Štvrtkový večer na TV Barrandove pravidelne patrí relácii Týždeň s prezidentom, vktorom sa český prezident Miloš Zeman venuje aktuálnym otázkam nielen z Českej republiky. V aktuálnej časti sa s moderátorom Jaromírom Soukupomzamerali na demonštrácie proti Babišovi a tiež okomentovali prieskum obľúbenosti ministerstiev.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Prezident Miloš Zeman demonštrácie komentoval slovami, že nevie, očo demonštrujúcim ľuďom ide a poslal ich k ďalším voľbám.

Stále nechápem,  čo tým demonštrantom ide. Ak protestujúproti výsledkom slobodných volieb, tak je to demonštrácia porazených a tých, kto voľby prehrali, nech sa zoberú, zmátožia a idú k ďalším voľbám, aby pre nich dopadli lepšie,” uviedol Zeman a pustil sa do komentára organizátora Mikuláša Minářa.

Hnutie je príliš heterogénne, než aby z toho bola jedna politická strana, možno že budú dve. Pri všetkej úcte k Minarovi… je to zbehlý študent, ktorý by mal dokončiť štúdium a potom až sa stať vodcomnejakej politickej strany, zdôrazňujem strany, nie hnutia,” povedalprezident na adresu organizátora demonštrácií.

Soukup pridal poznámku, že demonštrácie podporuje ODS a KDU–ČSL, ktoré vraj zvážajú do Prahy ľudí.“Ak je to južná Morava, tak členovia ľudovej strany chcú v klimatizovaných autobusoch navštíviť Prahu, aj keď na Letnej si asi Prahy veľmi neužijú,“s úsmevom dodal Zeman.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Obaja sa v rozhovore dotkli aj prieskumu CVVM týkajúceho saobľúbenosti jednotlivých ministerstiev, z ktorého vyplynulo, že ľudianajviac dôverujú Ministerstvu kultúry. “Nad tým by sa ČSSD malazamyslieť, popravuje svojho ministra v priamom prenose za to, ževyhodil človeka, ktorý si vystavil milión korún k svojmu platu, je tosamovražedné,“ uviedol Zeman.

Viete, čo sú lumíci, z časti chrobáky, z časti motýle, ktoré trpiasamovražedným komplexom, vrhajú sa do mora, kde sa utopia,pretože nevedia plávať,“ povedal s tým, že ČSSD sú presne takílumíci. “Keď má ČSSD obľúbeného ministra, tak ho chce zavraždiť. Čoby dali iní ministri za to, keby boli tak populárni,” okomentoval celýprieskum Zeman.

Demonštrácie Milión chvíľok pre demokraciu, ktorá sa konala v utorok4. júna na pražskom Václavskom námestí, sa podľa organizátorov zúčastnilo až 120 tisíc ľudí, čo z nej robí najväčšiu ponovembrovúdemonštráciu.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ďalšia demonštrácia sa bude konať 23. júna na Letenskej pláni aorganizátori si od nej sľubujú ešte väčšiu účasť.

Sám premiér Andrej Babiš uviedol, že odstupovať nemieni. PrezidentMiloš Zeman poznamenal, že tieto protest  nemajú zmysel a poradil Babišovi, aby ich ignoroval.

zdroj: 9

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.