…..zde vidíte rozdíl mezi myslícími afričany, kteří umějí číst a psát na rozdíl od nemyslící a negramotné hordy, která přichází do Evropy. Mimo jiné by člověk znalý afrických poměrů měl jít jako příklad všem nemyslícím politikům a sluníčkářům s amputovaným mozkem….

11:54

[wp_ad_camp_1]

Afričan Ibi Maiga bez predsudkov. Na svojom facebookovom profile pochválil Kotlebu

Najznámejší slovenský Afričan Ibrahim Maiga, ktorý sa na Slovensku preslávil najmä v umeleckej oblasti, už dávnejšie mnohých šokoval svojím obozretným postojom voči prijímaniu moslimských migrantov. Teraz šokoval opäť, keď svojím statusom na sociálnej sieti Facebook vyjadril podporu Marianovi Kotlebovi, predsedovi strany ĽSNS, ktorú médiá označujú za kontroverznú stranu a jej prívržencov obviňujú z rasizmu a šírenia xenofóbie.

Na snímke Ibrahim Maiga
Na snímke Ibrahim Maiga

Ibi Maiga napísal: “Milí priatelia, budete sa čudovať, som človek, ktorý je a vždy bude na strane spravodlivosti, je to jedno, kto s tým príde.

Ibiho status na Facebooku
Ibiho status na Facebooku

Veľa som o Kotlebovi počul, aj sledujem niektoré jeho kroky, čo sa týkajú ľudí inej rasy a Rómov. Možno on aj jeho ľudia mňa osobne nemajú radi, myslím, že dôvod by na to nemali, ale pozrel som si zo zvedavosti toto jeho video a musím vám povedať, že je tam na moje prekvapenie veľa, veľa pravdy. A ja pravdu milujem, nech je od kohokoľvek.”

Ďalej pokračuje, “chcem len, aby ste boli v obraze, aby ste pochopili, aká je dnes realita na Slovensku. Mne je jedno, kto to zmení, ale hlavne je treba zmenu, nech je to krajina slušných ľudí, krajina, kde sa človek dočká spravodlivosti a nech sa už ľudia nemusia báť a nech majú úsmev na tvári.

Status uzavrel slovami: “Nemám nič s Kotlebom ani s jeho stranou, len sa mi páčili niektoré jeho výroky, čo zdieľam s vami.”

Video, ktoré Ibi zdieľal, si môžete pozrieť tu:

Převzato z následujících stránek.

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.