Španělsko překonalo Itálii a změnilo se v „hlavní uprchlickou propusť“ z Afriky do Evrospké unie, uvedl Die Welt.

 

 

Jestliže se v předchozímu desetiletí Madridu dařilo zvládnout příliv migrantů, v posledních letech se situace stala napjatou a hrozí sociální nepokoje, což povede ke vzniku „populistické“ strany v zemi, poznamenaly německé noviny.
Když se v červnu přijal nový španělský premiér Pedro Sánchez 629 uprchlíků putujících ve Středomoří na lodi Aquarius, socialistická vláda země ocenila toto „humanitární gesto“, napsal Ute Müller, novinář Die Weltu. Nyní však nálada veřejnosti ve Španělsku zhoršuje, jelikož překonalo Itálii a stalo se „hlavním prostorem pro uprchlíky z Afriky“.

Už do poloviny července se počet uprchlíků ve Španělsku více než zdvojnásobil ve srovnání s předchozím rokem. Jen v pátek, sobotu a neděli španělské služby zachránily více než 1 400 uprchlíků na jižním pobřeží země. Podle španělských orgánů se 38% migrantů do EU pohybuje přes Španělsko.„Nemůžeme vydávat dokumenty všem, Španělsko nemůže přijmout miliony Afričanů,“ řekl Pablo Casado, předseda konzervativní Lidové strany. Cílem Casada je „vyjevit socialistům a jejich zinscenovou humanistickou imigraci,“ poznamenal autor.

Socialisté naopak odmítají takové obvinění a kladou vinu za nynější chaos na předchozí konzervativní vládu Mariano Rajoye, která se nepřipravila k přílivu uprchlíků.Podle Mezinárodního mírového institutu se Španělům v letech 2005 a 2006 podařilo vyrovnat se s prvními imigračními vlnami díky dohodám se západoafrickými zeměmi. Mnohé z těchto dohod jsou však zastaralé a měly by být aktualizovány. Úroveň deportací klesla na 37%. Domovské země uprchlíků je často odmítají přijmout zpět, protože nemají pas. Většina migrantů „leží na dně“ ve Španělsku nebo cestuje do jiných zemí EU ke svým příbuzným nebo přátelům.

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.