A tomuto sa hovorí, že žijeme v demokracií. Pekne popísané, Čo sa stalo, že ekvádorského prezidenta vydierajú až teraz a že páničkov až teraz poslúchol? Opasky sa uťahuju? Samozrejme sexuálne obvinenia sa vždy hodia na niekoho nepohodlného, ale brutálne znásilňovanie západných bielych dievčat imigrantami…. to bolo prednedávnom ojedinelé alebo hoax. Teraz sú to chudáčkova vystresovaný s psychickými porachami tak sú prepustení aby toho na nich náhodou nebolo moc. Nad masívnym sexuálnym zneužívaním v katolickej cirkvy sa taktiež zatváralo celé desaťročia oči…. no jo, na každého iný meter. To je slávna západná demokracia.

Britská policie zatkla zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Byl vzat do vazby v centru Londýna. Jak oznámil ekvádorský prezident, Ekvádor odmítl Assange poskytnout azyl.

„47letý Julian Assange byl dnes ve čtvrtek 11. dubna zatčen pracovníky Metropolitní policie ve velvyslanectví Ekvádoru na základě příkazu, který byl vydán 29. června 2012 soudem ve Westminsteru za to, že se Assange nedostavil k soudu,“ uvádí policie.

[wp_ad_camp_2]

Ekvádorský prezident Lenín Moreno prostřednictvím svého Twitteru oznámil, že jeho země odvolává Assange azyl za jeho údajné opakované porušování mezinárodních úmluv a denních pravidel. Moreno později dodal, že Londýn Ekvádoru zaručil, že zakladatel WikiLeaks nebude vydán do země s trestem smrti.

Média informují, že Assange „neopustil velvyslanectví“, ekvádorský velvyslanec pozval policii dovnitř.

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt poděkoval Morenovi za tento krok.

Se stejným prohlášením vystoupil i ministr pro záležitosti Evropy a Ameriky Alan Duncan.

„Je to zcela správné, že Assange stane před soudem ve Velké Británii. Soud rozhodne, co bude dál… Dnešní události jsou výsledkem velkého dialogu mezi oběma stranami,“ uvádí se v prohlášení Duncana.

[wp_ad_camp_2]

Agentura Svenska Dagbladet s odvoláním na zástupce švédského státního zastupitelství informovala, že prokuratura země zvažuje možnost obnovení vyšetřování proti Assange na základě obvinění ze znásilnění.

„Probíráme tuto otázku a oznámíme naše rozhodnutí později,“ řekl Karl Jigland, mluvčí prokuratury.

Scotland Yard potvrdil, že Assange byl zatčen také na žádost USA. Dříve o tom promluvil právník zakladatele WikiLeaks.

„Assange byl zatčen v souvislosti s americkou žádostí o vydání a „spiknutí s Chelsea Manningovou“ za zveřejnění válečných protokolů z Iráku, Cablegatu, afghánských válečných protokolů, přesněji za pronásledování, za něž mu byl udělen azyl v roce 2012 v rámci úmluvy o uprchlících z roku 1951,“ uvádí se na Twitteru WikiLeaks

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.