Pátého března zavraždil pětašedesátiletý italský penzista Roberto Pirrone čtyřiapadesátiletého imigranta ze Senegalu jménem Idy Diene, který na ulici prodával drobné předměty jako deštníky či tašky na mostě v centru města. Obviněný senior při výslechu uvedl, že opustil v pondělí dopoledne svůj dům s úmyslem se zabít, ale po cestě se rozhodl, že nezabije sebe, ale někoho, kdo se mu připlete do cesty, aby skončil ve vězení a nebyl své rodině nadále na obtíž.

[wp_ad_camp_2]

Jelikož se ale pohyboval v místech, kde je mnoho migrantů, odnesl to zřejmě právě muž ze Senegalu. „Rasistické motivy můžeme vyloučit,“ oznámila policie. „Osobní profil tomu neodpovídá. Nebylo zjištěno žádné napojení na politické skupiny, natož rasistické či krajně pravicové.“

Muže vypátrala a zadržela speciální brigáda italské armády s názvem Folgore, Brigata paracadutisti Folgore, která byla zrovna ve službě v rámci operace Bezpečné ulice, neboť udržet pořádek v italských ulicích není vzhledem k množícím se incidentům jaksi snadné.

Senegalci byla přivolána pomoc, ale zdravotníci po 40 minutách konstatovali smrt. Italský důchodce, který ho zastřelil, se u výslechu rozplakal a uvedl, že se chtěl zabít z ekonomických důvodů, protože svou tíživou situaci již nezvládá, ale pak si to rozmyslel a chtěl se nechat zavřít do vězení za vraždu.

[wp_ad_camp_2]

Jenže početná senegalská komunita v toskánské metropoli vyrazila „do boje“. Desítky migrantů pochodovaly skrz historické centrum města a ničili přitom květiny, skútry či odpadkové koše. Na video se můžete podívat níže:

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.