Ta demonstrace je opravdu kuriózní, jednak se tam uplatňuje manuál roku 89 a jestli to nějaký znalec použil, tak bych proti tomu protestoval  protože akce 89 byla úplně jiná, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

.

 

Tento týden jsme si připomněli 75.výročí vylodění Spojenců v Normandii, málodo ale ví, že vylodění se zúčastnili i českoslovenští vojáci, stále se mluví jenom o československých letcích, ale měli jsme zde i obrněnou brigádu. Na Václavském náměstí byla opět demonstrace proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a Marii Benešové…
.

[wp_ad_camp_2]

 

.
A co vy na to pane Zbořile?
.
„Myslím si, že my bychom ve svých komentářích neměli na české veterány, kteří už většinou nežijí zapomínat, taky bychom je měli připomenout. To, že seděl Andrej Babiš hned za anglickou kráilovnou a americkým prezidentem , svědčí to o tom, že Československá republika  a československá armáda byly také s úctou zastoupeny,“ připomíná Zdeněk Zbořil.
.
A demonstrace na Václaváku v Praze…
Demonstrace 89 byla úplně jiná, Václav Havel byl politickou autoritou od Charty 77 a ti lidé, kteří tam s ním stáli na tribuně měli nějakou svoji minulost a ta byla provázena určitou politickou zkušeností . Tady když mě vyzvou, abych šel na demonstraci , tak se dovídám, že je to hlavně proto, že Agrofert má největší  výnosy z řepky olejné a že to také trochu zavinila Evropská unie, protože tomu otevřela dveře, na té demonstraci se zřejmě nebude protestovat proti ekologickým lobbistům  v EU, kteří prosadili pěstování řepky pod záminkou snižování spotřeby neobnovitelných surovin,“vysvětluje v rozhovoru Zdeněk Zbořil.
.
„Mediální kampaň, která stále trvá, je o nátlaku na vládu Andreje Babiše, ale mimochodem  také na justiční aparát, vždyť jak dokonce upozornil pan Rychetský, vždyť se může jednat o nepřípustný nátlak nejenom na politiky ale také na celý rezort spravedlnosti …takže já mám pocit, že pan Mynář by se měl  a ti jeho kolegové trošku zamyslit nad tím s jakým programem jdou  do toho svého boje proti současnému politickému režimu  České republiky,“zdůrazňuje v rozhovoru pro Prvnizprav.cz Zdeněk Zbořil.
Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.
.
.
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.