V USA už majú ľudia veľmi málo moci v rukách, keď dokonca pri takomto odhlasovaní už doperdu počítajú so žalobami. Predpisi amerického regulátora sú pekne totalitného charakteru. Ale je dobré, že sa nedajú, pri tom čo už dnes veda vie o 5G by to mali vyhrať.

[wp_ad_camp_2]

Městská rada v kalifornském Danville si odhlasovala poměrem čtyři hlasy ku jednomu, že zablokuje povolení k blížící se instalaci technologií na 5G mobilní sítě firmou Verizon. To na jedné straně otevírá cestu k možným žalobám na město ze strany korporací, na straně druhé se alespoň nestane z Danville Deadville…

Podle předpisů amerického regulátora, Federální komunikační komise (FCC), přitom místní úřady nemají právo zvažovat zdravotní dopady technologie 5G na zdraví; mohou regulovat maximálně umístění vysílačů. Jinými slovy, pokud se městské samosprávě kdekoli zdá, že je technologie problematická a nebezpečná, nemůže nic dělat, i kdyby se měla z mozků lidí stát míchaná vajíčka. Protože navzdory tomu, že například evropští vědci a lékaři požadují zákaz 5G sítí či minimálně pozastavení do doby, než se vyvrátí zdravotní rizika.

[wp_ad_camp_2]

Neexistuje totiž žádná studie, která dokazuje jejich nezávadnost, a naopak spousta obav, že jsou nebezpečné. Přes dvě stovky vědců a lékařů z více než 40 zemí, kteří se rozhodli varovat veřejnost před závažnými riziky technologie 5G, upozorňují, že technologie je efektivní pouze na velmi krátké vzdálenosti a její frekvence obtížně procházejí přes pevné materiály, jako jsou například zdi. Aby tedy byl signál dostupný, tak, jak je v dnešní informační době potřeba, musí být síť vysílačů neobyčejně hustá – jinými slovy musejí být všude. V podstatě vychází v hustě obydlených oblastech jedna anténa cca na 10 domů.

Instalace těchto vysílačů významně zvýší podle vědců a doktorů podepsaných pod apelem riziko rakoviny, buněčného stresu, počet volných radikálů v organismu, riziko genetického poškození, poškození reprodukčního systému, způsobí zhoršení paměti, neurologické poruchy a celkově ničí lidské zdraví a zdraví ostatních živočichů a ohrožuje celkovou kondici planety.

Paradoxní je, že jejich obavy zcela potvrzuje i zatím největší studie amerického Národního toxikologického projektu (NTP) za 25 milionů dolarů. Podle ní 5G záření významně zvyšuje riziko rakoviny mozku a poškození srdce u zvířat, která byla záření vystavena. Místo pořádného zmapování dopadů na lidi byla tato studie ignorována a regulátoři, kteří připomínají spíš pobočky telekomunikačních firem pro schvalování všeho, co si jen budou přát, to ihned schválili.

[wp_ad_camp_2]

Ale zpět do kalifornského Danville. Na březnovém zasedání rady starosta Robert Storer prohlásil, že toto hlasování mělo znamenat vzpouru proti federální vládě a telekomunikačním společnostem.

„Učinili jsme mnoho obtížných rozhodnutí během uplynulých let, a tohle je jedno ze tří nejtěžších. Ale je to přesně to, proč nás někdo ve volbách volil – abychom udělali správnou věc,“ řekl starosta během schůze. A dodal: „Ztratili jsme kontrolu nad věcmi na lokální úrovni a to nám říká: Víte co? Už nám je z toho špatně a nebudeme tu jen tak sedět a nechat se válcovat. Říkáme ne a vyložili jsme karty.“ A dodal: „Už jsme se v minulosti soudili,“ nebojí se.

Hlasování přišlo poté, co byla radnice v Danville doslova zavalena stížnostmi a obavami místních obyvatel, kteří se bojí negativních zdravotních dopadů z 5G infrastruktury.

Zaplavme sťažnosťami našich politikov aj my!!!!

Zdroj: 9

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.