu vnitřních pravidel. Ten člověk to ale tak lehce nevzdal, požádal o vydání písemného vyjádření a pohrozil, že se s ním obrátí na policii. Banka se zřejmě polekala a za 3 hodiny mu oznámila, že mu zlato přece jen vydá. Jaká je to štědrost se strany banky, jestliže klientovi vrátí jeho majetek!

Inu… Ale ten článek vám přece jen doporučuji k přečtení.

Obecně vzato, v příštích čtyřech až osmi letech bude světový blahobyt úplně zničen. A není důležité, zda jste bohatí, anebo máte „pouze dům“ a trochu vlastních prostředků. Během příštích několika let, sotva praskne dluhová bublina a bublina aktiv, se všechno znehodnotí o 75 až 95 %. Ale jen málokdo si to uvědomuje a připravuje se k brzké totální konfiskaci. Zabavení majetku proběhne na všech úrovních.

Myslíte si, že něco takového není v civilizovaném Západě možné? Ehm, ehm – historie ukazuje, že to možné je.

[wp_ad_camp_2]

Tajná konfiskace stříbra v USA

V roce 1933 americká vláda zabavila svým občanům zlato a o rok později stříbro. Zatímco o první události zhusta informují naše tzv. „učebnice historie“, druhá byla z paměti prakticky úplně vymazána. Proč? Na tuto otázku se nenabízela ani jedna odpověď až do výskytu nedávné série mých článků nazvaných „Tajné zásoby stříbra“ (The Secret Silver Stockpile)1). Proč tajili skutečnost, že americká vláda ukradla svým občanům ohromné množství stříbra? Proto, aby skryla přeliv tohoto množství do rukou vybrané skupiny privilegovaných oligarchů.

Jak budou překvapeni majitelé wolframových slitků, které považovali za zlaté. Prodali jim je přece v bance…

Ve Velké Británii objevili zlatý slitek pančovaný wolframem

Novou informaci poskytl australský dealer ABC Bullion spolu s fotografií nového zlatého slitku, ve kterém jsou provrtány otvory se zasunutými wolframovými tyčemi, – tentokrát nikoli v Německu, ale v jakémsi anglickém městečku, kde se dostal do ruky výkupci drahých kovů – spolu s originálním certifikátem kvality. Všimli si ho proto, že byl o dva gramy lehčí oproti certifikované váze. Po jeho rozříznutí bylo zjištěno, že 30 – 40 % jeho váhy tvoří wolfram.

Jsou oba doložené případy během dvou let výjimečnými incidenty? Nebo je to příznak penězokazectví, které poznamenalo období soumraku Říše Římské? Tehdy ovšem vše probíhalo téměř otevřeně. Ovšem teď, kdy se většina populárního fyzického zlata uchovává v supertajných soukromých úložištích po celém světě, kde předpokládaně zajišťuje bilance velkých centrálních bank, nemůže nikdo potvrdit jeho existenci, nebo provést audit skutečného obsahu zlata v těchto slitcích, není divu, že stále více lidí klade otázku: takže, kolik zlata tam vlastně je?

No, dobrá, původ tohoto slitku je mlhavý. Ale jak tento případ posuzovat?

Zlatý slitek Certifikovaný Královskou kanadskou mincovnou byl padělaný

Naposledy vypukla masová panika kolem napodobenin fyzického zlata v létě 2012. Objevení desetiuncového zlatého slitku obsahujícího wolfram ve zlatnické čtvrti na Manhattanu vyvolalo mezi prodejci paniku, jejímž důsledku bylo v místních zlatnictvích objeveno dalších, přinejmenším 10 desetiuncových „zlatých slitků“, obsahujících wolfram. Podobný případ falšování zlata byl nedávno zjištěn v Kanadě, přičemž falešný slitek byl „certifikován“ nejvyšší možnou instancí.

[wp_ad_camp_2]

Podle CBC vyšetřuje Královský kanadský mincovní dvůr (Royal Canadian Mint – RCM), jak je možné, že se oražený slitek „čistého zlata“ s příslušnou pečetí mincovního dvora ukázal být padělkem. Kanadský tisk informuje, že zlatý slitek o váze jedné unce s uvedenou čistotou 99,99 % si koupil zlatník z Ottawy 18. října v oddělení Royal Bank of Canada (RBC). Problém vznikl, když analýza slitku ukázala, že nemusí obsahovat vůbec žádné zlato. A když i mincovní dvůr a RBC odmítli slitek přijmout, obrátil se zlatník Samuel Tang na CBC News.

Jinými slovy, podvod na nejvyšší, Královské úrovni.

Zlatnický mistr Barnard z Joy Creations řekl, že ho neznepokojuje jen podvod na zlatnících, ale spíš klamání koncových kupujících, majících za to, že čistota a kvalita koupeného zboží schváleného mincovním dvorem jsou nepochybné: on, stejně jako Tang se obávají, že falešné zlato může být velmi rozšířené a je těžké ho objevit, protože většina kupců jsou investoři, kteří nechávají kov v průzračných plastových obalech orazítkovaných mincovním dvorem. „Kdo bude běhat a otvírat jejich obaly, orazítkované mincovním dvorem?“, ptá se Barnard. Jeho znepokojení sdílí i profesor Rennie: „Problém je to závažný. Pokud se ztratí důvěra, trh se zastaví – přinejmenším, přechodně“.

Nedivil bych se, kdyby autoři tohoto podvodu byli z Buckinghamského paláce…

Vše se ubírá jedním směrem – dobíjení zbytků „střední“ a „vyšší střední“ třídy, s konfiskací všeho jejich podstatného majetku, aby se stal absolutně závislým. Neokastovní společnost taková je. Přesněji – tak se plánuje.

[wp_ad_camp_2]

Nic osobního, jen provozní nutnost.

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře