Vyhledávání

Archiv

Související zprávy

  • Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí
    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

  • Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři
    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

  • Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí
    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

  • Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici
    Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici

    Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici

Žádná aplikace pro zasílání zpráv není spolehlivá, říká Kreml

Ruská prezidentská administrativa nepoužívá v komunikaci žádné messengery, uvedl mluvčí Dmitrij Peskov.

„Zaměstnanci ruské vlády by neměli pro služební účely používat žádnou aplikaci pro zasílání zpráv, protože žádná z nich není bezpečná z hlediska bezpečnosti informací, včetně Telegramu,“ uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

V úterním rozhovoru s novináři o zatčení zakladatele Telegramu Pavla Durova ve Francii Peskov popřel, že by prezidentská administrativa požádala úředníky, aby zprávy mazali a „vyčistili“ svou korespondenci.

Upozornil však, že státní zaměstnanci by se měli zdržovat používání jakékoli aplikace pro zasílání zpráv v oficiální komunikaci, a poznamenal, že „žádný messenger není dostatečně spolehlivý“ ohledně zajištění bezpečnost informací, a Telegram není výjimkou.

„V prezidentské kanceláři nepoužíváme žádný messenger pro služební účely, protože by to prostě bylo porušení služebních pravidel a služební etiky,“ poznamenal Peskov.

Durov byl zadržen francouzskými úřady v sobotu poté, co přiletěl soukromým letadlem z Ázerbájdžánu do Paříže. Devětatřicetiletý ruský občan je rovněž držitelem pasů Francie, Spojených arabských emirátů a Svatého Kryštofa a Nevisu.

Francie v pondělí zveřejnila seznam předběžných obvinění proti Durovovi. Obvinila technologického podnikatele z „usnadňování“ údajných nezákonných činností na platformě Telegram – od obchodování s drogami a praní špinavých peněz až po dětskou pornografii – tím, že odmítl spolupracovat s francouzskými vyšetřovateli, kteří prý jdou po nejmenované třetí straně.

Kreml prozatím odmítl Durovovo zatčení komentovat.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov však v úterý uvedl, že Durovovo zadržení dokazuje, že Telegram je „skutečně“ bezpečnou platformou.

„Nyní, když byl Durov zjevně na něčí radu odveden, ve snaze získat přístup k šifrovacím kódům, se již na základě jednání Francouzů prokázalo, že Telegram je skutečně spolehlivá a oblíbená síť,“ prohlásil Lavrov.

Francouzský prezident Emmanuel Macron tvrdí, že zadržení zakladatele Telegramu bylo součástí „probíhajícího soudního vyšetřování“ a „v žádném případě nešlo o politické rozhodnutí.“

Telegram jakékoli pochybení popřel a uvedl, že je „absurdní tvrdit, že platforma nebo její vlastník jsou zodpovědní za zneužití této platformy“. Platforma dodržuje zákony EU, včetně zákona bloku o digitálních právech (DSA) a protiruských sankcí, dodala společnost.

Mezitím řada názorových vůdců jak na Západě, tak v Rusku tento vývoj odsoudila jako zásah proti svobodě projevu a naznačila, že za zatčením stojí USA.

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentářů
jarca
jarca
28.8.2024 23:23
octomanik
28.8.2024 07:03

Po zatčení zakladatele Telegramu Pavla Durova na pařížském letišti Le Bourget Spojené arabské emiráty (SAE) zmrazily realizaci kontraktu na nákup 80 stíhaček z Francie, uvádí portál portál Avia.pro. Připomeňme, že Durov je také občanem SAE.
https://vasevec.parlamentnilisty.cz/francie-zatkla-durova-sae-odmitly-francouzske-stihacky
ps: škoda, že těch stíhaček nebylo víc….

octomanik
28.8.2024 06:33

Komunikační platforma ICQ, která v druhé polovině 90. let přispěla k popularizaci on-line chatování, 26. června 2024 přestane fungovat. Program oblíbený pro své snadné používání v době největší slávy používalo přes 100 milionů uživatelů.
https://cnn.iprima.cz/legendarni-icq-konci-v-dobe-jeho-nejvetsi-slavy-melo-vice-jak-100-milionu-uzivatelu-438000

Evelyn
Evelyn
Odpověď pro  octomanik
28.8.2024 09:36

No jo, dneska je obvyklé rušit to, co bylo pro lidi dobré a jednoduché, ať už jde o zde zmíněné icq nebo cokoliv jiného.

melody
melody
Odpověď pro  octomanik
28.8.2024 10:48

Icq bylo nejlepší ….. jenomže pak přišel FB