Když všichni, které milujete a znáte spí, a vy jediní jste “vzhůru”, svět se může zdát poněkud osamělý, někdy dokonce nepřátelský. Zatímco koncept probuzení může mít mnoho definic, v kostce lze probuzení shrnout jako vzestup vědomí. Což znamená, bez ohledu na cestu nebo proces, že čím více si uvědomujeme, tím více se probouzíme. Přestože proces probouzení může být úžasná věc, může být také docela náročný. Ve skutečnosti, pokud se ve své rodině nebo komunitě probudíte jako jeden z prvních, “vyjít na povrch” jako vědomá bytost může být jednou z nejtěžších věcí, jaké kdy uděláte! Není divu, že mnoho vědomých lidí se rozhodlo ukrýt v tom, čemu říkám „skříň vědomí“.

Ve skutečnosti existují tři velmi dobré důvody, proč se uvědomělí lidé skrývají ve „Skříni vědomí”:

Důvod č. 1 – Chcete se vyhnout odsuzování!

Je více než pravděpodobné, že pokud jste jediní, kdo jsou ve vaší rodině nebo komunitě probuzení a každý, koho znáte, si myslí, že jste blázni, potlačíte své vědomé myšlenky a přesvědčení, a jednoduše se schováte do ,,skříně vědomí”, abyste se vyhnuli posuzování a odmítnutí.

Důvod č. 2 – Ztrácíte spojení!

Možná se nebojíte, že vás vaši spící přátelé nebo rodina budou odsuzovat, ale už nemáte zájem diskutovat o těch stejných pozemských či materialistických tématech s lidmi, kteří uvědomělí nejsou.

Důvod č. 3 – Vztahy s nevědomými lidmi vás vyčerpávají!

Zatímco se se s vámi vaši spící přátelé a rodina stále pokoušejí spojit na nevědomé vlnové délce (protože to je vše, co umí), pokud zrcadlíte jejich energii, můžete snadno sklouznout zpět do nevědomí. To může být velmi vyčerpávající, proto jste se také mohli rozhodnout skrýt ve ,,skříni vědomí”, kde se můžete těmto vztahům vyhnout a chránit tak svoji energii.

Ať už se schováváte ve ,,skříni vědomí”, abyste se vyhnuli destruktivním reakcím spících lidí, nebo proto, že se nechcete nudit či ztrácet energii, dříve nebo později se musíte sami sebe zeptat: Jak vědomí můžete skutečně být, když potlačujete svoje Pravé Já?

Kromě toho, když se většina vědomých lidí rozhodne skrýt ve ,,skříni vědomí”, jak se pak může vyvíjet globální kolektivní vědomí?

Pokračování článku: Vylezte ze „Skříně vědomí“ aneb co dělat, když jste jediný probuzený

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.