…..je jenom otázkou času, kdy se podobné scénáře začnou odehrávat i u nás na hranicích. Nebudeme určitě dlouho čekat. Mám na Vás dotaz, těšíte se na zbojnické výboje proti migrantům zatím ze strany policie? Později Vás vtáhnou chtěně do sebeobrany na rozpoutání občanské války. To je právě účelem současné taktiky celé EU….

05:55

VIDEO Migranti házejí kameny a mlátí se s policisty. Na hranici je rušno

[wp_ad_camp_1]

Na hranici mezi Řeckem a Makedonií je opět velmi živo. Naposledy se policie střetla s nejméně třemi stovkami rozlícených uprchlíků. Podle zdejších humanitárních pracovníků však k násilným konfliktům dochází prakticky každý den.

VIDEO Migranti házejí kameny a mlátí se s policisty. Na hranici je rušno
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Novinářů je v současnosti plný tábor
Poslední nepokoje vypukly poté, co vláda nařídila přesun uprchlíků do nově vybudovaných přístřešků. Většina lidí pocházejících z Blízkého východu a Afriky však pokyny řeckých úřadů ignorovala a někteří z nich se rozhodli přikročit k násilným protestům. Uprchlíci demolují vybavení uprchlického tábora Idomeni, házejí po zasahujících policistech kameny a pouštějí se s nimi do pěstních soubojů. Na video záběrech jsou vidět také rozbitá skla policejních vozů.
Celý text z AP najdete ZDE.Jak uvádí tisková agentura AP, rozlícení uprchlíci také zablokovali železniční nádraží a požadují opětovné otevření hranic. Makedonské úřady ovšem uvádějí, že minimálně do konce letošního roku zůstanou hranice uzavřené. Podle odhadů se v okolí uprchlického tábora Idomeni pohybuje až 12 000 uprchlíků. Přesto dnes Evropská unie konstatovala, že počet migrantů přicházejících z Turecka do Řecka během posledního týdne prudce poklesl.

„Za minulý týden dorazilo méně než 1000 migrantů, přitom v minulých týdnech v průměru do Řecka přicházelo za den 2000 migrantů,“ cituje AP mluvčí Evropské komise Natashu Bertaud a uvádí, že v průběhu prodlouženého velikonočního týdne překročilo řecké hranice méně něž šest set lidí. „Na základě dohody uzavřené mezi EU a Tureckem musí Ankara přijmout zpět všechny migranty, kterým nebude v Řecku přiznáno právo na udělení azylu,“ píše AP.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.