Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

ZÁZRAČNÉ KOŘENÍ – KURKUMA PŘÍRODNÍ LÉK PRO ZDRAVÍ I KRÁSU – KURKUMA LÉČÍ…..

….a jsou jí přisuzovány mnohé další vynikající vlastnosti.

Zlatá bohyně – kurkuma je jedním z koření,
které by člověk měl znát a „žít s ním“
Kurkuma dodává zevní krásu a vnitřní čistotu, po tisíce let ji používá většina obyvatel Indie a traduje se, že má tucty prospěšných vlastností. To co ayurveda zná již po tisíciletí se nyní začíná ověřovat i v laboratořích a na klinikách po celém světe.
“ Kdybych se měl spolehnout jen na jednu bylinu v oblasti zdravotní i kulinářské, bez váhání bych sáhl po tomto indickém koření. Je na svět jen málo, s čím si kurkuma ve světě uzdravování nedokáže poradit a málo v čem by ji jiná bylina nahradila.“ říká o kurkumě učitel, znalec a autor knih o ayurvedě.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Kurkuma – pozemská bylina Slunce
 Zlatá bohyně, léčivé účinky kurkumy
Pro ájurvédu je typické, že každá bylina má spousty jmen, která upozorňují na různé aspekty v ní, včetně jejího vzhledu, mytologie a jejích léčebných schopností. Jeden z překladů kurkumy zní Zlatá bohyně, Radostná, Ta, která vítězí, Božský dar, Bohyně transformace a nádhery, Vyvolená, aj. Často se vyskytuje ve Védách, nejstarších knihách moudrosti, starých nejméně 10 000 let.
Podle dochovaných dokladů se používá kurkuma denně v Indii nejméně 6000 let jako lék, zkrášlovací prostředek, koření při vaření a jako barvivo. Ženy ji používají k projasnění a zlepšení kvality pokožky. Čínská medicína používá kurkumu přinejmenším 1000 let, říkalo se jí „omezené zlato“ . Zmínil se o ní i Marko Polo ve svém deníku: „Našel jsem bylinu, která má všechny kvality šafránu, ale je to kořen“. Její síla je vyvážená a má velmi široké spektrum působení.
Jemný kořen barvy šafránu – blahodárné účinky kurkumy
Kurkuma v kuchyni
Kurkuma má široké spektrum účinků, které jsou jemné, ale zaručené. Je vhodná jak pro dlouhodobé tak i denní užívání. I když je známým kořením, jen málo lidí zná její hodnotu a možnosti širokého působení a použití.
Kurkuma je především známá jako indické koření, je základem kari koření, dává jídlu typické žluté zabarvení, bylina má jemnou chuť koření a je mírně nahořklá. Prohlubuje přírodní chuť potravin, není příliš pálivá a je vhodná i pro ty, kteří nemají rádi čili koření, nebo jiné příliš aromatické koření.
Kurkuma léčí – přírodní lékárna domácí
Zlatý prášek první pomoci
Kurkuma má široké spektrum účinků. Zvyšuje odolnost a regeneraci organizmu, podporuje imunitu a má vliv i na psychiku, správné tvoření tkání a celkovou regeneraci – omlazuje a tím podporuje dlouhověkost. Kurkuma jemně stimuluje zažívání, zlepšuje stravitelnost potravy a zlepšuje vstřebávání živin. Pomáhá také detoxikovat potravu, zabíjí bakterie a dokonce parazity, pokud jsou v ní obsaženy. Celkově zlepšuje kvalitu potravy.
V tradiční lidové medicíně, ale i po celém světě, se kurkuma používá jako první pomoc, může se použít na nejrůznější poranění akutní i chronická. Má mírně svíravý účinek a při zevním použití přímo na ránu je úžasná na řezná poranění, pohmožděniny a modřiny. Kurkuma pomáhá zlepšovat hojení, čistí odumřelou a poškozenou tkáň, přičemž podporuje růst nových a zdravých buněk. Stačí práškem posypat místo problému.
Kurkuma je vhodná po operaci pro podporu hojení a prevenci tvoření jizev. Je to také významná bylina při mnoha ženských obtížích a bylina důležitá pro srdce a játra. Posiluje srdce, snižuje cholesterol a působí preventivně proti srdečním chorobám či záchvatům. Čistí játra a mírně zvyšuje tok žluče. Přináší úlevu při emočním napětí a depresi, očišťuje od toxinů uložených hluboko v těle.
Kurkuma má analgetické vlastnosti – zmírňuje bolesti, antibakteriální a protiplísňové – působí na bakterie a ničí je (konzervuje potraviny), působí také protizánětlivě – proti různým zánětům, je silným antioxidantem a antiseptikem.Uklidňuje zažívání, uvolňuje křeče, posiluje imunitu, srdce, podporuje tvorbu a vylučování žluči za jater, ochraňuje buňky proti stárnutí, mírní ekzémy a záněty kůže, působí proti únavě, má antidepresivní účinky. Oživuje mozkovou činnost, je vhodná proto pro většinu starších lidí.
Kurkuma v kosmetice
Kurkuma zlepšuje jaterní a srdeční funkce, pomáhá při artritidě, cukrovce, napadá karcinogeny, její účinek zaznamenává i naše kůže, je obdivuhodně čistá!
Účinky kurkumy, jejích esenciálních olejů, jsou prokázány stovkami věděckých studií ze spolehlivých zdrojů, a tisíciletími každodenního používání miliónů lidí na celém světě.
Kurkuma podporuje dobrý stav a pěkný vhled kůže a pomáhá cirkulaci a výživě povrchu těla. Proto ji ženy v Indii používají jako pleťovou masku zdraví a krásy. Kurkuma čistí a vyživuje pleť pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou. Kůži hluboce pročišťuje, nevysušuje ji a udržuje ji hydratovanou a zářivou, používá se při ekzémech, akné i na pihy.
Největší léčivou sílu ze všech složek kurkumy poskytují éterické oleje a kurkuminoidy. Éterický olej z kurkumy je velice potentní částí rostliny protože je koncentrovanou směsí silných vzácných a unikátních molekul. Olej má protivirový, protibakteriální, protiplísňový a protiparazitální účinky.
Kurkuma v ayurvedě
Kurkuma je nejpoužívanější ajurvédskou bylinou. Všichni hledáme ty nejlepší lékaře a léčitele, snažíme se najít to, co nám umožní být zdraví, spokojení a mít radost. Kurkuma je jedním z nejlepších léčitelů na této planetě. Nejčastěji se používá na čištění krve a jako léčebný prostředek kožních potíží.
Kurkuma pomáhá na všech úrovních podpořit dobré zdraví. Zejména při oslabené imunitě působí jako přírodní regulátor optimálního zdraví a energie. Podle ájurvédy působí kurkuma dobře na všechny dóši, její chuť a účinek jsou především anti-kapha, snižuje tuk a hlen v těle. Jako mírné a ne příliš ostré koření je použitelná i pro typy pitta, především v kombinaci s hořkým a nepálivým kořením, působí na ně jako jaterní regenerace.
Kurkuma působí dobře v kombinaci s jinými bylinami, což přináší další vlastnosti a možnosti. Kurkuma vitalizuje naše tělo naší vlastní přirozenou léčivou energií tím, že posiluje zažívání a cirkulaci. Pomáhá také regulovat všechny tělesné systémy. Může být použita jako koření i jako medicína, je jednou z nejlepších očistných bylin.
Odhalte tajemství této skvělé byliny.
Vše o kurkumě
 Kurkuma- ájurvédské koření života – Prashanti de Jager MSc,
Kniha Kurkuma by měla být přítomna v knihovně každého bylinkáře nebo každého, kdo se zajímá o své zdraví, rostliny a koření.
Kurkuma je skutečně kořením života, přináší energii života do celé naší bytosti.
Kniha o kurkumě je bohatým a dobře čitelným zdrojem informací, je dobrým rádcem v kulinářské oblasti i zdravotní. Překypuje informacemi o zdravotních účincích a tipech využití kurkumy k prevenci, posílení i zlepšení zdraví. Slouží i pro ti, kteří se zdravím zabývají profesně. Obsáhle se zabývá medicínským použitím kurkumy, nabízí ájurvédskou klasifikaci a kategorizaci, použití kurkumy v tradičních a běžných kuchyních, domovech, rituálech, kosmetice a lékárničce. Nenabízí žádná holá fakta, ale velmi podrobné a široké spektrum možností, jak kurkumu používat. Kniha o kurkumě obsahuje řadu vědeckých fakt, referencí z přírodní medicíny, lidové zvyky a zkušenosti a také úchvatný seznam použití podpořený vědeckými referencemi. Kniha o kurkumě zcela jistě ohromí laickou i veřejnou skupinu čtenářů. Potěší zejména i tím, že čtenář má všechny praktické informace i návody stále při ruce, zejména v době, kdy nám EU omezila šířit informace o léčivých účincích bylin. ČLÁNEK zde
Zajímavosti o kurkumě
autor v knize uvádí například:
♣ “ Jak jsem putoval Indií, kurkuma se stávala zcela běžným jevem, nebo spíše zajímavostí, nejčastěji byla ke spatření červená kurkuma, sestra žluté kurkumy. Používá se jako t i l a k , červená tečka mezi obočím u většiny hindských žen a mnoha mužů. Tilak symbolizuje několik věcí, od manželství po zasvěcení. Jsem přesvědčen, že slouží jako medicína, neboť je aplikována na tzv. „třetí oko“, což je velmi citlivé místo, a tudíž mimořádně vhodné na aplikaci bylin. Kurkuma pravděpodobně filtruje vnímání „třetím okem“. Pravděpodobně také pomáhá udržovat dutiny v obličeji čisté a chrání před negativními vlivy.
♣ recept na krásu: V Indii běžně spatříte žlutě natřené obličeje místních žen. Pokud si nanesete na obličej vrstvu pasty vyrobené ze směsi kurkumy a mléka nebo vody, dáte tak svému obličeji jednu z nejlepších pleťových masek.
♣ kurkuma v kosmetice – kurkuma ke zkrášlování: zdraví je tou nejvyhlášenější kosmetičkou a kurkuma nám pomáhá býti zdraví. Konečný výsledek užívání kurkumy není pouze zářivá kůže ale vede také k harmonii těla a mysli. Kurkuma čistí a vyživuje pleť pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou. Kůži hluboce pročišťuje, nevysušuje ji a udržuje ji hydratovanou a zářivou, používá se při ekzémech, akné, na pihy
Jak používat kurkumu v medicíně, kosmetice, při podpoře imunity a celkového zdraví ? Tipy a recepty uvádí autor v knize o kurkumě.
Zajímavé kapitoly v knize o kurkumě
♦ kurkuma v ayurvedě a v historii, v medicíně,
♦ botanika a chemie, aromaterapie,
♦ kurkuma ke zkrášlování
♦ kurkuma jako první pomoc, kurkuma na bolest a záněty, výtečný antioxidant,
♦ kurkuma v kuchyni, koření života,
♦ recepty a příběhy,
♦ kurkuma a čakry, detoxikace, srdce a krev, dýchací systém, žaludek a střeva, ženský reproduktivní systém
kontakt pro objednání knihy:
Vladimír Mazal – Ájurvédské rodinné lázně v Českém ráji
www.ajurv.cz, [email protected]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál