….. Článek od alušky, o tom jaký je dnešní svět ….
.
Jak jistě většina z vás ví, tak můj řidičák smrdí novotou. Snažím se podle toho chovat a opravdu velmi pečlivě dodržuji rychlosti, pouštím chodce, blikám, vybavená jsem třemi lékárničkami, dvěma trojúhelníky, sedmi vestami, v kapse na sedadle mám natištěný manuál pro případy nouzí, srážek, smrtí, nehod. S čísly, pokyny, seznamy, formuláři a vším, co by mi mohlo vypadnout z hlavy pod tíhou situace a tak dále… Prostě připravená na vše, vyzbrojená až po zuby vším možným.

Nepouštím si ani rádio, nešťourám se u řízení v nose, nečumím kde co lítá, ale opravdu dávám pozor co dělám, držím se ve svém pruhu, předvídám chyby ostatních, přemýšlím než něco provedu. Prostě si nehraju na kinga a snažím se chovat slušně, nabírat zkušenosti.
Taky ve svém volném čase postupně piluji různé špeky, čtu si o novinkách, o provozu, různé tipy pro řidiče a tak dále. Lezu s chlapama pod kapotu a postupně se učím co tam jak mám, co kam liju, co kam vede, abych rozuměla svému autu a uměla si případně poradit se základními věcmi. Zkrátka beru to vážně. Snažím se doplňovat svoje mezery a nepřeceňovat svoje schopnosti.
Nejezdím jako prase, na nikoho se nelepím abych ho nestresovala ani neohrozila, zbytečně nepředjíždím když to není vyloženě nutné (když je to potah s koňmi tak se to jinak nedá) a samozřejmě že stejné chování očekávám od ostatních lidí. Kdy je někdo pomalejší než já, klidně se za ním táhnu a je mi to upřímně úplně jedno. Tak tam dojedu o dvě minuty později, z toho se přece nikdo nepokaká… Očekávala jsem, že ostatní lidé se budou chovat jako já. Že budou hodní a slušní.
.
V reálném světě to takhle ale vůbec nefunguje. Vůbec není pravda, že když vy dodržujete předpisy, neprasíte, v obci jezdíte opravdu těch padesát a jste hodní na chodce, že to tak dělají i ti ostatní lidé. Zprvu jsem si myslela, že mám prostě jenom trochu smůlu na pár blbců, že se nemám nechat odradit. Ale čím víc mám za sebou cest, tím víc zjišťuji, jak moc naivní je moje představa o světě o lidech a českých silnicích, že je to mnohem horší, než bych si vůbec uměla představit.
Na silnice jsem vyjela s myšlenkou, že jsme tam všichni na jedné lodi, chceme se bezpečně někam dostat a podle toho na sebe budeme hodní, ohleduplní a opatrní. – PRDLAJS!
.

CELÝ ČLÁNEK ZDE: ALUŠKA.ORG – Zjišťuji, že silnice jsou plné šílenců a naprosto bezohledných umělců

.
.

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.