Permský trojúhelník obsazuje přibližně 70 m2 mezi vesnicemi Molebka a Kamenka na hranici Sverdlovské oblasti. Nazývají ho Molebský trojúhelník.

[wp_ad_camp_2]

Tohle území se vždycky považovalo za prokleté a zapovězené. Po zrušení sovětské cenzury tuhle anomální zónu prozkoumali vědci a milovníci nepoznaného. Záhad tady je více než v Bermudském trojúhelníku. V minulosti tohle místo bylo velice uctíváno Mansijcemi, prováděli tady lidské oběti.

V 80. letech 20 století tady byla objeveno místo přes 60 metrů v průměru, odkud, podle svědků, se vznášela fialová koule. Někdo si při návštěvě tohoto místa stěžoval na bolesti hlavy a zvýšení teploty. Někdo dokonce tvrdil, že viděl „pomeranče“ — neobvyklé koulové objekty (viz video níže v článku, kde je „pomeranč“ zaznamenán na kameru).

[wp_ad_camp_2]

Není divu, že se sem díky médiím vervali ufologové a turisté z celého světa, což výrazně rozšířilo seznam mystických jevů. Svítící figury v podobě člověka, koule, změny běhu času, levitace předmětů a dokonce kontakty s mimozemšťany… Není snadné odlišit výmysl od faktů. Pravdou je to, že v Permském trojúhelníku skutečně jsou tajemná a obdivuhodná místa. Krásná Hadí hora (Zmeinaja gorka), záhadná Černá řeka (Černaja rečka), divné Čarodějnické kruhy (Věďminy koľca), podivuhodná bývalá obec starověrců Skorpino apod.

[wp_ad_camp_2]
Nicméně vědci, kteří tato místa prozkoumali, jsou připravení vysvětlit jakýkoliv jev. Neobvyklé svícení vzniká díky geologickým prasklinám, ve kterých jsou naleziště kvarcitu. Pohyb horniny způsobuje tento efekt. Podivné pyramidy — jsou stopy výroby tavení mědi. I přes vysvětlení vědců ovšem je většina těch, kdo raději věří mystice.
[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.