…..krátce a výstižně vyjadřuje dobu roku 1968 ve srovnání s dobou dnešní. Musím ti dát za pravdu Pavle, máš 1000% pravdu a nejkrásnější na celé krátké úvaze je, že ti nemůže nikdo cokoliv vyvrátit a ani oponovat. Měli by si to přečíst všichni narození po roce 1990….

10:54

[wp_ad_camp_1]

Jak to vysílal Československý rozhlas po obsazení republiky vojsky Varšavského paktu? Schovejte lampy pro Čechy, bude tma. Takže pro nás starší nic nového pod Sluncem. Jen to může být horší, protože tak či onak – Rusové tu nepřijeli s cílem decimovat národ. Kdežto dnes si můžeme být jistí tím, že mocní (nemocní) za oponou mají asi opravdu plán zničit bílou Evropu.

Nu co už, mnoho věcí známe a s mnoha věcmi si umíme poradit, s kterými jsme dříve neuměli. Víš ještě co bylo na zdech v srpnu 1968? Přežili jsme Hitlera, přežijeme Brežněva. A stalo se. Nyní bychom mohli psát – přežili jsme Kalouska s Drábkem a Hegerem, přežijeme i Merkelici – poběhlici.
O nás se ani tak nebojím, my to ustojíme (snad), ale o Německo se fakt docela bojím. Z emociálního hlediska je mi sice úplně jedno co tam bude, Němci mi k srdci nepřirostli, ale tak či onak je to země, která je tahounem evropského hospodářství. A nepřeji jim nic zlého, naopak. Oni Škodovku nezbourali, na rozdíl od Francouzů, kteří koupili cukrovar v Hrochově Týnu (nebo Týnci) a vzápětí jej do základů zbořili. Všechen materiál odvezli, aby ani stopa po něm nezůstala. Co taky čekat od Francouzů, že ano?
Navíc Německo, přesto, že je stále okupovanou zemí, dokázalo nemožné – vstali po druhé světové válce z popela jako bájný pták Fénix. V tom by nám mohli jít příkladem. Stejně jako Rusové – ti měli zemi válkou zničenou skoro stejně jako Německo a také dokázali nemožné.
Tome – přeji Ti hezký den a mnoho slunných dní a stálé zdraví.
Pavel.
[wp_ad_camp_1]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.