Iračan Mohammed Y., ktorý v máji vo viedenskom metre sotil skladníka Zlatka I. pod vlak, do väzenia nepôjde. Z dôvodu duševnej choroby by mal byť prijatý do psychiatrického ústavu.

Podozrivý Mohammed Y., ktorý kvôli vojne dokončil vo svojej vlasti iba päť školských tried, emigroval v roku 2015 so svojou rodinou do
Rakúska. Tu nepravidelne navštevoval kurzy nemčiny, nikdy nechodil do práce, dostával mesačnú sociálnu pomoc vo výške 780 eur podľa vlastných informácií často konzumoval hašiš. Potom čo sa opakovane vyhrážal rodičom vraždou bol prijatý na psychiatrické kliniky, naposledy v decembri 2018. Po čase sa mu však s pomocou príbuzných podarilo utiecť z uzavretého oddelenia. Počas psychiatrickej liečby užíval predpísané lieky len zriedka.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Dňa 8. mája sa stali šokovaní cestujúci svedkami ohavného činu. Na stanici viedenského metra U3 Mohammed Y. z ničoho nič sotil 35-ročného Zlatka I. do šachty na koľajnice metra. Rušňovodič už nestihol prichádzajúci vlak včas úplne zabrzdiť. A tak napriek núdzovému brzdeniu vlak Zlatka I. zachytil a vážne zranil. Mohammed Y po vykonaní činu okamžite utiekol.

Z tohto dôvodu mal byť aj Mohammed Y. odsúdený na doživotie. Vyšetrujúca psychiatrička však dospela k záveru, že Iračan trpí „vyšším stupňom duševnej a emocionálnej abartigkeity“. Štátna prokuratúra vo Viedni z dôvodu jeho schizofrénie preto čin súdiť ako pokus o vraždu nežiada. Keďže nebol Mohammed Y. v čase zločinu zdravý, mal by byť prijatý do psychiatrického ústavu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jeho obeť, robotník Zdravko I., zločin síce prežil, ale následky ho budú sprevádzať celý život. Skladníkovi musela byť amputovaná noha a utrpel aj rôzne iné zranenia. Momentálne sa Zdravko nachádza v rehabilitácii, ktorá podľa vyjadrenia lekárov potrvá ešte dlho. Pre média sa vyjadril že je rád, že prežil, a že páchateľ by podľa neho mal dostať spravodlivý trest. Aký trest je podľa neho spravodlivý, zatiaľ nespresnil. Podľa najnovších vyjadrení ale páchateľovi odpustil, pretože je duševne chorý.

Andrea Lopatková | hlavnespravy.sk

Je to stará finta, která se v případě násilnických migrantů dělá. Prostě se z nich udělají „blázny.“ A jak asi dopadne černý africký migrant z Frankfurtu nad Mohanem, který letos v červenci strčil pod vlak dítě? Diagnóza je už vyrobená?? 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.