Očekávání má velkou moc nad vědomím. Co očekáváme, toho se nám dostane. Jeden z největších boxerů všech dob, Muhammad Ali, nikdy nemluvil o svých plánech jinak, než v tomto duchu: „Až vyhraju tenhle zápas…“ A vždycky vyhrál.

Rozsáhlý psychologický průzkum přinesl ohromující výsledek: u téměř devadesáti procent testovaných osob platil zákon negativního očekávání. S jistotou očekávali negativní výsledek. Téměř devadesát procent! To je nejspíš příčinou, proč vlastně je skutečně úspěšných lidí na Zemi tak málo. Jak se zdá, všichni čekáme, že nám to nevyjde. Nečekáme úspěch. A ještě hůř – jsme téměř přesvědčeni o jeho nemožnosti.

Co si s tím počít?

1. Změnit myšlení. Čekat vždycky jenom to nejlepší. Všemi možnými způsoby si vizualizovat dobrá očekávání: zapisovat si je, malovat je, sbírat obrázky. Vizualizace pomáhají udržet to správné naladění a vracet se k němu, když z ničeho nic sklouzneme k destruktivitě.

2. V klidu doma nebo během procházky si analyzovat svá očekávání pro tento den. Každé špatné nahradit dobrým, ať se to týká kterékoli životní oblasti: zaměstnání, vztahů, rodinného života, tvorby, financí, atd…

3. Očekávání kontrolovat. Zpočátku to nebude snadné, myšlenkami budeme stále sklouzávat k nevíře, pochybám a odmítání možnosti zlepšení. Popadněte je za límec a pryč s nimi! Na jejich místo přivolejte vlnu optimistických myšlenek. Jde jenom o zvyk a zvyk se přece dá změnit!

Pokračování článku: Zákon očekávání aneb Jak důležité je čekat dobrý výsledek

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.