Kancelárka Angela Merkelová a jej francúzsky priateľ, prezident Emanuel Macron chcú zrejme naďalej zvyšovať tlak na štáty, ktoré odmietajú utečencov. Mali by byť vylúčení zo schengenského priestoru, ak budú naďalej u nich odmietať prijímanie takzvaných utečencov.

Pre občanov „vzdorujúcich“ štátov by to mohlo čoskoro skončiť so slobodou cestovania v Európe. Počas návštevy gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa v auguste v Berlíne a Paríži diskutovali všetky tri hlavy štátov o šiestich bodoch plánu v rámci reforiem Dublinskej dohody. Informujú o tom grécke noviny „Ta Nea“ a francúzske noviny „Courrier International“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

V budúcnosti by krajiny ako Vyšehradské štáty a Taliansko mali byť vylúčené zo schengenského priestoru, ak budú naďalej odmietať prerozdeľovanie tzv. utečencov a migračnú politiku EÚ, tvrdia grécke noviny.

Taktiež má byť na programe aj zosilnená spolupráca medzi pohraničnou agentúrou EÚ Frontex a gréckymi orgánmi s cieľom bojovať proti príchodu nelegálnych migrantov, vypátrať prevádzačov a uľahčiť vyhostenie nelegálnych osôb.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Grécko v posledných týždňoch zápasilo s rýchlo rastúcimi novými príchodmi nelegálnych prisťahovalcov ako aj úplne preplnenými azylovými ubytovaniami. Len za jeden deň pricestovalo na ostrov Lesbos viac ako 500 prisťahovalcov, čo je najvyššia úroveň od vrcholu migračnej krízy v roku 2015 za jediný deň. Gréci sú zvlášť znepokojení podmienkami na ostrovoch v Egejskom mori, z ktorých sú mnohé preplnené a ktorých občania sú sužovaní zločinnosťou a násilím, informuje „Breitbart“.

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.