Fanoušci ze Spojených států se stanou největší skupinou zahraničních fanoušků na Mistrovství světa, oznámilo to ruské velvyslanectví ve Washingtonu, když komentovalo publikaci novin The Guardian, ve kterém Američané doporučují zdržet se cestování do Ruska.

[wp_ad_camp_2]

„Někdo ve Washingtonu se asi velmi lekl, když uviděl statistiky o nákupu vstupenek na Mistrovství světa v roce 2018 v Rusku. Podle FIFA si počátkem dubna američtí fanoušci koupili 16 462 vstupenek a stali se tak největší skupinou zahraničních fanoušků. Uvedlo to v komentáři na stránce Facebooku ruské velvyslanectví RF.

Guardian cituje vysoce postaveného představitele Bílého domu, který řekl, že fotbaloví fanoušci ze Spojených států by si měli „dvakrát rozmyslet“, jestli pojedou na Mistrovství světa 2018, protože diplomatická krize mezi Ruskem a Západem představuje hrozbu pro konzulární služby. Poznamenal také, že jakákoli velká sportovní událost by mohla být ohrožena teroristy.

„Nehledě na masivní rusofobní kampaň v hlavních amerických médiích, ale také možná díky tomu, zájem o naši zemi roste. Američané si sami chtějí uvědomit, co se v Rusku ve skutečnosti děje,“ říká velvyslanectví.

Diplomatická mise dodala, že v těchto anonymních varováních nevidí přílišnou péči o bezpečnost svých občanů, ale obavy, že velké množství Američanů a Angličanů začne mít rádo Rusko, ruské města a ruský lid. „Hrozba je ve skutečnosti v tom, že značná část populace na Západě přestane věřit každodenní protiruské propagandě,“ uvedlo velvyslanectví.

[wp_ad_camp_2]

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se bude konat v Rusku od 14. června do 15. července v 11 městech: Moskvě, Kaliningradu, Petrohradu, Volgogradu, Kazaňi, Nižním Novgorodě, Samaře, Saransku, Rostově na Donu, Soči a Jekaterinburgu. Tým USA v turnaji hrát nebude, protože se nedostal přes kvalifikaci.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.