Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Východ zakrúti petrodoláru krkom, lacná ropa bankrotuje západné banky
…..i zde šel výstřel dozadu. Mysleli si že zbankrotují Rusko a nakonec se vše otočilo proti západu….
10:54
Východ zakrúti petrodoláru krkom, lacná ropa bankrotuje západné banky
Rusi podpísali s Čínou energetický kontrakt za 700 miliárd splatný v juanoch. Petrodolár končí a západné banky ťahajú ku dnu dlhy ropných spoločností. S postupujúcou eróziou bankového sektoru v Európe sa stále viac očí upiera na Deutsche bank, ktorej akcie sú už teraz na úrovni ktorú zažili počas poslednej krízy. Avšak stým, že kríza v médiách ešte oficiálne nezačala. Keď sa pozrieme na to ako vypadá súvaha Deutsche bank a jej derivátový náklad, nedá sa nevidieť paralely s rokom 2008.
Deutsche je Lenhman a Enron cez kopírak. Banka má derivátov za niekoľko Nemeckých ekonomík a jej špičkové vedenie za pol roka implodovalo akcie vlastnej firmy o 50%. A ľudia z tejto prašivej inštitúcie ešte majú tú drzosť vyjsť medzi ľudí a dávať vláde odporúčania, ako zakročiť proti začínajúcej panike vo finančnom sektore. Táto banda lúzrov teraz dáva návrhy na negatívne úrokové miery, začipovanie veľkých bankoviek, zdanenie transakcií. Čiže ošklbte ľudí ako je to len možné, kradnite im priamo z účtov zápornými mierami, ozbíjajte ich zakaždým keď budú platiť väčšími sumami. Miery môžu byť kľudne záporné aj na hypotékach, lebo banky budú stále ryžovať na spreade. Nedávno s týmito odporúčaniami vystúpil analysta spomenutej inštitúcie, s očakávaním, že takto somár ovčan opäť zatiahne účet.
[wp_ad_camp_1]15 rokov podvodov v súčastnosti vrcholí v horovej 55 biliónovej derivátovej pozícii Deutsche, ktorá bola v lete odpálená deflačným kolapsom komodít. Deutsche má nielen obrovské rizikové vystavenie voči trhu dlhopisov vysokých výnosov, ktorý už nejaký čas zažíva masaker, ale aj voči firme Glancore, ktorú dostal do kolien kolaps komoditného komplexu. Blbečkovia novinári a analysti samozrejme sledujú len záväzky firmy a o derivátoch hovoria, že vlastne na nich nezáleží. Sú mimo súvahy a každý z nich má protistanu. Čiže sú sterilné. Ako seriózne môžeme imbecilov s takýmto pohľadom na finančný svet brať sme videli pri poslednej kríze. Na derivátoch nezáleží až kým na nich záleží. A keď na nich záleží tak sa začína tanec. Lehmanovci boli prd pod vodou vo vani oproti tomu čo predstavuje derivátové monštrum Deutsche. HDP Nemecka sú necelé 3 bilóny eur, HDP eurozóny 10 biliónov ale derivátová kniha tejto banky je 5x toľko čo celá eurozóna vyprodukuje za celý rok. Iba maličká strata na ich pozíciach a zmizne obrovské množstvo kapitálu. A to sa bavíme len o jednej inštitúcii v eurozóne. Ak sa čokoľvek malé pokašle na derivátom trhu banka je kaput. Straty budeme niesť my všetci. Nemci požiadajú celý kontinent o solidaritu, tak ako s imigrantmi. Lebo je to národ absolútnych retardov, ktorý ako hlúpi Jano urobí všetko čo mu z poza mláky prikážu, či už je to prevzatie derivátovej pozície Fedu pomocou Bankers trust do Deutsche alebo uvalenie sebevražedných sankcií voči Ruskej federácii.
Situácia v bankovom sektore začína byť velmi seriózna, pretože aj v BIS – centrálnej banke centrálnych bánk, hovoria o globálnom odpustení dlhov. Práve na tento rok vychádza roj jubilea, rok po siedmej šemite. Podľa starozákonných pravidiel je nutné každý siedmy rok nechať polia ladom. Po sedem krát siedmych rokoch prichádza veľké zrušenie dlhov, prepustenie otrokov a reset celého ekonomického systému. A tento rok odpustenia vychádza poľa židovského kalendára práve na rok 2016. Ale to bude náhoda.
V celom finančnom systéme prebieha reťazová reakcia tichého kolapsu. Dokonca aj Fisher z texaského Fedu priznal, že celé tie úžasné premyslené opatrenia po kríze v roku 2008 boli len bluf. Nevedeli čo ďalej a tak skúsili svoj šamanizmus a ľudia im to zožrali. Fisher, teraz už samozrejme na dôchodku, lebo inak by držal klapačku, sám priznal, že čo robil Fed bolo len napumpovanie ďalšieho dlhu do ekonomiky. Riešenie problémov dlhom pomocou dlhu je riešenie dočasné a vytvára ešte väčšie problémy do budúcnosti. Pomocou konzumácie na kredit sa odčerpáva spotreba z budúcnosti. Dnes si môže ovčan kúpiť to, na čo nemá peniaze. Ale dnešnú spotrebu bude musieť v budúcnosti splatiť. V ekonomike, kde 70% ekonomickej aktivity tvorí spotreba, tak ako v USA to má efekt. Ale aj katastrofické dôsledky pre budúce roky. A najväčšia komédia je, že aj napriek 12,3 bilióna likvidity ktorú centrálne banky napumpovali od začiatku krízy do ekonomiky, svet teraz zažíva obrovský likviditný squeeze. Stále jej nie je dosť, pretože v systéme založenom na generovaní dlhu musí objem obeživa rásť exponenciálne, aby dohnal exponenciálne narastanie dlhu. Celá táto likvidita mizne v čiernej diere derivátov a kým banky neprídu s ďalšou vlhou absolútne gigantického tlačenia, svetová ekonomika bude naďalej kolabovať.
USA sú jadrom problému lebo sú domovom rezervnej meny, ale centrálne banky po celom svete teraz podopierajú akciové trhy. Od Japonska, cez Čínu a Európu, až po Londýn a New York. Prvý týždeň akciového trhu tohto roku v USA bol týždeň s najhoršími kumulatívnymi stratami v histórii. Od decembra sú akcie v medveďom trhu a to aj napriek tomu, že v jeseni Fed vyhlásil víťazstvo nad krízou a v decembri po 10 rokoch dvihol miery. Je možno v krátkodobom horizonte očakávať otočenie poklesu keď budú zostrelené shortky, ale následne opäť nastúpi medveď. Americký akciový trh je stále extrémne nadhodnotený, na čo upozorňujem už od leta. Dôležité indikátory ako Buffetov pomer trhovej kapitalizácie k HDP USA, Shillerovo P/E alebo Tobinovo Q ukazujú minimálne 50% korekciu. Je celkom možné, že ak prevládne deflácia, uvidíme nakoniec pomer Dow k zlatu 1:1. A to sa bavíme len o technickej prekúpenosti trhu. Obyčajne býva reakcia trhu preklopená kvôli sentimentu, takže bez záchrany vo forme stimulov centrálnych bánk môžu americké akciové indexy ísť dole až 70%. Akcie sú tak nadhodnotené, že sa ich veľké banky štítia dotknúť trojmetrovým papekom. Radšej parkujú keš v prebytočných rezervách Fedu, ako by ich mali dať do akciových indexov. Každopádne, ak má kreditný trh pravdu, pôjde S&P dole minimálne 50%. Rok Fed krákal o dvíhaní úrokových mier a keď ich v decembri dvihol, všetko začalo ísť do čerta. Svetové trhy sa stali jednou veľkou komédiou.
Jediná vec ktorou sa ešte západná elita drží pri moci je dolár. Kontrakcia kreditu, likvidity a deflácia spôsobuje deštrukciu aktív denominovaných v dolároch a tým pádom ich virtuálny nedostatok vo svetovej ekonomike. Na prvý pohľad paradoxné, po rokoch šialeného tlačenia a nulových úrokových mier. ale faktom je že veľké banky teraz žobrú o akýkoľvek kvalitný kolaterál kvôli explodujúcim derivátom. A tým sú hlavne US dlhopisy. Býčí trh v dolári bude ešte kvôli kontrakcii kreditu pár mesiacov pokračovať. Možno do konca leta, určite nie kým nebudú medzinárodní investori zarátavať do dolárových investícií strašný stav americkej ekonomiky. Posledné čísla prakticky zo všetkých strán, od nákupu kreditnými kartami počas sviatkov, cez priemyselné indikátory až po indikátory samotného Fedu, začali od novembra blikať na červeno. Tlaku doláru nahor môže pomôcť aj devalvácia juanu. Ak pôjde juan dole, bude to tlačiť dolár nahor. Čo bude naďalej tlačiť dole ceny komodít, kvôli ich inverznému vzťahu k doláru v ktorom sú oceňované a to predovšetkým ceny ropy a zlata.
Skoro 90% svetovej produkcie ropy je teraz v strate. Lacní producenti ako Saudi a Rusko postupne vytláčajú marginálnych a priemerne drahých producentov. Produkcia drahej ropy z frakovacích projektoch v USA úplne skolabovala. Z uniknutých dokumentov priamo z Fedu vyplynulo, že Fed prosil banky, aby neoceňovali dlhopisy viazané na ropné projekty na trhu. Ak by s nimi šli mark-to-market, stáli by len 30 centov z dolára. A to si pri súčasnej implózii kolaterálu nemôže systém dovoliť. Kolaps cien ropy spôsobil US bankovému sektoru ďaleko závažnejšie straty ako špatné hypotéky v poslednej kríze. V USA aj Európe teraz nastáva panický výpredaj dlhopisov viazaných na energetické projekty. Prvé mrciny budeme môcť vidieť po prvom kvartáli tohto roku. Akcie veľkých západných bánk sú dole 20-40% za posledná dva mesiace. Lacná ropa im teraz urve hlavu, ale o tom píšem už asi rok. Lacní producenti tiež kvília ale marginálna produkcia v Severnej Amerike zažíva skutočne stredovek. Rusi sa so Saudami dohodli na obmedzení produkcie. Rusi boli na tento scenár pripravení a písal som ešte pred rokom, že kvíkanie sorošovej svoloče o tom, že Rusko kvôli lacnej rope do pár mesiacov zbankrotuje sú veľmi predčasné. Rusi nemajú veľa externého dlhu a navyše počas minulého roku ešte navýšili svoje rezervy o pekných pár ton zlata. Nechystajú sa zachraňovať rubeľ. Premýšľajú niekoľko krokov dopredu.
Zdegenerovaná a premnožená Saudská kráľovský rodina sa začala posledné mesiace veľmi škrabať za ušami, pretože OPEC má kvôli poklesu cien už 1 bilión straty. Prepaľujú svoje rezervy ako diví aby mali keš na vojny a štedré sociálne programy pre svoje pribrzdené pologramotné obyvateľstvo. Zavádzajú kapitálové kontroly a Medzinárodný menový fond vydal analýzu, že ak ceny ropy nepôjdu hore, Saudi do 5 rokoch zbrankrotujú. Stíska im riadne, pretože v susedných kráľovstvách ako Bahrajn a Katar už začali pouličné nepokoje a ak nebudú môcť financovať ničnerobenie obyvateľstva vo svojom teokratickom absurdistane, je možné že ich zmetie ľudová revolta. Pravda, v našich médiách sa nemôže na tieto režimy poukazovať ako na psychopatické teokratické diktatúry ale ako na kráľovstvá. Kráľovstvo s kráľom a princeznami milé deti. Kráľovstvo, ktoré mučí, bičuje, stína a križuje ľudí, lebo si dovolia kritizovať pána kráľa. Ale keďže sa jedná o verného spojenca USA, bude vám vylízaná blondína v TV s úsmevom hovoriť rozprávky o pánovi kráľovi. A nikdy nespomenie pol milióna jemeských detí, ktoré trpia drastickou podvýživou vďaka bombardovacej kampani Saudov. Jemenské mestá sú kvôli masívnym náletom odstrihnuté od zásobovania a podľa oficiálnej správy OSN ide 500 tisíc detí pochcípať hladom. Ale to si nevšímaj milý ovčan, tu sa pozri ako zloduch Putin bombarduje umiernených odrezávačov hláv. Koľké barbarstvo.
Saudi sa ocitli v obrovských sračkách. Chceli predminulý rok zlikvidovať marginálnu konkurenciu zo Severnej Ameriky a rátali s maximálne ročným poklesom ceny. Teraz ich deficit explodoval, nedokážu poraziť asi milión krát chudobnejších Jemencov, domáce obyvateľstvo začína byť nekľudné a USA hrozia, že zverejnia 26 strán vyšetrovania pádu dvojičiek obchodného centra. Tieto dokumenty boli utajené počas Bushovej administratívy a ak sa budú Saudi moc kamarátiť s Rusmi, tak ich ukážu emeričanom a celému svetu. Žiaľ obyvateľstvo na západe je natoľko dementné, že toto „škandalózne odhalenie“ zhltne a Saudov bude zo dňa na deň považovať za nepriateľov. Tak ako kedysi Saddáma. Tak ako Kaddáfiho.
Rusi pred časom podpísali 700 miliardový energetický kontrakt s Čínou a minulý týždeň oznámili, že si nechajú zaplatiť v juanoch. Ďalší klinček do rakve petrodolárového systému. Uberretardovaní analysti z Medzinárodného menového fondu na Slovensku budú aj napriek týmto faktom a aj napriek zvyšujúcemu sa napätiu medzi USAa Čínou v Juhočínskom mori fantazírovať o tom, že NATO na Rusko čoskoro zaútočí zo západu a Čína hneď na to obsadí Sibír. Je náročné povedať či sú natoľko vymletí, že to myslia vážne, alebo je to len dôsledok toho, že sú prisatí na sorošovom cecku. Tento krok Ruska je veľmi významný a prestavuje otvorenú výzvu západnej finančnej oligarchii. Dolár by neprežil veľmi dlho, keby nebol po odpútaní od zlata v roku 1971 hneď naviazaný na cyklus petrodolárovej výmeny. Celá monetárna expanzia a postupné znižovanie mier, financovanie deficitu a gigantickej vojenskej mašinérie by nebolo možné, keby OPEC nepredával ropu výlučne za doláre a ropné štáty neuchovávali svoje bohatstvo v US dlhopisoch. Keď chcel Saddám predávať ropu za eurá, neskončil veľmi príjemne. Keď chce Kaddáfi predávať ropu za eurá a zlato, bol niekoľko hodín znásilňovaný oceľovou trubkou. A teraz príde Putin spraví gigantický energetický kontrakt v juanoch a každý drží tlamu, vrátane našich médií, pretože USA sú voči tomu bezmocné. Západ nebude mať za čo nakupovať naftu do tankov, lebo dolár nebude akceptovaný a ak tak po drastickej devalvácii. Východ radšej nechá západ zbankrotovať a žrať hlinu, než by mal riskovať novú svetovú vojnu.
Dolárový systém je v rozklade a Východ to veľmi dobre vie. Čína postupne vytvára alternatívy, aby počas kolapsu západu nebola stiahnutá k zemi. Západná banková elita chystala implóziu celej svetovej ekonomiky pomocou znefunkčnenia SWIFTu. Ale v roku 2012 dostali hlave priložený revolver a vyprosili si pár rokov navyše výmenou za zlato ovčanov západných centrálnych bánk. Za ten čas východ prišiel s alternatívami voči všetkým finančným mechanizmom západu – od BRICs banky, cez AIIB, alternatívy SWIFTu, chystanému benchmarku zlata až po systém platieb kreditnými kartami. Rusko pripravuje ropný benchmark v rubľoch a juanoch. Západní bankári sú teraz na ústupe. To čo vidíme v Sýrii a na Ukrajine nie je útok na Rusko, ako sa retardi analysti snažia maľovať v našich zemepisných šírkach. Je to taktika spálenej zeme. Zúfalé a trápne pokusy strhnúť situáciu v chaos a vyťažiť z nej niečo pre seba. Veľmi zaujímavý vývoj nastal taktiež na trhu zlata. Zdá sa, že proces formácie dna je konečne ukončený a začne pomaly rásť, aj keď volatilita začne naberať na obrátkach. Ale o tom snáď viac v budúcich článkoch.
http://www.nemesis.sk/vychod-zakruti-petrodolaru-krkom-lacna-ropa-bankrotuje-zapadne-banky/
[wp_ad_camp_1]Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.