….. Dnes mám pro vás doporučení na následující třídílný seriál, který napsala Alue v polovině října na přání svých čtenářů. Ti chtěli vědět, jak si Alue udržuje váhu a jak se stravuje. Nejdůležitější je díl první, který upozorňuje, že pokud chce mít člověk dobrou váhu, musí se především dobře postarat o své zdraví. Alue zde popisuje, co je třeba posílit a jak na to. Vznikl tak celkem pěkný základní přehled ….

1. Životospráva podle Alue / DOPORUČUJI

Milí čtenáři, na vaše přání sepisuji tento článek, kde vám povím o tom jak se stravuji a jak si udržuji svoji ideální postavu (,,svoji ideální“ znamená ideální podle sebe, ne podle tabulek!). Předem upozorňuji, že nejsem výživový poradce. Zabývám se však zdravím a nápravou organismu celkově.

Moje metody jsou založené spíše na vlastních zkušenostech, praxi, na tom jak to mám uspořádáno v hlavě… a taky chápu, že každý z nás je trošku jiný, jinak starý, jinak žije, má jiné potřeby a jiný výdej energie přes den. Nemám ani míry 90-60-90, a můj jídelníček sestavují chutě, ne odborníci :)
Proto berte moje povídání pro vás jako inspiraci, hlavně co se pokynů pro duševní a fyzické zdraví týče. To ostatní si samozřejmě každý musí přizpůsobit podle svého.
Toto téma jsem kvůli délce musela rozdělit do několika článků. První obsahuje tu základní teorii, na které je vše postavěno. Ostatní už se vyloženě zabývají tím, jak se sebou pracuji já osobně.
Asi jste zvyklí, že když čtete nějaký článek na podobné téma MOJE ŽIVOTOSPRÁVA A VÁHA, dozvíte se o dietách, cvičení kaloriích a podobně… O tom já psát nebudu. Výzkumy prokázaly, že témeř každá žena někdy držela nějakou dietu, ale já mezi ně nepatřím a s největší pravděpodobností nikdy ani patřit nebudu. Dieta je o odpírání. Když chce ale člověk zdravou životosprávu a zdravou váhu, musí změnit svoje nastavení, tedy svoji psychiku a svoje návyky. A to není ,,dieta“ :)
Než se dostanu ke své vlastní životosprávě, budu muset zopakovat to nejzákladnější, aby čtenář měl možnost si to ucelit a aby nebylo nic vytržené z kontextu.

Primární je Vaše Zdraví!

Pokud chcete mít ideální váhu – a zároveň udržovat správnou životosprávu, jedno bez druhého není dlouhodobě možné, jsou to spojené nádoby – musíte být především tělesně zdraví.
Pokud zdravě jíte, hýbete se, děláte kde co a kila přesto nejdou dolů, je to problém zdravotní a ne tuky. Mnoho lidí, co bojují s nadváhou ve skutečnosti ani nebojují s uloženým tukem, ale s uloženými toxiny a vodou, protože jejich tělo nepracuje správně. Na co byste se tedy měli v první řadě zaměřit, pokud se potřebujete uzdravit?

Játra

Pokud si každý rok nečistíte játra (tím není myšleno pití bylinkových čajů ale očista spojená se speciální dietou a vylučováním kamenů na konci), jsou vaše játra velice znečištěná. Plná toxinů, kamenů, ve žlučníku se vám dělá písek, možná už v něm jsou i kameny.
Pokud jste starší a máte velké břicho, je to výsledek vašich zvětšených jater.
I když žijete zdravě, do vašich jater se neustále dostávají toxiny. Problém je, že prostředí ve kterém žijeme je extrémě toxické, špinavé, jsme hodně ve stresu a játra toto všechno musí umět zpracovat.
Ukládá se v nich i emoční odpad, to je to, proč jste například přecitlivělí a podráždění.
Já si čistila poprvé játra v asi 16ti letech a kameny jsem měla, očistu jsem dělala 3x po sobě než byla játra čistá. A tak si zkuste spočítat, kolik jich asi budete mít vy, když dneska mají jaterní kameny i děti. Opakuji, nemusí to být chyba životosprávy, je to extrémě toxických prostředím ve kterém žijeme a stresem.
Pokud nemáte čistá zdravá játra, potom nemáte šanci napravit ostatní aspekty. Játra jsou baterie lidského těla, pokud správně nepracují, nic nefunguje… Játra by se správně měla čistit každý rok na jaře a kůra se musí neustále opakovat, dokud z vás na konci ještě něco jde. Jedině až když jsou játra čistá, můžete kúru ukončit. Pokud to odfláknete, naopak se vám přitíží, protože napoprvé nevyčistíte všechno a jak čistící proces započne, pokračuje pořád dál. Tělo vidí že vy víte co máte dělat a začne to všechno vyhazovat, co nešlo napoprvé, si chystá na další várku. Toxiny se vyplavují do krve, kameny jsou změklé po speciální dietě – a je tedy potřeba za měsíc znova vypustit kameny.
Na konci budete jako znovuzrození, to vám zaručuji!

Štítná žláza

Pokud nemáte zdravou štítnou žlázu, nikdy nemůžete mít svoji ideální váhu. Bez dostatku biologického jódu se štítná žláza oslabí, nastává hyperfunkce, nebo hypofunkce. To znamená, že člověk je buď strašně štíhlý a ačkoliv jí a jí jak jen může, pořád nemůže přibrat. Většinou však nastává ten druhý případ, že má člověk nadváhu, kterou nemůže shodit, protože to nezávisí na jeho životosprávě, ale na nemocné štítné žláze.
Pokud jste moc hubení nebo záhadně obézní/oplácaní, musíte si kromě čistých jater zajistit i zdravou štítnou žlázu.
Štítná žláza se léčí biologických jodem. Chemický jód naopak štítnou žlázu likviduje a vytlačuje z těla biologický. Také ji poškozují umělé hormony.
Proto NIKDY nejezte: Kuřata z obchodů, jedině domácí. Jakékoliv výrobky ze soji (Soja likviduje kompletní hormonální systém.), to znamená i tofu a podobné blemcy. Dávejte si velký pozor na sůl, často je s přidaným chemickým jódem. Místo toho kupujte himálajskou sůl a solte pouze s ní. Za zmínku stojí i fakt, že se jodidovaná sůl bohužel přidává i do pekařských výrobků v obchodech.

 

Celý článek si můžete přečíst zde:
http://karolinaloskotova.blog.cz/1510/1-zivotosprava-podle-alue-doporucuji

 

Pokud vás seriál zaujal, zde je jeho pokračování:

2. díl http://karolinaloskotova.blog.cz/1510/2-zivotosprava-podle-alue-doporucuji

3.díl http://karolinaloskotova.blog.cz/1510/3-zivotosprava-podle-alue-doporucuji

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.