Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Po Trumpově slibu označit ANTIFu za domácí teroristy prudce vzrostl zájem o vstup do této organizace
    Po Trumpově slibu označit ANTIFu za domácí teroristy prudce vzrostl zájem o vstup do této organizace

    Po Trumpově slibu označit ANTIFu za domácí teroristy prudce vzrostl zájem o vstup do této organizace

  • Hrozí nevratné podvody a manipulace. Odborník Doležal provedl důkladnou analýzu korespondenční volby
    Hrozí nevratné podvody a manipulace. Odborník Doležal provedl důkladnou analýzu korespondenční volby

    Hrozí nevratné podvody a manipulace. Odborník Doležal provedl důkladnou analýzu korespondenční volby

  • Psychologická operace „Kirk“ odvádí pozornost od utajování kauzy Epstein
    Psychologická operace „Kirk“ odvádí pozornost od utajování kauzy Epstein

    Psychologická operace „Kirk“ odvádí pozornost od utajování kauzy Epstein

  • Ministerstvo války chce očistit armádu od zrádných vojáků, kteří oslavují Kirkovu smrt
    Ministerstvo války chce očistit armádu od zrádných vojáků, kteří oslavují Kirkovu smrt

    Ministerstvo války chce očistit armádu od zrádných vojáků, kteří oslavují Kirkovu smrt

Související zprávy

  • Proslov prezidenta Putina na 10. Východním ekonomickém fóru
    Proslov prezidenta Putina na 10. Východním ekonomickém fóru

    Proslov prezidenta Putina na 10. Východním ekonomickém fóru

  • Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády
    Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády

    Rusko popírá, že by se zaměřilo na budovu ukrajinské vlády

  • Putin pozval Zelenského do Moskvy na jednání, nikoli na kapitulaci
    Putin pozval Zelenského do Moskvy na jednání, nikoli na kapitulaci

    Putin pozval Zelenského do Moskvy na jednání, nikoli na kapitulaci

  • Světová špička v oblasti medicíny Peter C. Gøtzsche – setkání v Praze dne 9.9.2025
    Světová špička v oblasti medicíny Peter C. Gøtzsche – setkání v Praze dne 9.9.2025

    Světová špička v oblasti medicíny Peter C. Gøtzsche – setkání v Praze dne 9.9.2025

Finanční podpora

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Zelenskyj otevřeně vyhrožuje teroristickým útokem v Moskvě v Den vítězství 9. května

Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovové ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj otevřeně pohrozil, že se oslavy 9. května v Moskvě stanou terčem útoku.

Rusko vyhlásilo na příští týden jednostranné třídenní příměří, které se bude konat u příležitosti oslav připomínajících porážku nacistického Německa ve druhé světové válce. Kyjev tento krok odmítl a místo toho požaduje okamžité bezpodmínečné třicetidenní příměří.

V úterý Zelenskyj při opakování výzvy k příměří popsal zacílení na ruské „nátlakové body“ s cílem dotlačit zemi „k diplomacii“.

„Nyní se obávají, že jejich přehlídka je v ohrožení, a to oprávněně,“ poznamenal s odkazem na akci plánovanou na 9. května na Rudém náměstí. „To, co by je mělo znepokojovat, je, že tato válka pokračuje.“

Zacharovová ve středu na sociálních sítích reagovala otázkou, jaké příměří může Kyjev nabídnout, když Zelenského vláda „doslova plánuje teroristické útoky ve vzduchu“. Dodala, že chlubení se takovými záměry „je přesně to, co dělají typičtí teroristé“.

Kyjevští představitelé tvrdí, že nabídka jednostranného přerušení bojových akcí ze strany Ruska „není reálná“ a jejím cílem je pouze vyvinout nátlak na ukrajinské síly, aby poskytly svým protivníkům oddechový čas během oslav Dne vítězství.

Ukrajinské nacionalistické osobnosti, které byly za druhé světové války spojenci nacistického Německa, považuje současná vláda za hrdiny. Ti, kteří si připomínají porážku Adolfa Hitlera 9. května – a nikoli 8. května, jak se slaví v západní Evropě a ve Spojených státech -, čelí na Ukrajině šikaně kvůli domnělé neloajalitě.

V ukrajinských médiích se aktivně diskutuje o možnosti zasáhnout Rudé náměstí, zatímco prezident Vladimir Putin a zahraniční hodnostáři budou sledovat přehlídku. Poslanec Roman Kostenko, tajemník parlamentního výboru pro obranu, v úterním rozhovoru prohlásil, že Kyjev disponuje potřebnými zbraňovými systémy pro takovou operaci, a ujistil, že její naplánování „by nebylo obtížné“.

Tentýž zákonodárce nedávno naznačil, že pokud by obě země dosáhly mírové dohody, kyjevské tajné služby by mohly zahájit desetiletou kampaň atentátů na ruské představitele.

Zdroj

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

3 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
nirah
nirah
4.5.2025 17:55

dneska toho je plný internet a telegram. Fico a Vučič jsou prý nemocní a ruší schůzky. Vučič musel dokonce odjet dříve z USA. Myslím, že mají kluci něco za lubem, např. že už v té Moskvě jsou, včetně ostatních státníků, a ta přehlídka bude o několik dní dříve. Protože je reálné, že Zelenskij se bude snažit pomstít, i kdyby to měl jenom překazit něčím život neohrožujícím. Věřím, že Putin je několik tahů před ním.

Kvaskovac
Odpověď na  nirah
4.5.2025 19:14

Dnes mal fico v TV debatu

DuskiM
DuskiM
1.5.2025 08:08

no, ked pohrozil, tak asi nic nebude….
keby naozaj nieco planovali, tak bude skodoradostne ticho, aby to vyslo