;

Permský trojúhelník obsazuje přibližně 70 m2 mezi vesnicemi Molebka a Kamenka na hranici Sverdlovské oblasti. Nazývají ho Molebský trojúhelník.

Tohle území se vždycky považovalo za prokleté a zapovězené. Po zrušení sovětské cenzury tuhle anomální zónu prozkoumali vědci a milovníci nepoznaného. Záhad tady je více než v Bermudském trojúhelníku. V minulosti tohle místo bylo velice uctíváno Mansijcemi, prováděli tady lidské oběti.

V 80. letech 20 století tady byla objeveno místo přes 60 metrů v průměru, odkud, podle svědků, se vznášela fialová koule. Někdo si při návštěvě tohoto místa stěžoval na bolesti hlavy a zvýšení teploty. Někdo dokonce tvrdil, že viděl „pomeranče“ — neobvyklé koulové objekty (viz video níže v článku, kde je „pomeranč“ zaznamenán na kameru).

Není divu, že se sem díky médiím vervali ufologové a turisté z celého světa, což výrazně rozšířilo seznam mystických jevů. Svítící figury v podobě člověka, koule, změny běhu času, levitace předmětů a dokonce kontakty s mimozemšťany… Není snadné odlišit výmysl od faktů. Pravdou je to, že v Permském trojúhelníku skutečně jsou tajemná a obdivuhodná místa. Krásná Hadí hora (Zmeinaja gorka), záhadná Černá řeka (Černaja rečka), divné Čarodějnické kruhy (Věďminy koľca), podivuhodná bývalá obec starověrců Skorpino apod.

Nicméně vědci, kteří tato místa prozkoumali, jsou připravení vysvětlit jakýkoliv jev. Neobvyklé svícení vzniká díky geologickým prasklinám, ve kterých jsou naleziště kvarcitu. Pohyb horniny způsobuje tento efekt. Podivné pyramidy — jsou stopy výroby tavení mědi. I přes vysvětlení vědců ovšem je většina těch, kdo raději věří mystice.
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.