Pašeráci lidí snižují standartní cenu 10 000 dolarů na osobu, když přistěhovalci přivedou své děti k americké hranici, aby využili mezery v azylovém zákoně, tvrdí Washington Post.

Dostihli jsme na telefonu v Kansas City, Denyse Adelma Mejiu, který nám řekl, že ušetřil tisíce dolarů díky tomu, že cestoval s dítětem. Jeho pašerákovi by normálně zaplatil 10.000 dolarů, kdyby cestoval sám, řekl; Ale s Elizabeth Dayanou ho to stálo 4.500 dolarů za oba. Má tři roky, aby to zaplatil – v měsíčních splátkách.

„Když přijedete s dítětem, pašerák vás pouze dopraví k hraniční hlídce,“ prohlásil Mejiu. „Když přijdete sami, musí vás provést cestou přes celou poušť.“

[wp_ad_camp_2]

 

 

Mezery v zákonech byly vytvořeny a šířeny americkými progresivními lidmi, včetně právníků a mnoha elitních advokátních kanceláří, aktivistů v pro-migračních skupinách, demokratů v Kongresu a reportérů v mnoha médiích. Výsledný příliv nelegálních přistěhovalců je povzbuzován hlavně podnikatelskými skupinamy, protože jde o příliv nové levné pracovní síly, kterou můžou brát na hůl při placení mzdy, a je to také příliv dalších spotřebitelů.

Odměna za přinášení dětí je tak vysoká, že vesnice ztrácejí mnoho dětí a migranti dokonce uzavírají dohody o přivedení dětí jiných lidí, a poté, na hranicích s USA, o nich tvrdí, že jsou to jejich vlastní děti.

„To je nejzávažnější problém, který máme,“ řekl starosta města Juan Jose Arita Rivera.

Mezi dubnem a zářím oddělili imigrační úředníci 170 dětí od dospělých, kteří je ilegálně prohlašovali za své vlastní děti, uvedl Washington Post.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Rostoucí příliv falešných rodin pokračuje, zatímco Demokraté pokračují ve svých velkých stížnostech, že politika prezidenta Donalda Trumpa způsobují „separaci dětí od migrantských rodin.“

Článek uvádí, že mnoho migrantů přináší děti, kteří jsou bratranci, a kupují padělané dokumenty od korupčních úředníků. Jakmile jsou migranti uloveni na hranicích USA a poté propuštěni z přeplněných vazebních zařízení, směřují do měst, kde již žije populace předchozích migrantů. Tato praxe pomáhá migrantům rychle se začlenit na různá pracovní místa.

Například migrant v Kansas City, Mejia, žije s manželkou v Kansas City:

On a pašovaná dívka nyní sdílejí dvojdomek s Mejiovým bratrem a jeho manželkou. Mejia nosí kotníkový náramek, a čeká na to, než jeho případ projde imigračními soudy. Protože nemůže pracovat legálně ani získat řidičský průkaz, řekl, že tím pádem nemůže ani zapsat Elizabeth Dayanu do školy.

Tato forma řetězové migrace přinesla do Spojených států obrovské množství jedinců ze středoamerických států a nyní vyrábí karavany migrantů, kteří buď čekají a nebo cestují podél hranice s USA.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ve fiskálním roce 2018 například využívalo této otevřené mezery zákona o migraci do Spojených států více než 100 000 přistěhovalců. Téměř všichni byli nakonec odhaleni Trumpovou administrativou, která držela dospělé v zadržovacích vězeňských centrech, a děti posílala do útulků, které provozuje Ministerstvo zdravotnictví. Opozice kvůli tomu skoro zuřila.

Po propuštění musí migranti přesvědčit soudce, aby schválili jejich azyl.

Rostoucí počet nelegálních ekonomických migrantů, kteří se ve Spojených státech schovávají, pomáhá „růstu“ ekonomiky pro zkušené investory tím, že snižují mzdy Američanům a zvyšují se náklady na nemovitosti mladým Američanům.

přeložil Pedro | zdroj: 9

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.