Zpráva NBC News uvádí, že po volbách z minulého měsíce jsou nyní všichni členové rady města Palm Springs v Kalifornii buď lesby, gayové, bisexuálové, transgender a/nebo jiné orientace LGBTQ – to je situace, která ve Spojených státech nastala poprvé v historii.

[wp_ad_camp_2]

Město, které je často označováno za ráj, kde lidé touží strávit svůj důchod i dovolenou, se za poslední roky stalo rájem gayů. A jak se aktivisté LGBTQ čím dál více zapojovali do politiky – tím více se jich ucházelo o místo v radě a tím více jich také volby vyhrávalo.

NBC uvádí:

Palm Springs v Kalifornii nyní reprezentuje rada, která poprvé v historii národu sestává výhradně ze zástupců LGBTQ.

Ano, všech pět členů rady města se identifikuje v rámci LGBTQ komunity a reprezentují každé písmenko tohoto akronymu.

[wp_ad_camp_2]

„Skutečně věřím, že tzv. „Trumpismus“ je odklonem od sociálního pokroku, který jsme za posledních 20 let učinili,“ sdělila Christy Holstege, otevřeně bisexuální žena a členka rady města Palm Springs, v rozhovoru s NBC News. „O další zlepšení však hodláme i nadále usilovat.“

Lisa Middleton, lesbická transgender žena, která byla minulý měsíc do rady také zvolena, říká, že je pyšná, že je součástí první městské rady v historii USA, která je kompletně složena ze členů komunity LGBTQ. Prý je její zvolení však pouhým výsledkem toho, že pro tuto práci byli vybráni ti nejlepší lidé.

Někteří členové rady říkají, že se setkali s předsudky – dokonce i od kolegů z komunity LGBTQ:

Holstegová vysvětlil, že se na akcích kampaně setkal s dotěrnými dotazy jak ze strany tisku, tak dokonce i z řad svých LGBTQ kolegů.

„Panuje tu hodně ‚bifóbie‘,“ řekla Holstegoví. „V rozhovorech mi kladli otázky ohledně mého sexuálního života. Veřejnost se ptala, včetně homosexuálů, jak mohu být LGBTQ, když jsem si vzala muže.“

Starosta Palm Springs, Robert Moon, je také gay – třetí homosexuální starosta v historii města.

[wp_ad_camp_2]

Začátkem tohoto měsíce New York Times informovaly o Palm Springs a „mimořádné cestě“ tohoto města:

Bylo to zde, v roce 1987, kdy dlouhodobý rezident Palm Springs zemřel na komplikace spojené s onemocněním AIDS kvůli tomu, co si roky odmítal přiznat svoji homosexualitu a vinu za výrazný úbytek tělesné váhy shazoval na špatný průběh melounové diety.

Zatímco jména ulic zde připomínají jeho republikánskou minulost a slavné rodáky – mají tam například Frank Sinatra Drive či, na letišti, Sonny Bono Concourse – jeho přítomnost je progresivní a velmi, velmi gay. Demokraté tam dnes přecijenom převažují nad republikány. Místní úřady odhadují, že kolem 20% – 40% obyvatel Palm Springs jsou buď gyové nebo lesby.

Vedení města doufá, jak jeden z členů rady prozradil v rozhovoru s Times, že „být gay nemá s jejich politikou nic společného.“

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.