Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

Zajímavé volby na slovensku se zemětřesením.

…..je velkou otázkou, jestli se jim podaří sestavit vládu a když ano, jestli bude vůbec akceschopná nebo budou v brzku na Slovensku nové volby či ustanoví úřednickou vládu????

17:54

[wp_ad_camp_1]

Prezidenta dnes navštívi šesť predsedov, Mariána Kotlebu nepozvali. Poverenie zostaviť vládu dostane Fico

Bratislava 7. marca 2016 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Robert Fico dnes cestuje na summit do Bruselu. Prezidenta by mal navštíviť v utorok ráno

Lídri šiestich politických strán, ktorí sa v sobotňajších (5.3.) voľbách do NR SR prebojovali do parlamentu, dnes navštívia prezidenta SR Andreja Kisku. Hlava štátu sa ešte predtým k výsledkom volieb vyjadrí na tlačovej besede.

Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska
Na snímke vpravo prezident SR Andrej Kiska

Následne od 10. hodiny budú postupne prichádzať predsedovia. Ako prvý príde Richard Sulík (SaS), nasledovať budú Igor Matovič (OĽaNO-NOVA), Béla Bugár (Most-Híd), Andrej Danko (SNS), Boris Kollár (Sme rodina) a Radoslav Procházka (#Sieť).

Predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý by mal ako víťaz volieb dostať do Kisku poverenie na zostavenie vlády, dnes cestuje na summit do Bruselu, prezidenta by mal navštíviť v utorok (8.3.) ráno.

Šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu do prezidentského paláca podľa informácií TASR nepozvali. Prezident tak odignoroval 210.000 občanov, ktorí mu dali hlas.

Prezident Andrej Kiska poverí zostavením vlády Roberta Fica

Prezident SR Andrej Kiska poverí v utorok (8.3.) zostavením vlády predsedu víťaznej strany Smer-SD Roberta Fica. Hlava štátu to dnes oznámila na tlačovej besede s tým, že po voľbách vznikla komplikovaná situácia.

Kiska si myslí, že nikto nebude tvrdiť, že nebol výsledkami volieb prekvapený. “Máme tu iné výsledky, ako predpokladala väčšina samotných strán. Máme tu hneď niekoľko nových strán v parlamente a budeme tam mať aj radikálny politický extrémizmus v rovnošatách,” podotkol.

Podľa jeho slov tak vznikla komplikovaná situácia. “Je tu viacero deliacich čiar medzi zvolenými stranami. Niektoré nie je možné prekonať, ani by to nebolo správne, niektoré nebude ľahké prekonať, aj keď to zrejme bude nevyhnutné. Zvolení lídri si s tým budú musieť poradiť,” odkázala hlava štátu.

Práve so šiestimi predsedami zvolených strán sa Kiska stretne ešte dnes. Fico cestuje na summit do Bruselu, s prezidentom sa stretne v utorok ráno. Šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu prezident nepozval. “Chcem vedieť, ako predsedovia vidia možnosť poskladať stabilnú väčšinu. Situácia je komplikovaná, preto chcem postupovať systematicky tak, aby sme postupne zistili, aké možnosti sú a aké nie sú,” vysvetlil.

Podľa prezidenta už nejaký čas voliči odkazujú, že potrebujeme u nás dramaticky zvýšiť dôveru občanov v štát. “Tentoraz to odkázali tak nahlas a tak zreteľne, že sa to nedá prepočuť. Nemyslím, že sú u nás ohrozené hodnoty, ľudia však dali najavo očakávanie, že tieto hodnoty prinesú konkrétne výsledky pre ich každodenný život,” dodal Kiska s tým, že potrebujeme vládu aj opozíciu, ktoré presvedčia ľudí, že nemusia chodiť k voľbám len protestovať.

Podľa oficiálnych výsledkov volieb strany obstáli takto

Oficiálnym víťazom sa stala strana Smer-SD so ziskom 28,28 %, čo jej vynieslo 49 kresiel v parlamente. Okrem nej bolo v boji o kreslá do Národnej rady SR úspešných ešte sedem strán. Druhá v poradí, strana SaS, získala 12,10 % a 21 kresiel. Tretím najúspešnejším bolo hnutie OĽaNO-NOVA s počtom hlasov 11,02 % a 19 postov. Okrem týchto strán sa do parlamentu dostali aj SNS s 8,64 % hlasov (15 kresiel), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s počtom hlasov 8,04 % (14 kresiel).

Ďalej Sme rodina – Boris Kollár s počtom hlasov 6,62 % (11 kresiel), Most-Híd získal 6,5 % (11 kresiel). A nakoniec strana #Sieť dostala od voličov 5,6 %, čo jej vynieslo 10 postov v budúcom parlamente.

Celý článek si můžete přečíst zde.

P-rezident KISKA nemá problém přijímat v paláci cizího fašistu, který má na rukou krev lidí!!!!!

ukrajinský fašista

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
6 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře