Šungit je jediný nerost na Zemi obsahující fullereny. To je typ molekulární formy uhlíku s atomovým číslem C60. Pro svou zvláštní strukturu mají fullereny řadu jedinečných fyzických a chemických vlastností. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působícím antioxidant a zároveň univerzální sorbent.

Výzkum

Za objev fullerenů získali vědci v roce 1996 Nobelovu cenu. Grigorij Andrievskij, doktor bioorganické chemie, byl jedním z prvních ruských vědců (pracoval v Institutu terapie Ukrajinské akademie lékařských věd), který dokázal, že specifické vlastnosti šungitu jsou způsobeny přítomností fullerenů. Jeho cílem byl výzkum léčivé vody, která vyvěrá z šungitových ložisek na severozápadě Ruska.

Na základě svého výzkumu tvrdil, že voda procházející šungitovými ložisky u Oněžského jezera je obohacována fullereny a že vodné roztoky přírodních fullerenů patří mezi nejsilnější dnes známé antioxidanty. Tyto přírodní fullereny mají schopnost snižovat koncentraci volných radikálů jako žádný jiný antioxidant a jejich působení je silnější a dlouhodobější. Grigorij Andrievskij také dospěl k závěru, že přírodní fullereny normalizují buněčný metabolismus, stimulují regeneraci tkání, zvyšují odolnost buněk organismu, mají protizánětlivé vlastnosti a působí proti toxinům v těle.

Moderní testy potvrdily antibakteriální vlastnosti šungitu a od 90. let 20. století se v Rusku komerčně používá jako prostředek k čištění vody, kdy údajně odstraňuje kontaminanty, jako jsou bakterie (a další mikroby), dusičnany, těžké kovy, pesticidy, těkavé organické látky, léčiva, chlor a fluorid. Také čistí vodu od ropných produktů, amoniaku, těžkých kovů a železité přísady. Šungit má schopnost odstranit z energetické paměti vody jakékoliv informace o látkách, jež se v ní dříve nacházely, mění její informační strukturu, obohacuje vodu stopovými prvky důležitými pro organismus a aktivuje ji.

Jak připravit šungitovou vodu

Vložte 50-250gr šungitu do 2 litrů čisté vody, ideálně do skleněného džbánku. Už po pár minutách až hodinách uvidíte v nádobě mnoho bublinek. Tehdy už je možné vodu pít. Ideálně mají být kameny naložené 24 hodin.

Šungit nechte ve vodě, dokud nebudete připraveni vodu pít, protože stabilita a přenos fullerenu bude větší. Šungitovou vodu můžete popíjet během dne stejně jako klasickou vodu. Tuto vodu můžete využít i na vaření, či přípravu kávy a čaje.

Šungitovou drť můžete v nádobě nechat a opakovaně ji zalévat novou vodou.
Chcete-li si vzít šungitovou vodu s sebou, stačí mít několik kousků v láhvi a vodu můžete během dne jednoduše doplňovat.

Jak připravit šungitové kamínky do vody po zakoupení

Šungitová drť se skládá z neleštěných kamenů v surové podobě. Kameny jsou obaleny šungitovým prachem, který při prvním použití způsobuje černý povlak na hladině vody nebo na vašich rukou. Proto před prvním použitím kameny pořádně properte ve vodě, aby tolik nebarvily. Pak naložte hrst dobře omytých kamenů do nádoby s vodou (nejlepší je skleněná karafa) a nechte odstát.

Šungit proti elektromagnetickému záření

Další vědecky prokázanou schopností šungitu je pohlcování v prostoru se šířících vln elektromagnetických polí různé povahy. Například elektromagnetické pole, nebo geopatogenní záření. Zdrojem EMP jsou téměř všechna elektrická zařízení, která jsou spojena s každodenním životem člověka. Proto lidé dávají šungit nejčastěji do blízkosti zdroje EMP, nebo na místo, kde tráví nejvíce času. Šungit se dá také sypat pod postel, nebo pod polštář, myslete však na to, že černí a zvolte vhodný obal, nebo nádobu.

Šungitová voda by se měla pít alespoň třikrát denně. Je zaznamenáno, že zlepšuje celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, vyvolává příliv sil a energie. Má uplatnění i v kosmetice. Ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky, alergické vyrážky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů.

Teplá šungitová voda je výborná na kloktání při bolestech v krku, v nose, při parodontóze,  při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd.

Velice zdravé jsou i šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stres, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají i vážnější problémy – loupající se kůže, ekzémy, plísně, alergie.

Pravý Ruský šungit z Karélie zakoupíte nyní v eshopu Alue.cz ZDE

Zdroj: aluska.org

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.