Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Zástupci amerického berňáku rezignovali poté, co jim Trump pohrozil povinností hlídat hranice
Prezident Donald J. Trump našel neotřelý způsob, jak snížit počet zaměstnanců federální agentury, která je známá tím, že obtěžuje a znepřáteluje si tvrdě pracující americké občany. Ihned poté, co oznámil svůj záměr vyslat na hranice 90 000 nadbytečných zaměstnanců finanční správy (FS), jich 1 500 podalo výpověď a napsalo, že jejich výcvik je neslučitelný se službou na hranicích. Napsali, že Biden je zaměstnal, aby prosazovali daňové zákony a kontrolovali daňové úniky, a ne aby nasazovali bojové boty a hlídali El Paso a Eagle Pass.
Není jasné, zda bylo Trumpovo prohlášení míněno vážně, ale Bidenův režim najal přes 80 000 nových pracovníků finančáku poté, co v roce 2022 přidělil 80 miliard dolarů na nové financování FS. Biden tvrdil, že peníze jsou určeny na aktualizaci zastaralého počítačového systému FS a na náhrady zaměstnanců, kteří brzy odejdou do důchodu. Slíbil, že služba nezvýší počet auditů u nikoho, kdo vydělává méně než 400 tisíc dolarů ročně. To však byla nehorázná lež. V roce 2023 vzrostly audity FS u osob vydělávajících i 75 tisíc dolarů/rok o 300 procent. Ozbrojení agenti se neohlášeně objevovali u lidí doma a požadovali potvrzení prokazující oprávněnost daňových odpočtů.
Mnozí republikáni a zákonodárci MAGA viděli, co je Bidenovo věno ve výši 80 miliard dolarů: Útok na střední třídu a osoby s nízkými příjmy. Protože však za Bidenem stála plná síla Deep State a jeho loutkovodičů, byli republikáni bezmocní, aby jeho protiústavní iniciativu zrušili. Biden také lhal o tom, jak a kdy bude rozdávat peníze FS. Tvrdil, že příděly budou probíhat po dobu 10 let a že stejnou dobu bude FS trvat, než přijme 80 000 nových zaměstnanců. Během tří měsíců však FS obdržela finanční injekci ve výši 37 miliard dolarů a přijal 26 500 nových zaměstnanců, čímž FS získala větší moc nad běžnými daňovými poplatníky. V obavě, že by republikáni mohli tento systém odhalit, urychlil Bidenův režim financování a vyzbrojování FS, a než se Trump 20. ledna znovu ujal svého právoplatného místa v Oválné pracovně, byla FS bohatší o 53 miliard dolarů.
Zdroje z administrativy a z Bílých klobouků sdělily RRN, že prezident Trump uvažoval o zrušení FS, ale po konzultaci s poradci se rozhodl, že úplné zrušení úřadu by bylo příliš radikálním krokem.
Trump a jeho tým proto vymysleli méně extrémní alternativu: Jeho oznámení o vyslání téměř 90 000 daňových úředníků do Texasu a Arizony vyvolalo šokové vlny v celém zkorumpovaném útvaru.
„Víte, oni jsou tak silní ve zbraních. A tito lidé mohou nosit zbraně. Takže je pravděpodobně přesuneme na hranice,“ prohlásil prezident Trump.
Toto prohlášení je v souladu s Trumpovým programem „Zachraňme Ameriku“, který se zaměřuje na snížení velikosti federální vlády, ale rozzuřilo agenty ministerstva financí, kteří si mysleli, že si obtěžováním občanů vydělají snadnou výplatu.
Během dvou dnů po Trumpově prohlášení podalo 1 500 zástupců ministerstva financí v 15 státech výpovědi, přičemž mnozí z nich vyjádřili názor, že prezident Trump je „vrtošivý bastard“, který nemá pravomoc měnit jejich přidělené povinnosti.
Trumpův mluvčí Ian Kelley, zvláštní asistent Bílého domu, řekl RRN: „Nemohu říci, zda prezident v tomto pokračuje, ale pokud zástupci FS rezignují, je to pro průměrného amerického občana velká výhra.“
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Európa by podľa českého premiéra Petra Fialu nemala v otázke amerických ciel len čakať na to, s čím Spojené štáty prídu, ale mala by sa aktívne snažiť dohodnúť vzájomne výhodné podmienky. V záujme Česka podľa neho je, aby EÚ dokázala so Spojenými štátmi spolupracovať. Povedal to v pondelok pred odletom na neformálne stretnutie európskych lídrov v Bruseli, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
Americký prezident Donald Trump bude pozvaný navštíviť Poľsko v apríli, teda mesiac pred tamojšími prezidentskými voľbami. V rozhovore pre portál “Wprost” to potvrdil Marcin Masterek, šéf prezidentskej kancelárie. V súčasnosti sa finalizuje termín stretnutia Trumpa s Andrzejom Dudom v Spojených štátoch. Informuje o tom spravodajca TASR.