Páteční nehoda v gruzínském skiareálu Gudauri, kterou zapříčinila porucha lanovky, si vyžádala osm zraněných . Jeden z nich byl již propuštěn z nemocnice, dva jsou ve vážném stavu. Incident vyšetřuje gruzínské ministerstvo vnitra a ministerstvo hospodářství.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle svědků sedačková lanovka v gruzínském lyžařském středisku zničehonic až dvojnásobně zrychlila a rozjela se opačným směrem. Na videozáznamu je vidět, jak lyžaři kvůli vysoké rychlosti padají do sněhu či raději dobrovolně vyskakují, některé přece jen sedačka dovedla zpět na místo nástupu. Tam se vrácené vleky zasekly a začaly hromadit.

Do nemocnice bylo ihned po incidentu přepraveno osm lidí. Většina vyvázla pouze s lehkým zraněním, lidé byli spíše „šokováni a otřeseni“. „Mezi zraněnými jsou občané Švédska a Ukrajiny,“ uvedl gruzínský ministr zdravotnictví David Sergeenko. „Naštěstí nikdo nezemřel, ale dva lidé mají vážnější zranění. Jeden pacient má otevřenou zlomeninu a zranění hlavy, druhým je těhotná žena ze Švédska, která má bolesti v oblasti pasu,“ dodal. Veškeré náklady na léčbu a dopravu uhradí postiženým osobám ministerstvo hospodářství.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ministerstvo v prohlášení uvedlo, že se již obrátilo na rakouskou firmu Doppelmayr, výrobce lyžařského vleku, aby okamžitě reagovali na incident a vyslali do skiareálu odborníky, kteří by odhalili příčinu poruchy. Poslední kontrola lanovky se uskutečnila loni 22. prosince a nebyl zjištěn žádný problém.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.