;

…..jsou lidé, kteří patří dávno za mříže. Světe div se, pobíhají ještě mezi námi a škodí lidem co nejvíce. Mnozí, kteří chtěli pomoci, jsou právě za mřížemi. NEPOCHOPITELNÉ!!!! 

12:54

Mnohé překvapila vysoká účast na demonstracích proti Andreji Babišovi.  Je za tím několik příčin. Tou nejméně závažnou je kupodivu Čapí hnízdo. Druhou v pořadí je premiérova minulost svázaná s Stb. Jen těžko se této zátěže zbaví.

     Avšak  tím pravým důvodem, proč Babiš bude v nepříliš vzdálené budoucnosti prohlášen za jednoho z největších škůdců této země je…. řepka. Její jedovatou žluť můžeme vidět už téměř všude. Marně se bude odvolávat na směrnice EU. U nás se do pohonných hmot přidává ještě více biopaliv než požaduje Unie. To poškozuje motory, snižuje jejich životnost a zvyšuje spotřebu.   Je proti zdravému rozumu vyrábět biopaliva za situace, kdy na  výrobu  jejich jednoho litru spotřebujeme 1,5 litru nafty. Za daného stavu se s tím dá těžko něco dělat, protože většina zákonodárců je napojena na toky peněz z výroby biopaliv….
Co je ale nejpodstatnější – řepka vyžaduje časté postřiky, např . Roundupem, což je prokazatelně jedna z nejjedovatějších chemikálií. Ten proniká do spodních vod a zamořuje je na desítky let. V půdě zabíjí žížaly a většinu mikroorganismů, kteří zde žijí. Podílí se na snižování počtu ptáků a dalších živočichů. V lidském organizmu zasahuje především ledviny.
Pozemky na kterých několik let roste řepka jsou těžce, většinou nevratně poškozovány. Pole, kterých si naši předkové tak vážili a chránili je se mění v jedovatý úhor.
Dříve byli lidé, kteří zničili např. zdroj vody veřejně popravováni na náměstích. Dnes se jim dostává výsad, bohatství a poct. Ale všeho do času.
Napsal Slávek Popelka

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.