…..ano, tohle zde ještě nebylo. Pravděpodobně je to cílem po celé EU a máme se tedy na co těšit. Budeme se asi muset ozbrojit „trpělivostí“ cepy a palcáty, protože ve Francii asi bylo včera řečeno pověstné VČIL….

10:54

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 procent muslimů ve Francii

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 procent muslimů ve Francii

Téměř polovina evropských muslimů má větší náchylnost k radikalizaci. Vyplývá to z analýzy „Co si myslí evropští muslimové a proč?“, kterou zveřejnil think tank Evropské hodnoty.

[wp_ad_camp_1]

Praha ČTK – Definici náboženského fundamentalismu odpovídají názory 44 procent evropských muslimů. Vyplývá to ze studie, kterou dnes na tiskové konferenci v Praze představil think tank Evropské hodnoty. Výzkumy odhalují vážné nedostatky v hodnotové integraci muslimských přistěhovalců v první i dalších generacích, uvádí Evropské hodnoty v tiskové zprávě.

Hlavní příčinou muslimského terorismu je islám

Fundamentalisté mají podle studií větší náchylnost k radikalizaci. Například použití násilí na ochranu víry považovalo za ospravedlnitelné 35 pct. dotázaných muslimů, mezi fundamentalisty je to však dvojnásobek. „Pravděpodobnost radikalizace snižuje univerzitní vzdělání. Žádný vliv nemá osobní zkušenost s diskriminací ani otevřenost společnosti vůči cizincům,“ uvedla socioložka a analytička Markéta Blažejovská.

Islámští fundamentalisté se podle výkonného ředitele Evropských hodnot Radka Hokovského snaží doslovně číst a aplikovat islám až tak, že může vést k porušování osobní svobody, rovnoprávnosti nebo lidské důstojnosti. Fundamentalisté věří v jednu jedinou interpretaci islámu a v to, že náboženská pravidla jsou důležitější než zákony země, kde žijí.

Budou švédské soudy postupovat podle práva šaría?

Výzkumy postojů muslimů ve Velké Británii, Německu, Francii a Španělsku ukazují podle studií také na výrazné rozdíly mezi jednotlivými zeměmi. Například bombové útoky považuje alespoň v některých situacích za ospravedlnitelné 35 pct. muslimů ve Francii, ale jen 15 pct. v Německu. Blažejovská rozdíl vykládá odlišným složením muslimských komunit v obou zemích.

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 pct. muslimů ve Francii a o tři procentní body méně v Británii. Naopak v Německu je pro jen 13 pct. muslimů, přičemž třetina se domnívá, že šaría by neměla mít žádnou roli.

Belgický ministr vnitra: „Po teroristických útocích naši muslimové tančili“

Šíření radikálních postojů musí být dle trestních předpisů kvalifikováno jako trestný čin s extremistickým podtextem, uvádí Evropské hodnoty v tiskové zprávě. „ČR by neměla opakovat chyby některých západních států s početnou muslimskou komunitou. Liberální demokracie se musí umět bránit,“ uvedl Hokovský.

„Evropa je ve válce, ale nechce si to přiznat,“ tvrdí izraelský expert na boj s terorismem

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.