…..zatímco nás v České republice nebo občany vlastnící zbraně chtějí odzbrojit, Interpol je jiného názoru. Přečtěte si článek, co navrhují na potlačení teroristických útoků…..

07:54

[wp_ad_camp_1]

Interpol prohlásil, že jediný způsob, jak zastavit teroristické útoky, je umožnit občanům nosit zbraně

Emil Kalabus

Je vidět, že situace je opravdu vážná. Budeme chodit po zuby ozbrojení? Interpol prohlásil, že jediný způsob, jak zastavit teroristické útoky, je umožnit občanům nosit zbraně.

Mezi profesionály na bezpečnost panuje „hrozný pesimismus“ pro rok 2016. Jak dlouho by dokázali džihádisté v Charlie Hebdo, Westagenebo Bombaji(a při mnoha budoucích teroristických útocích) zabíjet, kdyby byli obklopeni ozbrojenými občany? Interpol prohlásil, že jediný způsob, jak zastavit podobné útoky, je umožnit občanům nosit zbraně.

Teroristická skupiny islámský stát prováděla a provádí nábor nových bojovník z Evropy, které proškoluje s cílem poslat je zpět do jejich domovských zemí k provedení útoků. „Mají potřebné falešné dokumenty, jazykové znalosti, znají místa útoků, řada z nich je vyzbrojena. Je třeba si přiznat, že jsme zahlceni podobnými informacemi. Někteří z těchto vyškolených teroristů se už vrátili zpět domů.“

Nedávné zatčení džihádistů, kteří se vrátili z bojů v Sýrii a Iráku, jenom potvrzuje obavy tajných služeb. „Mění se i jejich profily. Jsme svědky návratu ultraradikálních mladíků, kteří mají bojové zkušenosti, které získali v bojích po boku IS. Dříve se vraceli lidé, kteří dodatečně uznali svojí chybu a kteří si jí uvědomili až pozdě. Teď přichází teroristé, kteří jsou odhodlaní zaútočit za každou cenu.“

Yves Trotignon, bývalý analytik francouzské tajné služby DGSI uvedl, že dnes jsou teroristé mnohem rychlejší a efektivnější než kdykoliv dřív, když ještě útočili teroristé z Al-Káidy. Po útoku na Bataclan se naučili, že nemají používat k vzájemnému dorozumívání mobilní telefony, které mohou být sledovány. Jsou inteligentní, rychle se učí, vstřebávají nové informace, teď už také vědí, že by je výbušniny mohly prozradit, že zanechaly spoustu stop. Zjistili také, že se „osvědčily“ pistole a útočné pušky. Také vědí, že nám trvalo dlouho, dvě a půl hodiny, než jsme přešli k protiakci.“

„Několikanásobný a simultánní teroristický útok je součástí nejhoršího scénáře pro rok 2016,“ řekl Trotignon. Na závěr tvrdí, že mezi profesionály na bezpečnost panuje „hrozný pesimismus“ pro rok 2016. „Možná, že budeme říkat, že rok 2015 byl jen zkouška,“ dodal závěrem.

Interpol prohlásil, že jediný způsob, jak zastavit podobné útoky, je umožnit občanům nosit zbraně (jedinou alternativou je „výjimečně přísná ostraha“ na všech místech, kde se schází mnoho lidí – což je samozřejmě naprosto nerealistické). Když jsou zbraně v ilegalitě, pak je mají jen násilní kriminálníci, fanatičtí džihádisté a přepracovaná, málo početná policie.

Pokud se Vám nezdá, že by bylo dobré, aby občané legálně drželi zbraně: Švýcarsko má velmi liberální zbraňové zákony a zároveň jeden z nejnižších počtů vražd na světě.

Generální tajemník Interpolu Ronald Noble prohlásil, že v současné době jsou Spojené státy a zbytek demokratického světa na rozcestí, co se týká jejich bezpečnosti.

Ve svém interview pro ABC News byl Noble ještě více přímočarý a své výroky namířil na svoji vlast.

„ Zeptejte se sami sebe: kdyby se ten Westgateský teroristický útok stal v Denveru, Coloradu…kdyby se stal v Texasu, dokázali by ti chlápci strávit celé hodiny a dny náhodným střílením lidí? Nejsou ozbrojení občané nyní s rostoucí hrozbou terorismu ještě důležitější, než byli v minulosti? T o je to, o čem je nutné diskutovat.“

Má Interpol pravdu, když tvrdí , že jediný způsob, jak zastavit teroristické útoky, je umožnit občanům nosit zbraně? Nebo se svět změní v divoký západ?

Zdroj: http://www.securitymagazin.cz/legislativa/interpol-dovolit-obcanum-nosit-na-verejnosti-zbrane-je-nejefektivnejsi-prevence-teroristickych-utoku-1404044002.html

 [wp_ad_camp_1]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.