VIDEO: Andrej Babiš natočil video, kde obviňuje Českou televizi, Český rozhlas a novináře ze lhaní a de facto rozkladné činnosti proti jeho osobě. Český fake news mainstream přitom informoval, že slovenský soud potvrdil, že Andrej Babiš byl agent StB. Jenže, to není pravda. Otázka zní: Kdo je nástupnickou organizací StB dnes?

[wp_ad_camp_2]

Andrej Babiš natočil a uveřejnil před 2 dny na YouTube kanálu Hnutí ANO poměrně emotivní video, jehož obsah opět potvrzuje, že českému mainstreamu se nedá věřit už doopravdy vůbec nic a stává se tak naprosto jednoznačným fake news mainstreamem, jak označuje Donald Trump americká mainstreamová média. O co vlastně jde v celé kauze? Slovenský ústavní soud totiž před týdnem vydal rozhodnutí, že žaloba Andreje Babiše na obvinění Slovenského ústavu paměti národa je neplatná, protože tento ústav není nástupnickou organizací československé StB, která spadala v dobách ČSSR pod federální ministerstvo vnitra. Veškeré předchozí rozsudky, který byly ve prospěch Andreje Babiše, jsou tak neplatné a celá kauza byla vrácena krajskému soudu, který musí nejprve zjistit, kdo vlastně je v dnešní době nástupnickou organizací StB, aby tato organizace se potom mohla vyjádřit k tomu, jestli Andrej Babiš byl nebo nebyl spolupracovníkem a agentem StB [1]. Dalo by se říct, že na Slovensku zavládl soudní chaos, kde jedna ruka neví, co dělá druhá.

Mocenský tandem Miloš Zeman – Andrej Babiš. Tandem představuje největší ohrožení amerických plánů s Českou republikou.
[wp_ad_camp_2]

Jenže daleko horší je obrovská dezinformační vlna v ČR, kdy Česká televize a spolu s ní i Český rozhlas informovaly, že slovenský soud definitivně zamítl Babišovu žalobu na Slovenský ústav paměti národa, a tím pádem to prý jako znamená, že Andrej Babiš byl agentem StB a jeho žaloba proti tomuto tvrzení tak byla ústavním soudem definitivně zamítnuta. Nemusíme mít vůbec Andreje Babiše v oblibě, ale takováto skandální dezinformace je naprosto dokonalou ukázkou toho, jak fungují česká dezinformační mainstreamová média. Pokud bychom takovou zprávu přinesli my jako Aeronet, že Andrej Babiš byl definitivně potvrzen jako agent StB, okamžitě by se na nás snesla obrovská vlna kritiky, že šíříme dezinformace. Jenže, když tyto dezinformace šíří Česká televize a Český rozhlas, všichni jsou v klidu, nikdo to nekritizuje, všichni mlčí a místo toho řeší kauzu jakýchsi výroků politiků SPD o táboru v Letech. Skutečnost, že mainstreamová veřejnoprávní média vedou informační válku proti premiérovi a jeho spojencům na ose Zeman-SPD-KSČM, by měla někomu otevřít oči.

Na scéně se objevuje operátor StB, který obviňuje Babiše i britského předsedu Labour party ze spolupráce s komunistickou StB

Na scénu se v posledních dnech dostává velmi nebezpečná postava, bývalý operátor I. Správy SNB (rozvědka) Ján Sarkocy, který rozehrál vysokou hru, která zasahuje až do britské politiky. Tento agent StB totiž obvinil šéfa britských labouristů Jeremyho Corbyna, že v 80. letech spolupracoval s československou tajnou službou StB, a že této spolupráce se účastnil i Andrej Babiš [1]. Příchod agenta StB Sarkocyho na scénu v době vyjednávání o české vládě je načasované tak, aby byla Babišova vláda torpédována ještě dříve, než bude vůbec ustanovena. Celá věc má charakter zpravodajské hry, jejímž cílem je dostat Andreje Babiše do izolace na politické scéně, aby byl nepřijatelný pro ostatní politické strany. Veřejnoprávní média následně vykreslují Babiše jako již soudem uznaného agenta StB.

[wp_ad_camp_2]

Ján Sarkocy, bývalý agent StB, promluvil pro britský bulvár The Sun [3].

Andrej Babiš pracoval v 80. letech pro podnik zahraničního obchodu (PZO) Petrimex a měl několik stáží v cizině, v severní Africe apod. Je naprosto zjevné, že musel být v kontaktu s 1. a také 2. správou SNB a jeho zařazení muselo spadat do složky SU (speciální určení) a zařazení KRU (kádr rezidentního určení). V této skupině byli vedení lidé, kteří měli výjezdy do devizové ciziny z pozice pracovních cest firem PZO a museli informovat agenturní pracovníky StB o svých cestách a jejich obsahu. Ovšem Andrej Babiš je obviňován z toho, že údajně podepsal vědomou spolupráci agenta StB v jedné bratislavské kavárně, což má dokladovat jistý papír s podpisem, který se podobá Babišovu podpisu z tehdejší doby. Pravdou ale je, že tři různé instance slovenských soudů nenašly žádný hmatatelný spis, především ten, který je naprosto nejdůležitější, a to je osobní spis agenta, tzv. kádrová svodka.

Babiš musel být kádrově zařazen ve složkách StB stejně jako všichni, kdo pracovali pro PZO a vyjížděli pracovně do devizové ciziny. Jenže to nebyl status agenta, ale rezidenta…

[wp_ad_camp_2]

Právě z kádrové svodky, pokud by byla k dispozici, by bylo potom možné vyčíst nejen účast na jednotlivých operacích, ale i data a časové údaje komunikace agenta s ostatními zaměstnanci StB. Estébáci si brali pravidelně své vyhlédnuté objekty tzv. na kávičku, kde z takových seancí se dodnes zachovaly účtenky za občerstvení, ale s Andrejem Babišem se dostáváme do pozice obrovské záhady, protože pocházel z rodiny několika emigrantů a takové osoby byly v primárním zájmu StB. Ve spisech jsou dodnes tyto osoby uváděny jako “blokované”, tedy vyhrazené objekty k rozpracování a k získání ke spolupráci. Pokud by Andrej Babiš podepsal agenturní vázací dekret, potom by jako zaměstnanec PZO spadal pod 1. Správu SNB s úkoly pro splnění v zahraničí, anebo pod 2. Správu SNB pro rozkladnou činnost uvnitř PZO.

Rozhovor Andreje Babiše pro ČST v roce 1981.

V tom případě by ale existovaly křížové odkazy ve spisech ostatních agentů z dané doby, že ta a ta osoba je blokována a rozpracována agentem “Burešem” (Babišovo krycí jméno). Jenže žádné takové křížové odkazy a záznamy nikde neexistují, a to je záhada, která by nás měla vést k opatrnosti. Právě z důvodu chybějícího kádrového spisu a chybějících křížových záznamů ve složkách StB neuznaly 3 stupně slovenských soudů tvrzení Slovenského ústavu paměti národa, že Andrej Babiš byl agentem. On totiž mohl být veden jako KRU (kádr rezidentního určení) vzhledem ke své pozici v Petrimexu a zahraničním cestám, ale k tomu chybí důkazy. KRU byli inženýři, vědci, obchodníci, analytici, kteří byli připravováni StB jako rezidenti pro budoucí sběr technologických informací v cizině pro potřeby československého průmyslu a hospodářství. Nešlo nikdy o agenty vnitřní správy (kontrarozvědky).

Koho vlastně by měl Babiš žalovat? Stopy vedou k ministerstvům vnitra v Česku i na Slovensku

Největší záhada ale spočívá v rozhodnutí slovenského ústavního soudu o tom, že Slovenský ústav paměti národa nemá právo rozhodovat o tom, jestli někdo byl nebo nebyl agentem StB. Soud de facto uvedl, že ústav má charakter studijního historického institutu, ne oficiálního úřadu, který by mohl dávat informace o personálních otázkách. Z toho důvodu musí žaloba směřovat na nástupce federální StB, a tady to začíná být opravdu pikantní. Předlistopadová StB spadala pod federální ministerstvo vnitra. Po rozpadu federace se nástupnickými organizacemi staly de facto české a slovenské ministerstvo vnitra. Jenže tato ministerstva nedisponují přístupem k dokumentům a milionům složkám, které zkoumají jednotlivé národní ústavy paměti národa. Takže potvrzení, jestli někdo byl nebo nebyl spolupracovník StB, by mělo vydat ministerstvo vnitra, ale teď není ani jasné, jestli to slovenské nebo české. Andrej Babiš má totiž české občanství, a tak paradoxně by potvrzení o tom, že nebyl agent, mohl vydat budoucí ministr vnitra za Hnutí ANO. To by ovšem ale vrhlo na Babiše ještě horší světlo.

Jeremy Corbyn, předseda britských Labouristů obviněný ze spolupráce s československou StB.

Celý obraz do sebe zapadá naprosto dokonale. Česká veřejnoprávní média vedou soustředěný boj proti mocenskému tandemu Zeman-Babiš a proti všem spojencům tohoto tandemu, tedy proti SPD a proti KSČM. Určitě si vzpomínáte, jak se minulý rok objevily na internetu informace o tom, že Jiří Drahoš byl spolupracovníkem StB. Mainstreamová média okamžitě vystartovala na obranu Jiřího Drahoše, a to bez jakéhokoliv odstupu, přestože i my jsme zjistili [3], že práce pro ČSAV a výjezdy do ciziny byly předmětem kontroly a schvalování 1. a 2. Správou SNB, která tyto osoby zařazovala do složek pod označením KRU. Je poměrně pravděpodobné, že Andrej Babiš je na tom podobně jako Jiří Drahoš. Byl sice veden někde u StB, ale nebyla to zřejmě pozice agenta, ale pouze rezidentura pro účely práce v zahraničí. Jenže zatímco mainstreamová média chránila Jiřího Drahoše zuby nehty, v případě Andreje Babiše vypouští veřejnoprávní média naprosto otřesné dezinformace a lži o rozsudku ústavního soudu v Bratislavě.

[wp_ad_camp_2]

Americké odcházení – Pokusy o rozbíjení mocenského tandemu Zeman – Babiš vrcholí, střelba míří na prezidenta, premiéra, celou SPD a komunisty. Hraje se o všechno!

Andrej Babiš nikdy nebude náš oblíbenec, ale jako nezávislá alternativa si musíme dobře všímat rozkladné činnosti českých veřejnoprávních médií proti demokraticky zvoleným politikům, a je úplně jedno, jestli je to Andrej Babiš, nebo Miloš Zeman, Tomio Okamura nebo Miloslav Rozner z SPD. Není normální, když veřejnoprávní média šíří dezinformace a rozehrávají zpravodajskou hru proti premiérovi, i když je v demisi. Už jednou jsme zažili sestřelení premiéra v roce 2013 na objednávku mocenských kruhů zpoza Atlantiku kvůli dostavbě Temelína a tohle, co se teď rozehrává okolo Babiše má nebezpečný nádech další americké zpravodajské hry. Hraje se o rozbití tandemu Zeman-Babiš a skutečnost, že do akce proti nim byl nyní nasazen i bývalý operátor StB Sarkocy, dává docela dobře tušit, že někomu už opravdu teče do bot. Nepodařilo se jim porazit Miloše Zemana ve volbách, tak se snaží mocenský tandem rozbít z druhé strany. A útoky na SPD jsou pouze útokem na Andreje Babiše z jiného úhlu, tzn. útoky na potenciální spojence jeho budoucí vlády.

Vážení čtenáři, pokud se Vám líbí naše články, videa, analýzy a pravidelné páteční pořady na SVCS, zvažte prosím i závěrem tohoto měsíce jakýkoliv finanční příspěvek na podporu a zachování provozu našeho serveru na naší obvyklé darovací stránce zde. Každá částka pomáhá, protože my nemáme za sebou nikoho než jenom vás, naše čtenáře. Předem Vám děkujeme, stejně tak jako děkujeme všem, kteří nám tento měsíc již přispěli. Společně tvoříme rodinu a Vy jste její součástí.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.