Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Setkání dvojníků v OSN
  Setkání dvojníků v OSN

  Setkání dvojníků v OSN

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

Související zprávy

Washington sa pripravuje na jadrovú vojnu v Európe…..

….ano, nezbývá jim už nic jiného než rozpoutat III.světovou. Jsou naprosto na konci cesty a teď je pro ně jenom možné skočit do strže, kterou cesta končí. Nemějte obavy, pravděpodobně dojde k EMP. Psal jsem o tom před několika týdny.

Washington sa pripravuje na jadrovú vojnu v Európe – preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2015-06-28 (15:04)
28. jún 2015
USA má v úmysle zmeniť jadrovú stratégiu kvôli zmene rétoriky Moskvy. Táto zmena podľa mienky predstaviteľov NATO vyvoláva obavy a núti prehodnotiť prístup k použitiu jadrového zbrojenia v Európe. Experti upozorňujú nato, že posilnenie jadrového potenciálu NATO v krajinách EÚ môže byť krokom k odstúpeniu od dohovoru o likvidácií rakiet stredného a krátkeho doletu, čo ohrozuje bezpečnosť Európy.
NATO má v úmysle predčasne prehodnotiť svoju nukleárnu stratégiu ako odpoveď na napätie vo vzťahoch s Ruskom a kvôli Ukrajine, oznámil The Guardian s odvolaním sa na zdroje v aliancii. Osobitné obavy u činovníkov NATO vyvolalo vyhlásenie Vladimíra Putina o tom, že ruský jadrový potenciál bude doplnený o 40 nových medzikontinentálnych balistických rakiet, pripomenulo vydanie. „Existujú reálne obavy z toho, že Rusko vydalo verejné vyhlásenie o svojom pláne na zvýšenie svojho jadrového potenciálu. Vo vnútri aliancie prebiehajú diskusie ohľadne jadrových zbraní, ale toto prebieha veľmi pomaly s nutnou obozretnosťou. Musíme sa snažiť ich udržiavať v spojení so súčasnou situáciou „- prehlásil pre noviny diplomat NATO.
«Vyhlásenia Ruska nie sú pre nikoho prospešné»
The Guardian pripomenul, že jadrová stratégia NATO je diskutovaná v kuloároch zasadnutia ministrov krajín – členov aliancie v Bruseli, ktoré sa začalo v stredu. Spojené štáty však majú v úmysle zorganizovať diskusiu na úrovni jadrovej skupiny ministrov krajín NATO o aktualizácii jadrovej stratégiu NATO, vrátane posilnenia úlohy jadrových zbraní pri vojenských cvičeniach NATO. Takéto stretnutie sa pravdepodobné uskutoční do konca roka , teda skôr ako bolo pôvodne plánované- uviedli noviny.
Okrem posilnenie úlohy jadrových zbraní vo cvičeniach účastníci stretnutia tiež posúdia ako si najlepšie vysvetliť varovanie Ruska o jadrových zbraniach: či ich brať vážne alebo nepovažovať ich za nič iné ako rétoriku- dodal The Guardian. „Ruské vyhlásenia ohľadne jadrových zbraní nie sú prospešné pre nikoho – prehlásil v kuloároch ministra obrany Michael Fallon. – To je vážny signál a my chápeme jeho dôsledky pre alianciu „.
Po vyvrcholení studenej vojny Rusko a USA znížili svoje jadrové potenciály, napriek toho si Rusko podľa niektorých hodnotení udržalo doposiaľ 1583 strategických bojových hlavíc umiestnených na 515-tich raketách a bombardéroch zatiaľ čo USA má 1597 jadrových hlavíc umiestnených na 785-tich nosičoch , bez tieňa prekvapenia oznámil The Guardian. « Pri tom v ústredí NATO neuvažujú o návrate do dní, keď dominovali preteky v zbrojení a doktrínu vzájomného zaručeného zničenia . Spojené štáty vylúčili návrat riadených striel do Európy- pripomenuli noviny.
«Napriek tomu sú oficiálne osobností NATO, vojaci a diplomati stále viac znepokojení tým, že súčasná jadrová doktrína aliancie odráža myslenie posledného desaťročia, keď sa Rusko považovalo za potenciálneho partnera. Podľa ich názoru je potrebné túto stratégiu revidovať», – citoval pre noviny činovník NATO a dodal, že oni predovšetkým trvajú na nevyhnutností « prehodnotiť úlohu jadrových zbraní vo výcviku berúc do úvahy zmenu vzťahov s Moskvou».
«Rétorika Ruska znižuje prah použitia jadrových zbraní»
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vo svojom prejave na tlačovej konferencii v stredu prehlásil, že jadrová otázka je veľmi vážna a preto by sa k nej malo pristupovať so všetkou vážnosťou: „Konania Ruska v oblasti jadrovej sféry, ich investície do svojho jadrového potenciálu to je časť globálneho obrazu v ktorom vidíme oveľa agresívnejšie Rusko „, – zdôraznil na záver. Avšak pri hodnotení konania Moskvy zatiaľ Severoatlantická aliancia “ zatiaľ ešte neprišla k nejakým záverom a neboli prijaté rozhodnutia o tom, aké opatrenia by mali byť zahrnuté v odpovedi na ne,“ povedal americký zástupca pri NATO Douglas Lute.
«Minulý týždeň sa Vladimír Putin posťažoval, že akcie USA vo východnej Európe majú veľmi agresívny charakter, aký sa nevyskytoval ani za čias studenej vojny. Rusko potvrdzuje, že rozširovanie NATO vo východnej Európe a ich pohrávanie sa s Ukrajinou sú neutíchajúcou provokáciou » poznamenalo vydanie.
Avšak činovníci NATO napriek tomu za provokatéra považujú Rusko. „Svojou rétorikou ruské vedenia znižuje prah prípadného použitia jadrových zbraní, k čomu by nemalo dochádzať – poznamenal pre noviny jeden z vedúcich predstaviteľov aliancie. – Tento typ jadrovej hrozby je pre nás nielen negatívny ale aj neočakávaný, tomu sa treba vyvarovať. Pozorne sledujeme konanie Ruska voči Európe a voči NATO, bohužiaľ musíme nato reagovať. “ Jednou z takých reakcií sa stalo vyhlásenie Fallona o tom, že Veľká Británia zdvojnásobila náklady na výcvik ukrajinskej armády na 6 miliónov libier pripomenul The Guardian.
«USA menia EÚ na potencionálny terč»
Vojenský expert prvý viceprezident Akadémie geopolitických záležitostí Konštantín Sivkov pre noviny ВЗГЛЯД poznamenal, že USA pokračuje v svojom obviňovaní Ruska ako hlavného jadrového protivníka a tiež ako hlavný cieľ jadrového úderu. Expert poznamenal, že jadrová stratégia NATO a USA v poslednom desaťročí prešla podstatnými zmenami. V dnešných časoch je zameraná na posilnenie svojej vojenskej prítomností v Európe pod zámienkou takzvanej ruskej hrozby.
«USA hľadá spôsob ako by zdôvodnili svoje odstúpenie od dohody o likvidácií rakiet stredného a krátkeho doletu a chystajú sa rozmiestniť svoje jadrové hlavice v Európe čo najbližšie od ruských hraníc », – pripomína expert. Nesúhlasí s tvrdením, že NATO nebude rozmiestňovať rakety v Európe.
«Zo začiatku rozmiestnia v krajinách EÚ riadené strely so vzdialenosťou doletu 2500 kilometrov «Pershingy» a «Tomahavky». Naviac dnes po zmene vzťahov Ruska a Západu bude NATO zvyšovať množstvo miest priameho zásahu a síce letísk, ekonomických objektov a väčších ruských miest. To znamená, že budú rozširovať okruh miest zásahov v našej krajine», – predpovedá vojenský expert.
Spolubesedník je presvedčený, že vedenie NATO tým, že zdôrazňuje tzv. ruskú hrozbu jednoducho chce posilniť prítomnosť svojich jadrových zbraní v krajinách Európy. « USA si vybralo menovite smer rozmiestiť svoj jadrový potenciál v Európe, v blízkostí ruských hraníc. Tým sa odtiahne pozornosť od ich územia a súčasne sa krajiny EÚ stávajú potencionálnym terčom. Vedenia krajín EÚ musia pochopiť jednoduchú vec, že v prípade rozmiestnenia amerických jadrových zbraní v Európe oni sa automaticky stávajú divadlom jadrovej vojny. Američania týmto riešením Európu obetujú», – zdôraznil Konštantín Sivkov.
«Krajiny východnej Európy a Veľkej Británie súhlasia s rozmiestnením amerických jadrových zbraní na svojom území . Okrem svoj súhlas môžu dať vedenia Francúzka a Nemecka. V tejto situácii sa Európa ocitne v pozícii – výmennej mince. Na dôvažok sa ešte USA môže pokúsiť rozmiestniť svoj jadrový potenciál na Ukrajine », – doložil expert. Podľa názoru Konštantína Sivkova Rusko musí konkrétne pochopiť kto je jeho hlavný nepriateľ.
«Zvýšenie počtu cvičení s použitím jadrových zbraní v Európe znamená, že Washington sa pripravuje k jadrovej vojne v Európe. My musíme európskym krajinám vysvetliť, že chápeme, že sa oni stávajú jadrovými rukojemníkmi USA a upevňujú obranyschopnosť svojej krajiny. Ak Američania odstúpia od dohovoru o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu, potom Rusko bude môcť rozmiestniť na svojom území riadené strely, pozemné jadrové zbrane so zásahom na 5000 km v množstve 600 jednotiek. Tak bude možné vytvoriť pre Američanov nepríjemnú mieru ohrozenia a zároveň im symetrický odpovedať,» – predpovedá spolubesedník.
« Zmeniť stratégiu nie je v čom »
« Žiadne kľúčové momenty jadrovej stratégie NATO sa nebudú meniť, – prehlásil pre noviny ВЗГЛЯД vojenský expert, šéfredaktor novín «Arzenál vlasti » Viktor Murachovsky. – Naďalej u nich ostane dôraz na prvom masívnom raketovo- leteckom údere tak ako sme to videli v udalostiach v Juhoslávii, Lýbii, Iraku atď., tak to aj ostane », – vyjadril presvedčenia expert.
Štáb plánovania NATO, ktorý sa chystajú zvolať USA riadí iba taktické jadrové strely a plánuje ich použitie, spresnil expert. « Majú sa na zreteli americké letecké bomby , ktoré sú skladované na území Európy a zodpovedajúce britské zbrane. Čo sa týka strategických jadrových síl medzikontinentálnych vzdialeností, ktoré sú v USA, Francúzsku a na ponorkách Veľkej Británie tie sú riadené výlučne národnými orgánmi vojenského riadenia a NATO k nim žiadny vzťah nemá », – doplnil expert.
Predtým až do súčasnej doby sa pre použitie taktických lietadlových bômb cvičili nielen posádky jadrových krajín – USA, Francúzka a Veľkej Británie ale aj nejadrové krajiny, členovia NATO – Nemecko, Taliansko, Poľsko a iné, doplnil expert. Ak sa predtým takéto výcviky uskutočňovali iba sporadický v dnešnej dobe sa možno budú uskutočňovať na pravidelnejšom základe. « Je celkom možné, že budú vyžadovať väčší počet pilotov, posádok z iných nejadrových krajín NATO », – poznamenal expert. Veta o tom, že NATO na Rusko hľadelo ako na «pravdepodobného partnera », spolubesedníka rozosmiala. « Vo vojenskom plánovaní neexistuje pojem « pravdepodobný partner», existuje iba pojem « pravdepodobný protivník». Nie je tajomstvom, že NATO menovite tak aj na Rusko hľadelo a aj pri tvorbe svojich operatívnych plánov z toho vychádzalo », – poznamenal on.
Takto sa žiadne kľúčové momenty nezmenia. « Dokonca aj v rokoch tak zvaného partnerstva hlavným pravdepodobným protivníkom vo vojenskom plánovaní , v operatívnych plánoch NATO stále ako predtým ostávalo Rusko- poznamenal expert. – Menovite proti nemu boli namierené jadrové strely, uložené na území Európy. V opačnom prípade by ich bolo USA odstránilo, avšak oni stále držali na území Európy svoje letecké bomby », – zdôraznil spolubesedník. Zatiaľ čo v našej vojenskej doktríne sú jasne definované podmienky použitia jadrových zbraní. « Preto Rusko nemá žiadny dôvod to prehodnocovať », – zdôraznil expert.
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál