Zajímavé zprávy přicházejí z Ruska a Číny
…..není válka jako válka. Zajímavá možnost války se nabízí právě u obchodu se zlatem. Přečtěte si prosím protokoly sionistických mudrců, kde je dopředu všechno detailně popsáno….
06:54
Chystá sa vojna rusko-čínskej aliancie voči manipulátorom cien zlata?
Pred pár hodinami svetové agentúry zaznamenali návštevu námestníka guvernéra Centrálnej banky Ruskej Federácie Sergeja Švecova v čínskom Pekingu, kde mal za úlohu rozvinúť spoluprácu medzi centrálnymi bankami oboch krajín
Pripravuje sa dohoda o založení čínskeho offshore centra v Moskve a s tým súvisiacej clearingovej banky s čínskym kapitálom, či prepojenie depozitárov bánk, aby sa uľahčili akciové obchody medzi oboma krajinami. Dohoda o založení spomínanej banky by mohla byť podpísaná pri júnovej návšteve Vladimíra Putina v Pekingu.
Ruský námestník ministra financií Alexej Mojsejev, ktorý sa stretol minulý týždeň vo štvrtok so svojimi náprotivkami v Pekingu tiež povedal, že Čína a Rusko by mohli dosiahnuť dohodu o spoločnej finančnej infraštruktúre do konca roka.
Lenže západné agentúry neuviedli jednu informáciu (prečo?)
Ruská tlačová agentúra TASS uviedla v súvislosti so Švecovou návštevou uviedla, že Čína a Rusko posudzujú spoluprácu pri obchodovaní na trhu so zlatom!
Treba pripomenúť, že Čína a Rusko spolu kontrolujú 25% celosvetovej produkcie zlata a Čína sa so svojim oficiálne priznávaným objemom ťažby zlata 490 ton ročne, radí už ôsmy rok na čelo celosvetového rebríčka producentov. Rusko podľa oficiálnych údajov ťaží 295 ton zlata ročne.
Portál Expert uvádza, že centrálne banky Ruska a Číny sú zároveň najväčšími suverénnymi kupcami zlata na svete. Od konca roku 2008 sa (oficiálne) zlaté rezervy Číny takmer strojnásobili – z 600 ton na 1762,3 ton. Ruská národná banka začala posledné roky rovnako aktívne nákupy, čím sa zvýšila držba zlata v ruských rezervách 2,7 krát – až na dnešných 1415,5 ton.
Uvažuje sa aj prepojenie oboch národných trhov so zlatom. Čínsky obchod so zlatom prebieha na štátom vlastnenej burze v Šanghaji (SGE), ktorá je najväčším svetovým trhom pre obchod s fyzickým zlatom a Rusko zas obchoduje so zlatom na moskovskej burze.
Centrálna banka Čínska ľudovej republiky bude mať od 1. apríla 2015 právo na regulovať vývoz a dovoz zlata a predmetov vyrobených z drahých kovov. Dnes naviac podľa portálu Bullion Desk Čína spúšťa svoj prvý zlatý fix v juanoch a na aukcii v Šanghaji sa uskutoční aukcia zlata, ktorá stanoví jeho čínsku cenu. Na aukcii sa zúčastní podľa portálu Expert 16 domácich a dve zahraničné banky.
Zdroj: