Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Od netrpělivosti ke klidnému očekávání
  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

Související zprávy

Znát telefonní čísla se vyplatí

…..upozornění na triky podvodníků, které legislativně povolil stát a obyčejní lidé to zaplatí….

05:55

Znát telefonní čísla se vyplatí

Moderní technologie a zejména mobilní telefony nás odnaučily pamatovat si čísla, na která voláme. Přitom znalost čísla může ušetřit peníze, protože na první pohled je vidět to, co vychytralí poskytovatelé prémiových služeb píší velmi malým písmem.

Složení telefonního čísla

Standardní telefonní číslo obsahuje 12 číslic.

Národní předvolbu (v případě ČR se jedná o kód 420) a zbývá devět číslic.

Další tři číslice informuji, zda voláte do pevné nebo mobilní sítě. V dřívějších „pravěkých dobách“ zaleželo, zda voláte tzv. místní nebo meziměstsky hovor. A proto bylo území státu rozděleno do jednotlivých telefonních oblastí, které měly přiřazeny svá čísla (a i své ceny). Ceny se sjednotily, ale oblasti zůstaly.

Volání do mobilní sítě poznáte podle p ř í s t u p o v é h o kódu, který je:

601 až 608

702 až 705,

72, 73, 77

nebo 7900 až 7999.

Kód 910 vás upozorni, že voláte do sítě, která přenáší hlas po internetu, tzv. služby VoIP.

Osmička na začátku

Kód 800 vás upozorni, že voláte na bezplatnou linku; náklady za hovor nese volaný. Většinou slouží k firemní prezentaci.

Ale pozor!!!

– kódy 810 až 819,

– 830 až 839,

– 843 až 846

nejsou pro bezplatné volání, na nákladech se společně s provozovatelem této linky podílíte oba dva.

Devítka velí: p o z o r !!!

Velmi důležité je všímat si kódů 900, 906 a 909; slouží k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou a proto dvě číslice – které následují po tomto kódu – vás upozorni na výši ceny volání / za minutu. Jedná se zejména o různé spotřebitelské soutěže, obchodní a inzertní služby.

Příklad:

z čísla 900 55 25 25 zjistíte, že minuta volání stojí 55 Kč, celková cena hovoru se tedy odvíjí od počtu provolaných minut.

********************************************************************

V případě, že voláte na telefonní číslo, které má 12 číslic a nezačíná kódem 420 – voláte do zahraničí – a můžete očekávat zvýšený účet.

****************************************************.01.2013 16:31)

Kód 905 slouží také k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou; desetinásobek kombinace dvou číslic, které následují po tomto kódu, určuji jednorázovou cenu za volání.

Příklad:

z čísla 905 55 25 25 zjistíte, že za celý hovor zaplatíte 550 Kč.

Kód 908 slouží také k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou; dvě navazující číslice vás upozorni na výši ceny za volání.

Příklad:

z čísla 908 55 25 25 zjistíte, že za celý hovor zaplatíte 55 Kč.

Soutěžní a hlasovací SMS

Zkrácena čísla, na která posíláte SMS zprávy do různých soutěží, hlasováni a podobně, nejsou regulovaná Českým telekomunikačním úřadem, ale operátoři přijali kodex, aby i zde formát čísla jednoduše upozorňoval na výši ceny. Pokud chcete zjistit, kolik za svou zprávu zaplatíte, slouží k tomu poslední dvě nebo tři číslice podle délky zprávy; u sedmimístného čísla jsou to poslední dvě číslice, u osmimístného čísla určuji cenu za zprávu poslední tři číslice.

Příklad: SMS zaslaná na sedmimístné číslo 9004430 vás bude stát 30 Kč; za SMS zaslanou na osmimístné číslo 90044300 zaplatíte 3 Kč, protože cena je v tomto případě v haléřích.

Nepřijímat!

IHNED PŘEPOSÍLÁM…

A já tuto informaci doplním upozorněním na další ku..y ze serveru…www.bezreklamky.cz, kteří náhodně volají na různá t.č. a bláhoví a důvěřiví po zvednutí se doví, že si s nimi chtějí popovídat a prosí je o jednoduché odpovědi na jednoduché otázky stylem ano ne s tím, že hovor je nahráván. Otázky jsou typu: Jste svobodný – ženatý? Vede kolem vašeho domu silnice? Máte děti? A podobně…..

K Vaší hrůze vám přijde ihned druhý den po hovoru doporučený dopis s fakturou na Kč 3.000,-, který nic netušíce převezmete. Po prostudování přiložené obchodní „smlouvy“ psané klasickou blechou písma zjistíte, že souhlasíte se zasláním zálohové faktury předmětné „společnosti“ v uvedené výši.

Po reklamaci u této společnosti je Vám přehrán zmanipulovaný hovor, kde s hrůzou zjistíte, že jste se telefonicky zavázal k úhradě faktury a zaslání obchodní smlouvy dop. dopisem.

Při jednání s právníky vám většina doporučí fakturu uhradit a po té s nejistým výsledkem vymáhání částky zpět, což vás bude stát čas a peníze. Mají to totiž perfektně ošetřeno podle platné legislativy a než se nadějete už buší na Vaše dveře…

Byl jsem dnes celý den pryč a po návratu domů jsem měl na mobilu 8 nepřijatých zmeškaných hovorů z čísla:

420 477 100 111

Protože to začalo být hodně podezřelé, začal jsem pátrat po telefonním čísle na internetu a narazil jsem na diskusi, kde si lidé stěžují, že jim číslo volá taky pravidelně.

Když telefon zvednou, hovor se automaticky přeruší, nicméně ve vyúčtování na konci měsíce mají tzv. dárcovské volání 1 min. za 100 Kč.

Prosím, toto číslo si zapamatujte, a když se objeví na mobilu, tak nezvedat!!!!! Sprostě a drze vás okrade o 100Kč. Během doby, než jsem napsal tento mail, zvonil ještě dvakrát.

A k tomu ještě dodatek o dalším podvodu vlády na občany- distanční smlouvy.

Chce-li druhá strana monitorovat telefonní rozhovor, tak vždy nesouhlasím a končím.

Pozor nová lumpárna podle českého zákona- DISTANČNÍ SMLOUVA.

Novela Občanského zákoníku upravuje – tzv. Distanční smlouvu (po monitorování v telefonu).

Díval jsem se do nového Občanského zákoníku a skutečně je tato smlouva uzákoněná a dokonce je více takových smluv. Je neuvěřitelné, co ty zákonodárci (hovada) vymyslí.

PŘEPOSÍLÁM A NECHCI VĚŘIT, že takovou prasečárnu mohli v parlamentě schválit lidé, které jsme si sami zvolili, aby hájili zájmy svých voličů.

DOPORUČUJI SE INFORMOVAT A POTÉ VAROVAT SVÉ PŘÁTELE .

Pozor na nový druh smlouvy. Rád bych vás upozornil na nový druh smlouvy, který se prý začíná rozmáhat. Do novely občanského zákoníku se dostal termín tzv. „distanční

smlouva“. Tento druh smlouvy lze sjednat po telefonu.

A teď k tomu podvodu. Někdo vám zavolá, řekne, že hovor je monitorován a jestli vám může něco bezplatně zaslat (soukromě i pracovně). Pokud souhlasíte, tak se může stát, že za pár dní přijde několikastránkový dopis, kde bude vyčíslena hodnota čehosi. Někde v textu – samozřejmě špatně čitelném a pokud možno na poslední stránce – bude napsáno, že máte x dní na odstoupení od smlouvy dle obchodních podmínek, jinak je smlouva platná. Většina z nás takový dopis zahodí, protože si přece nic takového neobjednal a málokdo dočte dopis do konce. Pak se může stát, že přijde upomínka a už z toho není cesta ven.

Protože tím, že jste souhlasili se zasláním bezplatné nabídky, jste uzavřeli distanční smlouvu. A to, že jste si nepřečetli obchodní podmínky, nikoho nezajímá….Takže, buďte obezřetní!!!!!

JUDr. Jiří Jačka

Doporučuji: POŠLETE DALŠÍM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM!

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře