Ruský televizní kanál Rossija 1 přinesl před několika dny diskusní pořad k aktuální kauze dvojitého agenta Sergeje Skripala, který byl v londýnském Salisbury otráven bojovým plynem. Naprosto skvělý komentář měl v pořadu bezpečnostní analytik Sergej Michejev, k jeho komentáři jsem připravil české titulky ve videu v úvodu článku. Současná situace amerických elit je zoufalá. V Německu byla znovu do funkce kancléřky zvolena Angela Merkel a Vladimir Putin opět drtivým způsobem vyhrál prezidentské volby minulý víkend. Před dvěma týdny Ukrajina udělala skvělý obchod s Berlínem, když ten slíbil dorovnávat a doplácet cenu ruského plynu pro Ukrajinu během reverzního transportu z Německa, přes ČR a Slovensko na Ukrajinu.

[wp_ad_camp_2]

Namísto nahrazení dodávek ruského plynu za americký plyn z břidlic, který by na Ukrajinu dovážely americké tankery, se Kyjev rozhodl odebírat ruský plyn od Německa. Americké elity to nemohly vydýchat takový podraz a přišel útok a odveta. Dvojice neznámých migrantů zaútočila v Německu na obchodního ředitele německého plynárenského gigantu RWE, který tuto plynovou transakci mezi Berlínem a Kyjevem bude technicky zajišťovat. Útočníci chrstli ředitelovi RWE do obličeje kyselinu. Byl to brutální vzkaz Američanů, odveta a výhrůžka. Američané se zachovali jako národ grázlů?

Sergej Michejev, analytik.

A budete se divit, ale kauza s chemickým útokem v Londýně má rovněž mnoho společného s americkým břidlicovým plynem. Theresa May totiž dnes oznámila, že jako sankce a odvetu za údajný ruský chemický útok v Londýně zvažuje britská vláda odstřižení od ruských dodávek plynu z ropovodu Jamal [1] a jejich nahrazení jinými zdroji, např. od amerického koncernu Shell, což není nic jiného, než břidlicový plyn, který Shell těží v USA. Dokonalé načasování, že?

Dodávky plynu tankery z USA do Velké Británie však vyjdou britské domácnosti odhadem britských ekonomů až na trojnásobek dnešních cen, protože v ceně dodávek budou zahrnuty náklady na obousměrný provoz tankerů, které zpátky do USA budou jezdit prázdné a náklady na návrat musí koncový spotřebitel plynu také uhradit. Pesimisté mluví dokonce o čtyřnásobku dnešních cen ruského plynu, protože dodávky plynu nelze zatížit pro domácnosti tak vysokou spotřební daní, jako je třeba u nafty nebo benzínu, takže výpadek by zaznamenal i britský státní rozpočet. Z něho ale čerpají zisky britské distribuční společnosti, které si účtují marži za distribuci ve svých sítích.

[wp_ad_camp_2]

Jak udělat z Ruska národ grázlů a druhou Severní Koreu? Obviněním z použití chemických zbraní!

Dobře si všimněte, že z kauzy jednoho otráveného dvojitého agenta je britskou vládou vykreslována kauza takových rozměrů, jako kdyby snad Rusové bombardovali Londýn tisícovkami chemických bomb. Celou věcí se má zabývat NATO z pozice obvinění, že Rusko zaútočilo na členskou zemi NATO chemickými zbraněmi. A takové obvinění, jakkoliv je to nebetyčný blábol, je vysoce nebezpečná hra, protože může zažehnout válku mezi NATO a Ruskou federací.

Musíme si uvědomit, že NATO a tím pádem americké elity hledají záminku pro vyvolání války s Ruskem. A když se díváme, co se děje v kauze Sergeje Skripala, začíná to připomínat Tonkinský záliv. Jak správně uvádí Sergej Mechejev, ruští oligarchové ve Velké Británii teď budou žít  ve strachu, co se s nimi stane. Budou neustále živeni obavami, že zlé Rusko na ně chystá další útok strašlivou chemickou zbraní. A britská a americká vláda to použijí jako nátlakový mechanismus na ruské oligarchy, aby posílali do Ruska tamní opozici mnohem větší peníze, než posílají dosud, aby se v Rusku změnil politický režim.

Julia a Sergej Skripalovi.

Jinými slovy, vidíme zde podivnou změnu plánů amerických elit. Už nechtějí do Ruska posílat vlastní peníze, protože výsledek je nula. Že se něco děje, to potvrzuje i prosebný dopis [2] Jakuba Jandy z Evropských hodnot, kde žádá americkou firmu o příspěvek na chod Jandovy neziskovky. Americké kohouty penězovodů se asi pomalu uzavírají. Ale protože Američané nechápou situaci, jaká je v Rusku, zdůvodňují si to tím, že změna v Rusku nenastává proto, že západ posílá do Ruska málo peněz. A protože Američané na tom nejsou s penězi a rozpočty nijak slavně, chtějí do financování ruské opozice více zapojit ruské oligarchy, kteří žijí na západě. Neoconi mají představu, že když do Ruska poteče více peněz ze západu, výsledek změny režimu v Rusku se nakonec dostaví.

Ovšem tu změnu mají zacvakat ruští oligarchové na západě, což je opravdu úsměvné, protože to opět ukazuje na to,  že Američané a Britové opravdu nechápou, co se děje. Většina ruských oligarchů nežije na západě kvůli tomu, že by neměli rádi Putina, ale kvůli životnímu stylu, luxusu a školám svých dětí. To je vidět každý rok v Londýně, kdy na ruskou ambasádu na oslavy Dne vítězství jsou zvány desítky ruských oligarchů, kteří žijí ve Velké Británii a vztahy s Putinem mají více než vynikající.

[wp_ad_camp_2]

Ruští oligarchové mají nově dostat strach z Putina a financovat proti němu ruskou opozici

To velmi narušuje představu šířenou v západních médiích, že každý, kdo je jen trochu bohatý Rus, nenávidí Putina. Tahle teze je tak úchylná, že může fungovat jen u lidí, kteří o ruském oligarchátu nevědí naprosto nic. Většina dnešních miliardářů s ruským občanstvím se totiž “udělala” až během Putinova ekonomického zázraku po roce 2000, kdy Vladimir Putin zapojil do rekonstrukce hospodářství stovky významných podnikatelů v celém Rusku, kteří se podíleli na zakázkách národní infrastruktury Putinovy pojelcinovské renovace země.

Proto si všimněte, že drtivá většina ruských oligarchů, která žije v cizině, všude propaguje Rusko, ruské vlajky, symboly, podpora ruských sportovců a klubů atd. Pokud si Američané a Britové myslí, že ruští oligarchové budou rozvracet Putinovo Rusko, které jim pomohlo zbohatnout, je něco opravdu divného v hlavách amerických neoconů. Éto děbily? Ne každý ruský oligarcha na západě je totiž Chodorkovský, ten je spíš výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

Vladimir Putin vyhrál volby se ziskem 76.7% a upevnil svoji moc.

Nebezpečí celé kauzy Skripal spočívá v tom, že Rusko má být nově vykresleno jako “národ grázlů”, který se snaží zabíjet chemickými zbraněmi obyvatele západního světa, a tím pádem má být Rusko postaveno na stejnou úroveň jako Severní Korea. Problém je v tom, že co nefunguje ani v případě KLDR, tedy izolace, nebude už vůbec fungovat v případě Ruska. Hrozba proto spočívá hlavně v tom, že Rusko může být vykresleno jako země, která poskytuje chemické zbraně syrské vládě a Američané tím získají právo a mandát na odstranění Bašára Asada, jako už se jednou pokoušeli, když v roce 2013 chtěli Damašek obvinit z použití chemických zbraní a vyhlásit nad Sýrií bezletovou zónu.

V poslední chvíli tehdy situaci zachránilo Rusko. Jenže pokud nově Rusko bude stavěno na úroveň jako KLDR, nikdo už nebude Rusko respektovat s ohledem na Sýrii. Když americká kobyla chcípe a její moc oslabuje, o to více bude kolem sebe kopat. A to zvláště ve chvíli, kdy se Američanům nepovedl Majdan na Slovensku, který neskončil předčasnými volbami. Další porážka neoconů, další neúspěch. O to více bude narůstat riziko mohutné americké provokace, při které zemřou stovky nebo tisíce lidí a bude z toho následně obviněno Rusko. Je to jenom otázka času.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.