V USA už majú ľudia veľmi málo moci v rukách, keď dokonca pri takomto odhlasovaní už doperdu počítajú so žalobami. Predpisi amerického regulátora sú pekne totalitného charakteru. Ale je dobré, že sa nedajú, pri tom čo už dnes veda vie o 5G by to mali vyhrať.

Městská rada v kalifornském Danville si odhlasovala poměrem čtyři hlasy ku jednomu, že zablokuje povolení k blížící se instalaci technologií na 5G mobilní sítě firmou Verizon. To na jedné straně otevírá cestu k možným žalobám na město ze strany korporací, na straně druhé se alespoň nestane z Danville Deadville…

Podle předpisů amerického regulátora, Federální komunikační komise (FCC), přitom místní úřady nemají právo zvažovat zdravotní dopady technologie 5G na zdraví; mohou regulovat maximálně umístění vysílačů. Jinými slovy, pokud se městské samosprávě kdekoli zdá, že je technologie problematická a nebezpečná, nemůže nic dělat, i kdyby se měla z mozků lidí stát míchaná vajíčka. Protože navzdory tomu, že například evropští vědci a lékaři požadují zákaz 5G sítí či minimálně pozastavení do doby, než se vyvrátí zdravotní rizika.

Neexistuje totiž žádná studie, která dokazuje jejich nezávadnost, a naopak spousta obav, že jsou nebezpečné. Přes dvě stovky vědců a lékařů z více než 40 zemí, kteří se rozhodli varovat veřejnost před závažnými riziky technologie 5G, upozorňují, že technologie je efektivní pouze na velmi krátké vzdálenosti a její frekvence obtížně procházejí přes pevné materiály, jako jsou například zdi. Aby tedy byl signál dostupný, tak, jak je v dnešní informační době potřeba, musí být síť vysílačů neobyčejně hustá – jinými slovy musejí být všude. V podstatě vychází v hustě obydlených oblastech jedna anténa cca na 10 domů.

Instalace těchto vysílačů významně zvýší podle vědců a doktorů podepsaných pod apelem riziko rakoviny, buněčného stresu, počet volných radikálů v organismu, riziko genetického poškození, poškození reprodukčního systému, způsobí zhoršení paměti, neurologické poruchy a celkově ničí lidské zdraví a zdraví ostatních živočichů a ohrožuje celkovou kondici planety.

Paradoxní je, že jejich obavy zcela potvrzuje i zatím největší studie amerického Národního toxikologického projektu (NTP) za 25 milionů dolarů. Podle ní 5G záření významně zvyšuje riziko rakoviny mozku a poškození srdce u zvířat, která byla záření vystavena. Místo pořádného zmapování dopadů na lidi byla tato studie ignorována a regulátoři, kteří připomínají spíš pobočky telekomunikačních firem pro schvalování všeho, co si jen budou přát, to ihned schválili.

Ale zpět do kalifornského Danville. Na březnovém zasedání rady starosta Robert Storer prohlásil, že toto hlasování mělo znamenat vzpouru proti federální vládě a telekomunikačním společnostem.

„Učinili jsme mnoho obtížných rozhodnutí během uplynulých let, a tohle je jedno ze tří nejtěžších. Ale je to přesně to, proč nás někdo ve volbách volil – abychom udělali správnou věc,“ řekl starosta během schůze. A dodal: „Ztratili jsme kontrolu nad věcmi na lokální úrovni a to nám říká: Víte co? Už nám je z toho špatně a nebudeme tu jen tak sedět a nechat se válcovat. Říkáme ne a vyložili jsme karty.“ A dodal: „Už jsme se v minulosti soudili,“ nebojí se.

Hlasování přišlo poté, co byla radnice v Danville doslova zavalena stížnostmi a obavami místních obyvatel, kteří se bojí negativních zdravotních dopadů z 5G infrastruktury.

Zaplavme sťažnosťami našich politikov aj my!!!!

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.