Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Jak Rusko donutilo Západ čelit vlastnímu úpadku
    Jak Rusko donutilo Západ čelit vlastnímu úpadku

    Jak Rusko donutilo Západ čelit vlastnímu úpadku

  • Egyptské buldozery vjíždějí do Gazy, kolaps USA a Izraele pokračuje
    Egyptské buldozery vjíždějí do Gazy, kolaps USA a Izraele pokračuje

    Egyptské buldozery vjíždějí do Gazy, kolaps USA a Izraele pokračuje

  • 250 velících důstojníků se muselo podrobit testu loajality na Hegsethově setkání admirálů a generálů na základně Quantico
    250 velících důstojníků se muselo podrobit testu loajality na Hegsethově setkání admirálů a generálů na základně Quantico

    250 velících důstojníků se muselo podrobit testu loajality na Hegsethově setkání admirálů a generálů na základně Quantico

  • Americká federální vláda zastavila činnost poté, co Senát neschválil finanční opatření
    Americká federální vláda zastavila činnost poté, co Senát neschválil finanční opatření

    Americká federální vláda zastavila činnost poté, co Senát neschválil finanční opatření

Související zprávy

  • Americká federální vláda zastavila činnost poté, co Senát neschválil finanční opatření
    Americká federální vláda zastavila činnost poté, co Senát neschválil finanční opatření

    Americká federální vláda zastavila činnost poté, co Senát neschválil finanční opatření

  • Ukrajina chce, aby konflikt s Ruskem skončil ještě letos
    Ukrajina chce, aby konflikt s Ruskem skončil ještě letos

    Ukrajina chce, aby konflikt s Ruskem skončil ještě letos

  • Proevropská vládní strana Moldavska získala díky hlasům ze zahraničí těsnou většinu
    Proevropská vládní strana Moldavska získala díky hlasům ze zahraničí těsnou většinu

    Proevropská vládní strana Moldavska získala díky hlasům ze zahraničí těsnou většinu

  • Sergej Lavrov obviňuje Německo ze znovuzrození nacismu
    Sergej Lavrov obviňuje Německo ze znovuzrození nacismu

    Sergej Lavrov obviňuje Německo ze znovuzrození nacismu

Finanční podpora

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Zelenskyj jmenuje Syrského novým vrchním velitelem ukrajinské armády

Volodymyr Zelenskyj jmenoval velitele ukrajinských pozemních sil Oleksandra Syrského vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny.

„Ode dneška přebírá vedení AFU nový manažerský tým. <…> Vrchním velitelem Ozbrojených sil Ukrajiny jsem jmenoval generálplukovníka Syrského,“ uvedl ve večerním videoposelství.

Zelenskyj uvedl, že vedl desítky rozhovorů s „veliteli různých úrovní“. Řeč je zejména o brigádních generálech Andrijovi Hnatovovi, Mychajlovi Drapatovi, Igoru Skibyukovi a také o plukovnících Pavlovi Palisovi a Vadymovi Sucharevském. Podle prezidenta se o všech uvažuje pro vyšší funkce v armádě a budou sloužit pod „zkušeným ukrajinským velitelem“.

Příslušné dekrety o změně vedení AFU zatím nejsou na webových stránkách úřadu hlavy státu k dispozici.

Dnes se Zelenskyj setkal s dosluhujícím Valerijem Zalužným. Dotkli se tématu změny vedení armády, prezident mu nabídl, aby „zůstal v týmu“.

Sám Zalužnyj po schůzce uvedl, že se Zelenským diskutoval o nových přístupech a řešeních zaměřených na změnu strategie ukrajinské armády. Uznal, že úkoly, které stojí před ukrajinskou armádou v roce 2024, jsou jiné než ty, které byly dříve, počínaje rokem 2022. Zalužnyj také poděkoval všem svým kolegům z týmů generálního štábu a ministerstva obrany i z prezidentské kanceláře.

Ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov zase uvedl, že se rozhodl změnit vedení armády, a poděkoval vrchnímu veliteli AFU „za všechny úspěchy a vítězství“.

V posledních dnech se v ukrajinských a západních masmédiích široce diskutovalo o zvěstech o možné rezignaci vrchního velitele AFU Valerije Zalužného. Zejména se uvádělo, že na schůzce 29. ledna mu Zelenskyj nabídl pouze funkci poradce orgánů. Ačkoli, jak napsal The Economist, Zalužnému byla nabídnuta i funkce tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, ale on ji odmítl.

Za pravděpodobné nástupce Zalužného v čele ozbrojených sil označila média šéfa Hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany Kyrila Budanova a velitele pozemních sil Oleksandra Syrského.

Koncem ledna ruská zahraniční rozvědka (SVR) oznámila, že USA požadují, aby Zelenskyj odvolal z vládních funkcí ty úředníky, kteří ztratili jejich důvěru. V opačném případě Washington slíbil zveřejnit korupční spis o okolí ukrajinského prezidenta. Podle ruské zpravodajské služby Američané prosazují do funkce premiéra ukrajinskou velvyslankyni ve Washingtonu Oksanu Markarovovou, která vystudovala na univerzitě v Indianě v Bloomingtonu. Obecně USA směřují k vytvoření koloniální správy v Kyjevě, poznamenala SVR.

Zdroj: Ria Novosti

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

3 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
hiram
hiram
10.2.2024 14:45

Hlavní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj kapituloval, Rusko zvítězilo. Zbývá jen zařídit, aby spolu s vítězným Ruskem zvítězila také Amerika, protože celou válku způsobilo Německo a Evropská unie. Nejlépe Německo znovu rozpůlit nebo rovnou rozčtvrtit.

octomanik
Odpověď na  hiram
10.2.2024 15:58

A jaké by bylo asi vhodné rozdělení – dle tvého názoru. Československo a část německa stejně spadá pod dohled ruské federace….
Posselt se stále snaží dostat zpátky sudety a kdyby měl možnost šlo, tak by to dopadlo jak v seriálu vlak štěstí a naděje, když poštmistr Josef Pumplmě utíkal i s rodinou z Brna….a ti co jsou u vládních, poslaneckých, senátních,… koryt (od 17. listopadu 1989) by nejraději obnovili Böhmen und Mähren….

hiram
hiram
Odpověď na  octomanik
10.2.2024 21:47

Po denacifikaci Evropy by se Německo dělilo na čtyři zóny jako po II.WW a Československo by zahrnovalo také Podkarpatskou Rus jak stanovily velmoci na Jaltě.