Zlé čarodějnice jsou bradavicemi obsypané baby, které létají na košťatech, bydlí v chatrčích v lese, vaří lektvary, kradou děcka a když se škaredě podívají na mlíko, tak hned zkysne… Povídačka? Pohádka na postrašení malých dětí, aby se v noci necouraly po venku? Že na tohle nevěříte? … A co když vám řeknu, že to má kořeny ve skutečných událostech?

Varování: Nečtete tento článek večer před spaním, slabší povahy by mohl vyděsit.

Podle mých zdrojů by legendy o čarodějnicích, které kradou děti a uhranou dobytek, měly mít základ ve skutečných démonických bytostech, které nejsou lidského původu a které za určitých podmínek mohly vstupovat z jiné dimenze do našeho světa.

Je kolem toho spousta nevysvětlených otazníků. Například otázka, odkud přesně přicházejí a jestli to byl spíše fenomén minulé doby a dneska už to tak nebývá, nebo co z toho, co se o nich dodnes povídá, je podle skutečnosti?

Že je to až moc ujeté a přitažené za vlasy? Na Youtube se dají najít videa, kde tyto záhadné čarodějnice figurují. Například ZDE

Na prvním ukázaném filmu je něco, co letí nad horizontem. V roce 2006 to dokonce spatřil svědek, který je zároveň i policista. V interview na kameru pak řekl, že to vypadalo jako člověk, bylo to celé oblečené v černém, mělo to špičatý klobouk a vypadalo to dost děsivě.

Na druhém snímku je virální záznam postavy v bílém, s holí a černými vlasy, která se rozběhla proti autu. Jako první to vydal nějaký arabský kanál, kde bylo video řazeno pod téma „komedie,“ ale na záznamu je slyšet dost věrohodný panický řev cestujících v autě, což moc nepůsobí, že by se dobře bavili. Zajímavý je i poslední záběr, natočený někde v jižním Mexiku. Má to být lidská postava v ohni, ale to už se dostáváme někam jinam.

Pokračování článku: Zlá čarodějnice Baba Jaga: Doopravdy existuje?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.