Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange byl po dohodě s USA propuštěn z vězení
Spoluzakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange byl propuštěn z britské věznice s maximální ostrahou Belmarsh poté, co posledních pět let bojoval proti vydání do USA. V pondělí 52letý vydavatel údajně souhlasil s dohodou o přiznání viny s americkým ministerstvem spravedlnosti a Vrchní soud v Londýně ho propustil na kauci. (Název věznice Belmarsh lze přeložit jako Baalova bažina – pozn. př.)
Washington obvinil Assange z nezákonného získávání a zveřejňování materiálů týkajících se národní bezpečnosti, které vrhají světlo na válečné zločiny USA na Blízkém východě.
Assange byl propuštěn na svobodu
Jedním z prvních, kdo se podělil o zprávu o Assangeově propuštění, byl server WikiLeaks. Ve svém příspěvku na síti X organizace oznámila, že se vydavatel dohodl s americkými úřady a ráno 24. června (24.6. = 66666 – pozn. př.) opustil Belmarsh poté, co zde strávil 1901 dní.
Po propuštění Assange nastoupil na letišti Stansted do letadla a opustil Spojené království. Od té doby přistál na mezipřistání v thajském Bangkoku a později by měl odletět na souostroví Severní Mariany – území USA v Tichém oceánu.
Dohoda o přiznání viny
Podle amerického ministerstva spravedlnosti Assange souhlasil s tím, že ve středu před soudcem amerického soudu přizná svou vinu. Očekává se, že se vydavatel přizná k jedinému bodu obžaloby ze spiknutí za účelem získání a šíření informací o národní obraně.
Bude údajně odsouzen k pěti letům vězení se započtením doby, kterou si již odseděl ve Spojeném království, což znamená, že by se měl moci okamžitě vrátit do své domovské Austrálie.
Assangeovi příznivci se radují
Zpráva o Assangeově propuštění se setkala s jásotem jeho příznivců, kteří posledních pět let volali po jeho propuštění.
Jeho manželka Stella Assangeová vyjádřila „nesmírnou vděčnost“ všem, kteří se po celé roky snažili jejímu manželovi pomoci, a uvedla, že se nyní zaměří na to, aby byl „opět zdravý“, protože posledních pět let byl v „hrozném stavu“.
„Během let Juliánova věznění a pronásledování vzniklo neuvěřitelné hnutí. Lidé ze všech společenských vrstev z celého světa, kteří podporují nejen Juliana… ale i to, co Julian představuje: pravdu a spravedlnost,“ napsala na sociální síti X, kde sdílela obrázek svého manžela, který jí volal z letiště.
Bitva ještě neskončila
Přestože Assangeovo propuštění z Belmarsh mnozí vnímají jako velké vítězství v jeho boji proti obvinění Washingtonu ze špionáže, někteří poznamenávají, že mu ze strany americké vlády může stále hrozit nebezpečí, protože dohoda o přiznání viny ještě není definitivní.
Assange je „označeným mužem“ a „vždy bude v nebezpečí“ poté, co odhalil americká tajemství, uvedl pro RT Craig Murray, aktivista za lidská práva a bývalý velvyslanec Spojeného království v Uzbekistánu, a dodal, že tato hrozba přichází „zejména od záškodnických sil CIA a Spojených států“.
Assange se proslavil spuštěním WikiLeaks v roce 2006, kdy vytvořil on-line platformu pro informátory, kteří mohou anonymně posílat utajované materiály, jako jsou dokumenty a videa.
Například záběry z útoku amerického vrtulníku Apache v Bagdádu, při němž zahynul tucet lidí včetně dvou novinářů, zvýšily prestiž platformy, a zveřejnění stovek tisíc tajných amerických dokumentů o válkách v Afghánistánu a Iráku v roce 2010, stejně jako svazku diplomatických depeší, její pověst upevnilo.
WikiLeaks zveřejnil materiály o mnoha zemích, ale byly to USA, které se za vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa rozhodly obvinit ho v roce 2019 ze 17 (slovy „sedmnáct“) případů porušení zákona o špionáži.
Zdroj: RT, Al-Jazeera
AKTUALIZACE 27.6. 11:54: Dvaapadesátiletý někdejší počítačový expert se během tříhodinového soudního jednání přiznal k jednomu bodu obžaloby, kterým je spiknutí s cílem získat a zveřejnit utajované informace o americké národní obraně. Prohlásil ale přitom, že se domníval, že jeho aktivity chrání první dodatek americké ústavy, který garantuje svobodu slova.
Pravidelným čtenářům tadesca je asi jasné, že celá záležitost probíhala jinak. Celou operaci řídí Bílé klobouky za účelem probuzení lidí. Kdyby se Assange skutečně dostal do drápů Deep State, zřejmě by se mu stala smrtelná „nehoda“. Nebo by to věznění a mučení prostě nepřežil.
Když se pozorně podíváte na zveřejněné video, tak Assange nejeví známky psychického mučení ani fyzického strádání. Bez zajímavosti není ani věta v článku: „…..rozhodly obvinit ho v roce 2019 ze 17 případů porušení zákona….“. Číslovka 17 odkazuje samozřejmě na Q.
„Budeš-li mít jednou v životě trápení či starosti, zajdi do lesa a vnímej ho především svým srdcem.
V každém stromě, v každém keři, v každé květině a zvířeti poznáš všemohoucnost boží,v která ti dá útěchu a sílu.“
To řekl otec sissi, rakouské císařovny.
jarca: jenže musí se chodit do lesa, ve kterém neprobíhá těžba dřeva……
Na te fotce mi to nepripada jako on…
A jeste i kdyz to neni k tomu tematu – omlouvam se za chybny komentar pred asi 10 dny.kdy jsem uvedla,ze EU v Zeneve je zavrene, spravne se jedna o budovu OSN…Cetla a poslouchala jsem vice veci a popletla jsem si to,tak se omlouvam…Samozrejme sidlo EU je v Bruselu…Ale i tak verim tomu ,ze i oni maji uz namale…
Zprávy ze Slovenska
https://www.noviny.sk/krimi/939275-cesky-dezinformator-pred-sudom-v-nitre-sa-rozhoduje-o-jeho-osude
O odboji veřejném i skrytém
https://www.facebook.com/100068531658517/videos/2142832066054495/