…..kam vítr, tam plášť. Někteří politici v Eu začínají obracet a „kálí do kalhot bez plinek“ – slušně řečeno. Ano, nyní mu došlo co způsobili lidem EU a neví jak z toho ven. Všechna slova jsoum zbytečná. Měla by nastat okamžitá rozhodnutí a činy…..

07:54

Už se podělal, raduje se Jan Zahradil nad vystoupením Junckera. Ten řekl o EU něco, co jste ještě neslyšeli

[wp_ad_camp_1]

„Vzrůstající skepticismus uvnitř Evropské unie je z části zapříčiněn přílišným zasahováním Bruselu do životů obyčejných lidí, což musí být regulováno,“ pronesl Juncker před parlamentním shromážděním Rady Evropy. Předseda Evropské komise také zmínil, že by o klíčových otázkách měly rozhodovat spíše jednotlivé státy nežli instituce Evropské unie.

Už se podělal, raduje se Jan Zahradil nad vystoupením Junckera. Ten řekl o EU něco, co jste ještě neslyšeli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

 

Domnívá se, že v mnoha oblastech jsou jednotlivé státy lépe vybaveny k tomu, aby rozhodovaly o konkrétních legislativních krocích. „Z toho důvodu Brusel činil mnohem méně legislativních rozhodnutí než za předešlých předsedů,“ poznamenal Juncker.„Je pravda, že už nejsme tolik populární, když se snažíme prosazovat model jednotné Evropy. Když dnes trváte na potřebě vytvořit nadnárodní stát, tak vás ve vaší zemi lidé již ani nerespektují, to je fakt,“ konstatoval politik. „Dokonce i voliči v nových členských státech Evropské unie jako v Polsku nebo Maďarsku volí čím dál více strany s protievropskou agendou,“ dodal.

Na druhou stranu Juncker zdůraznil, že vzájemná spolupráce mezi všemi 28 členskými státy EU je i nadále klíčová, a to zejména v bezpečnostní oblasti a v současné době při řešení uprchlické krize. „Udělali jsme chybu s tím, jak moc jsme zasahovali do životů obyčejných občanů EU… Další chybou by ovšem bylo i nedodržování principů solidarity,“ zmínil Juncker v závěru.

Na Junckerovo prohlášení dnes reagoval český zástupce v Evropském parlamentu Jan Zahradil. Na svůj facebook napsal: „Už se podělal. Naslinil prst a zjistil, že vítr už fouká jinudy.“

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.