Na internetu snadno a zcela zdarma najdete různě dlouhé nahrávky, které slibují, že když je budete denně poslouchat, změní vám barvu očí. Na výběr jsou všechny možné barvy, podle počtu zhlédnutí a také dokumentovaných výsledků, jsou nejvíce žádané modré a zelené. Hudba vypadá vesměs stejně, za pozadí slyšíte monotonní hučení a v popředí je nějaká pomalá meditační hudba pro zpestření. Tohle je velice zajímavé téma, protože to očividně funguje.

[wp_ad_camp_2]

Začala jsem se o tyto návody trošku zajímat. Když hudba fakt umí tohle, tak bude přece umět i jiné věci… Dočetla jsem se, že aby byl zaručen ten nejlepší výsledek, potřebujete zaprvé vhodnou nahrávku, zadruhé je potřeba poslouchat ji alespoň jednu hodinu denně a zatřetí, pro maximální efekt byste si měli hudbu pustit přímo do uší, pohodlně si lehnout, oči zavřít a soustředit se jenom na svou vysněnou barvu a na tu hudbu, nedělat u toho nic jiného.

Ráda bych krátce shrnula svoje výsledky
Moje prvotní úvaha byla, že je to moc zajímavé a že bych chtěla vědět, jestli to na mě bude fungovat taky. Jediný menší zádrhel byl v tom, že mám svoji barvu očí ráda, že už modré jsou a o změnu jejich barvy absolutně nemám zájem. Ale když jsem si prohlížela svoje duhovky pořádně, viděla jsem, že není celá duhovka úplně dokonale rovnoměrně modrá a navíc existuje obrovská spousta odstínů modré, od úplně světlých až vodových po tmavě modré. Takže vlastně trochu ,,vylepším” to, co už je dobré.


Tak jsem si vybrala hudbu, která slibuje modré oči, s tím že pokud to funguje, budou moje modré oči ještě modřejší. Místo, na kterém by to šlo nejlépe poznat, by byla nejvnitřnější část duhovky hned okolo panenky, kde bylo oko nejméně modré a byly v něm i malinké paprsky jiných odstínů.

Takže jsem si vybrala dlouhou skladbu, ale jelikož by mě hodina meditování denně obtěžovala, nahrála jsem si ji do mp3 a pouštěla do uší při práci. Takže jsem ,,modřila” při nošení dřeva, mytí nádobí, čištění morčičích domečků, při procházce kolem rybníka, dokonce i při psaní článků.

Také jsem byla zvědavá, jestli se výsledek dostaví i takto, když to vlastně ,,flákám” a nedodržuji stanovený postup zcela přesně.
Na začátku a bezprostředně po poslechu, se nedělo nic. Po asi třech dnech jsem si všimla, že opravdu ta část oka, která je nejméně modrá, se jakoby projasňuje a bledne. Kupodivu si toho všiml i další člověk, který mi řekl, že mám oči o něco modřejší, než obvykle.

Absolvovala jsem asi týden s mp3 na uších, někdy to byla hodina, ale když bylo práce hodně, klidně i tři hodiny nebo víc. Část oka, která předtím zareagovala na podprahovou zprávu, si držela tuto světlou barvu i bez dalšího poslechu, celých několik týdnů. Poté jsem poslouchala modřící skladbu jenom občas, když se mi chtělo, pro zpestření.

Můj závěr je takový, že to funguje i takto, že modré oči mohou být modřejší, zelené zelenější atd. A že to funguje i při občasném poslechu a že se u toho může i pracovat. Takže meditování hodinu se zavřenýma očima bude posilovač, ale není to bezpodmínečně nutné. Zkoušela jsem si pouštět i kombinace několika různých skladeb na modré oči a pracovala u toho. Takže jsem dělala a z počítače mi šla třeba tři hodiny hudba jako kulisa. Hned po poslechu na mě nebylo vidět nic, ale na druhý den, vždycky jakoby se to v mozku nějak otisklo spaním, oči vyloženě zbledny okolo panenky.

Výsledek bylo asi tak snadné dosáhnout, protože nešlo o změnu barvy, ale pouhé posílení vlastní barvy, takže to nezabralo ani žádnou extra práci, ani dlouhý čas. A to množství melaninu, které mělo zmizet, bylo úplně minimální. Takže pokud jste modroocí a zajímá vás to, klidně se můžete pokusu také zúčastnit, aniž byste přišli o svou barvu.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU NA: Aluška.org – Změna barvy očí poslechem podprahové hudby: Skutečné výsledky!

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.