Studie Natural News ukazuje, že mít trochu toho nezdravého tuku na sedince je dobrá a zdraví prospěšná věc. Podle vědců z Oxfordské univerzity a Nemocnice Churchill ve Velké Británii, větší pozadí nejenže zlepšuje zdravotní stav, ale váže se také na zvýšenou inteligenci a nižší riziko chronických onemocnění.

Odborníci říkají, že uložený tuk je důležitý a pokud budete mít nějaký tuk, nejlépe je, mít ho uložený od pasu níže, protože slouží jako ochrana před srdečními onemocněními, cukrovkou a obezitou.

,,Je to ochranná úloha dolní části těla, to jest mít tuk na stehnech a hýždích. Ochranné vlastnosti tělesného tuku v dolní části těla byly potvrzeny v mnoha studiích provedených u pacientů se širokou škálou věku, BMI a typů onemocnění.” Napsali vědci v časopise Obezita (Journal of Obesity).

Tvar jablka versus tvar hrušky

Porovnáním tvaru vašeho těla s ovocem vám může pomoci určit, zda jste na správné cestě. Vědci říkají, že pokud máte hruškovitý tvar těla, máte tuk na správném místě. Pokud je vaše tělo ve tvaru jablka, pravděpodobně budete potřebovat přejít na zdravější životní styl. Lidé s břišním tukem mají větší problémy s obezitou než ti, kteří mají extra kila na svých bocích, stehnech a hýždích.

Pokračování článku: Vliv velikosti pozadí na zdraví a inteligenci žen

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.