Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

Související zprávy

Zprávy z ruských novin.

…..samozřejmě v Česku ticho po pěšině, média Vám milí čitatelé prvopodstaty nic z toho neřeknou…..

18:54

[wp_ad_camp_1]

Zprávy z ruských novin. U nás se nic z toho nedozvíte.

Neděle, 14.2.2016:

1; Byla dobyta obec Tannura, ozbrojenci prožívají paniku z úderů ruského letectva a útoku syrských vojsk, která stahují smyčku kolem Aleppa.

2; Americká média označila dohodu o Sýrii za vítězství pro Vladimira Putina. Přerušení vojenských akcí v Sýrii, byť se zdá výhodné pro Washington, ve skutečnosti hraje do karet Moskvě, myslí si Wall Street Journal.

3; USA vyzvaly Turecko, aby zastavilo ostřelování Kurdů. Jsme znepokojeni situací na sever od Aleppa a pracujeme na tom, aby se snížilo napětí ze všech stran, prohlásil oficiální představitel státního departmentu John Kirby.

4; Žijeme v blátě. Jako Orkové. Ukrajinský voják je v šoku z podmínek na polygonu Čerkasskoje. Spousta vojáků odmítá potravu, protože po jídle není kde umýt kotlík, popisuje podmínka.

5; Turecko ostřelovalo pozice syrské armády v Latakíji. V Horské části na severozápadě Latakíje dopadlo 5 střel vystřelených ze strany Turecka.

6; Sýrie: Probíhají boje, v Deyr az-Zauru utrpěl Islámský stát velké ztráty, z Jordánska přišly nové oddíly ozbrojenců. Armáda pokračuje v utahování smyčky kolem Darájského kotle, v Západní Gutě vojáci pokračují v útoku směrem na severní okraj oblasti Fusul-4 Daraja a zmocnili se několika budov.

7; Turecko se natolik bojí Kurdů, že je ochotno je kvůli nim riskovat roztržku s USA. Zajímavé je, že Syrské Kurdy podporují nejen USA, ale také Rusko. A protože bojují proti Islámskému státu, nevadí ani Asadovi.

8; Patriarchu a Papeže spojuje odkřesťanštění světa. Setkání Patriarchy Kirilla a papeže Františka je těžké srovnat s jakýmikoli jinými rozhovory v dějinách, protože symbolický význam faktu rozhovoru hlav katolické a pravoslavné církve je už sám důležitější než jeho obsah.

9; Proč není „Minský mír“ možný? Ukrajina trestá za odlišné smýšlení. Zajatým členům domobrany navrhují vydat se na milost vítěze. Tak hodného vítěze, že i ti, kteří neměli v ruce zbraně, dostávají natvrdo „stalinské“ tresty odnětí svobody. A co pak ti, kteří bojovali se zbraní v ruce? Co čeká je? Doživotí?

10; Kdo a proč krade Rusku jeho letecké údery? Pokud koalice vedená Spojenými státy skutečně aktivně bombarduje Islámský stát, proč pak západní zpravodajské kanály prezentují záběry z ruského bombardování?

11; Miliony Ukrajinců se ocitly na hranici života a smrti. Hlad a chlad – to je největší „úspěch“ Jaceňukovy party dopadající na obyčejné lidi, říkají sami Ukrajinci.

12; Syrská armáda odpověděla palbou na ostřelování Latakíje tureckým dělostřelectvem. Dělostřelectvo Syrské republiky zahájilo odvetnou palbu na místa na tureckém území, odkud bylo vedeno ostřelování vládních vojsk a domobrany v severní Latakíji.

13; Kandidát na prezidenta USA vyzval k poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině. USA musí poskytovat vojenskou podporu ukrajinské vládě kvůli tomu, aby se zadrželo Rusko, prohlásil v sobotu účastník prezidentské kampaně John Kasich, který si přeje získat body za rusofobii.

14; V Havaně se konalo setkání patriarchy Kirilla s Fidelem Castrem. Patriarcha poděkoval kubánskému lídrovi za otevření pravoslavného chrámu Kazaňské ikony Matky Boží.

15; Tajné služby Velké Británie našly verbíře a zabijáka Islámského státu na sociální síti. Pozici teroristy se podařilo zjistit podle toho, jak se přihlásil na svůj účet do LinkedIn z tureckého území.

16; Nejvyšší představitel Uniatské církve se zklamal v Papeži Františkovi po jeho setkání s Patriarchou. Lídr ukrajinských uniatů prohlásil, že Vatikán schválil ruskou „agresi“ proti Ukrajině“.

17; Trump a Bush se pohádali kvůli Rusku během televizní debaty. Vojenská operace Ruska v Sýrii nedá spát kandidátům na prezidenta USA.

18; Pokud Nejvyšší rada Ukrajiny přijme rozhodnutí o přeformátování vlády, pak odejde v kompletní sestavě, řekl Jaceňuk. Zatím vláda připravuje plán akcí na následujících 12 měsíců a chystá se bojovat až do konce.

19; Prezident Finska varoval Rusko před hrozbou přílivu běženců. Rusku v podmínkách pokračujícího nekontrolovaného toku migrantů může hrozit role země, přes kterou se migranti budou dostávat do Evropské unie, prohlásil prezident Finska Sauli Niinistö.

20; Timošenková a Nalivajčenko. Jaké jsou perspektivy této aliance? Náhle vzniklé spojenectví Timošenkové a bývalého šéfa SBU Valentina Nalivajčenka vypovídá o tom, že se s podporou zpoza oceánu s novou vervou vrhají do boje o to, co zbylo z Ukrajiny.

21; Kameron u Merkelové propadl panice. Proč britský premiér děsí Evropu „ruskou agresí“? Vypadá to tak, že Západ začal věřit vlastním výmyslům. Tak dlouho strašili lidi smyšlenou „ruskou hrozbou“, až jí sami uvěřili… Výsledkem je, že je Rusko nesmyslně kladeno na roveň Severní Koreje a Islámského státu.

22; Noční ostřelování Doněcka pokračovalo čtyři hodiny. Nepřítel vedl ostřelování z pozic v obci Peski s využitím minometů ráže 82 mm, granátometů a střelných zbraní.

23; Nové loutky: USA vrhají do hry Timošenkovou a Nalivajčenka. USA přešly od slov k činům – předvedli Porošenkovi a Jaceňukovi, že už je připravena nová garda, která je nahradí.

24; Rusko vs. Erdogan. Nejdůležitější je trochu vychladnout, aby se situace nedostala do stavu, kdy „válku nikdo nechtěl, ale přesto byla nevyhnutelná“. Neboť pokud jednou začne, málokomu se vyhne.

25; V Doněcku se objevila umělecká instalace „Miluji Doněckou republiku“. Objekt, který slibuje stát se populárním místem k fotografování, byl odhalen v parku poblíž hlavního náměstí Doněcka.

26; Ukrajinské děti jsou nuceny tančit chorovody smrti při pohřbech členů trestních jednotek. Na Ukrajině nyní vychovávají generaci, která bude nenávidět Rusko a Rusy. K tomu kyjevská moc potřebuje válku v Donbasu. Nejsnáze se naočkuje nenávist na skutečných mrtvolách a skutečné krvi.

27; Putin a Obama projednali po telefonu situaci na Ukrajině. Na oficiální stránce Kremlu se objevila informace o telefonickém rozhovoru obou prezidentů.

28; Po splnění všech bodů Minska-2 se Ukrajina změní v úplně jinou zemi. Každý splněný bod Minských dohod přibližuje dosažení cílů Doněcké a Luganské republiky, díky kterým se Ukrajina změní v úplně jinou zemi.

29; Syrská armáda vyzývá k přerušení bojů u Damašku a Aleppa. Velení syrské armády vyzvalo ke složení zbraní, aby se urychlil proces odzbrojení kvůli urovnání situace a návratu k normálnímu životu.

30; „Proč pro syrské Kurdy je Moskva důležitější než Washington?“, ptá se Washington Post. Posilování vztahů mezi syrskými Kurdy a Moskvou je v určitém ohledu schopno vyvolat u Západu šok a nepochopení, myslí si americký politolog Morgan Kaplan.

31; Civilní obyvatel utrpěl střepinové zranění při minometném ostřelování severního předměstí Gorlovky Zajcevo ze strany ukrajinských ozbrojených sil.

32; Putin navrhl Obamovi, aby se vzdal dvojích standardů. Během telefonického rozhovoru obou prezidentů byla zmíněna důležitá témata. Rozhovor se konal na žádost americké strany.

33; Dnes, 14. února je Den osvobození Luganska od německých fašistických okupantů. Dnes je v Lugansku velký Svátek – skutečně s velkým písmenem na začátku. Obyvatelé města slaví nikoli Valentýna, nýbrž 73. výročí osvobození města od fašistů. Město bylo okupováno sedm měsíců – od 17. července 1942 do 14. února 1943.

34; Automobilový hraniční přechod Marjinka mezi Doněckou republikou a Ukrajinou obnovil svou činnost.

35; Ukrajině mohou hrozit pokuty od EU za blokování ruských kamionů. V předvečer nizozemského referenda o asociaci Ukrajiny a Evropské unie pokračuje Ukrajina v předvádění své debility.

36; Nově vzniklý památník Majdanu v Kyjevě je patrně jedinou odpovědí na krach ekonomiky.

37; Rusko pomohlo syrské vládě k posílení pozic, říká německý poslanec. Operace ruského válečného letectva posílila pozice syrské vlády, myslí si šéf výboru bundestagu pro zahraničí Norbert Röttgen.

38; Volby odpovídající Minsku-2 se nemohou konat dřív než za deset měsíců, říká Dějněgo. Uskutečnění voleb v Donbasu, které by odpovídaly Minským dohodám, není možné dříve než za deset měsíců, a to jen za podmínky, že Kyjev splní své závazky.

39; Místní „atamani“ pokračují v budování soukromých celnic pod zástěrkou „blokády“, vyplývá z reportáže ze Zakarpatska. „Medvědí blokáda“ – tento název dali své akci s nepochopitelnými cíli, která byla už vyhlášena za časově neomezenou. V předvečer nizozemského referenda o „euro-asociaci“ Ukrajiny mohou Evropané se zájmem sledovat, co se na Ukrajině děje.

40; Ministerstvo zahraničí Sýrie označilo ostřelování ze strany tureckých vojsk za přímou podporu teroristů. Ministerstvo zahraničí Sýrie vyzvalo světové společenství, aby přijalo opatření na zajištění bezpečnosti a ukončení zločinů tureckého režimu.

41; Ministr zahraničí Saúdské Arábie si myslí, že Rusko nedokáže zachránit Asada. Už dříve Saúdská Arábie vyhlásila připravenost vyslat do Sýrie svá vojska.

42; Kyjev sám nutí Republiku k pohybu směrem k Rusku, říká Dějněgo. Ukrajinská moc, která se snaží dostat Donbas na hranici přežití, svými akcemi nutí Republiku čím dál víc spoléhat na Rusko.

43;Vinou zahraničních žoldáků se od začátku roku u Mariupolu ztratilo více než 30 civilních obyvatel. Ministerstvo vnitra Ukrajiny považuje zahraniční žoldáky za spoluviníky zmizení více než třiceti civilních obyvatel v okolí Mariupolu od začátku roku.

44; Kyjev přesunul k linii dotyku v Donbasu vojáky a 90 kusů dělostřelectva, raketometů a obrněné techniky, hlásí rozvědka Doněcké republiky.

45; Biden vyzval Turecko, aby ukončilo ostřelování severu Sýrie. Viceprezident USA Joe Biden v telefonickém rozhovoru s premiérem Turecka Achmetem Davutoglu vyzval k přerušení dělostřeleckých úderů na sever Sýrie.

46; Vítěze a poražené v Sýrii určila Moskva, píše The Independent. Syrští vojáci za podpory ruského letectva dosahují úspěchů v boji s ozbrojenci, zatímco Turecko a Saúdská Arábie, kterým pomáhají USA, přišly o svůj vliv na Západ a stále více vyklízejí své pozice.

47; U příležitosti 27. výročí stažení Sovětských vojsk z Afghánistánu se 15. února 2016 na Poklonné hoře a v Kremlu budou konat vzpomínkové akce.

48; Místnosti pro výslechy jsou novým nápadem Protikorupčního úřadu Ukrajiny. V místnostech pro výslechy bude instalováno nahrávací videozařízení Na zřízení takových místností Protikorupční úřad žádá peníze od Evropy.

49; Osud Sýrie je v Putinových rukou, říká ministr zahraničí Velké Británie. Zůstane-li Asad na svém místě nebo ne, bude záviset na akcích Ruska, myslí si ministr zahraničí Velké Británie Philip Hammond

50; Příliv běženců do Ruska je málo pravděpodobný, říká šéf Federální migrační služby. Komentoval tak varování finského prezidenta před možným přílivem migrantů, uzavře-li pro ně Turecko svou hranici s EU.

51; Bylo provedeno velké srovnání cen potravin na obou stranách hranice Donbasu a Ukrajiny. Byla tak vyvrácena ukrajinská propaganda, že v Luganské a Doněcké republice má být podstatně dráže. Ceny v Donbasu jsou buďto srovnatelné nebo dokonce nižší než na Ukrajině.

52; Oficiální představitelka ministerstva zahraničí předvedla velmi slušné výsledky na mistrovství ve střelbě.

53; Kronika blokády: Na výjezdu z Běloruska bylo zablokováno sto ruských kamionů. Celkem se blokády účastní osm ukrajinských oblastí – Volyňská, Rovenská, Lvovská, Zakarpatská, Ivano-Frankovská, Žitomirská, Černovická a Vinnická.

54; Rusko pozastavilo pohyb ukrajinských nákladních automobilů v reakci na akce Ukrajiny. Sděluje se to ve zprávě zveřejněné na stránkách Ministerstva dopravy.

55; V Sýrii zadržely tajné služby nákladní auto se zbraněmi izraelské výroby. V provincii Suvejda byly v nákladním voze objeveny raketové střely izraelské výroby, náboje do granátometů, několik kulometů a patrony.

56; Bylo zveřejněno video s nervózně poskakujícím Saakašvilim. Bývalý prezident Gruzie během interview pro místní televizi neustále nervózně poskakoval.

57; Turecko znovu ostřelovalo Sýrii. Byli zabiti dva kurdští bojovníci.

58; Ochránci lidských práv Human Rights Watch obviňují Saúdskou Arábii z použití kazetových bomb v Jemenu. Saúdská Arábie a její partneři v koalici a také jejich američtí dodavatelé hrubě ignorují globální zákony o munici, které říkají, že kazetové bomby se nesmí používat za žádných okolností.

59; Americká televizní síť NBC News na svém Twitteru sdělila, že ozbrojenci z Islámského státu holí své vousy a schovávají se v domech civilních obyvatel, aby se vyhnuli leteckým úderům.

60; Výročí krvavých jatek v Drážďanech: Hořící ženy, ruiny, děti potulující se mezi mrtvolami a hledající své rodiče – první dějství genocidy budoucího NATO. „Viděl jsem mladé ženy s dětmi na rukou, jak běžely a padaly, jejich vlasy a oděv hořely a ony příšerně křičely do té chvíle, než je pohřbily padající stěny domů“. Přiznaný teroristický útok (vlastní definice americké armády) dosáhla svého cíle. Během několika hodin město přestalo existovat.

61; Senátor Sablin: Patriarcha Kirill a Římský papež chápou svou odpovědnost za osud křesťanů a světa. V noci na sobotu moskevského času došlo k události tisíciletí: Na letišti kubánské Havany se poprvé v historii setkali patriarcha Moskevský a vší Rusi a Římský papež.

62; Jemenští bojovníci zlikvidovali americký tank Abrams patřící Saúdské Arábii. Vojska Revolučního výboru Jemenu zlikvidovala v Saúdské provincii Džizan americký tank Abrams.

63; U Deyr az-Zauru bylo nalezeno masové pohřebiště Syřanů umučených Islámským státem. Byla odhalena těla více než stovky lidí včetně dětí, kteří se stali obětmi islamistů, sdělily místní zdroje.

64; Do Sýrie dorazilo 400 ozbrojenců přes Turecko. Do provincie Aleppo za účelem pomoci teroristům z uskupení Džebhát an-Nusrá byla přes turecké území přesunuta velká skupina ozbrojenců, sdělují média.

65; Syrská armáda získala kontrolu nad strategickými výšinami ve městě Rakká, hlásí v neděli agentura Sputnik s odvoláním na vojenský zdroj.

66; Sýrie požaduje od OSN přijetí opatření proti tureckému ostřelování. Ministerstvo zahraničí Syrské republiky prohlásilo, že dělostřelecké ostřelování syrského území Tureckem je přímou podporou teroristických skupin a útokem na syrský lid.

67; Damašek oficiálně oznámil invazi tureckých vojsk. Kolonu doprovázelo kolem sta ozbrojených lidí – vojáků i žoldáků z Turecka.

68; V Charkově byl zmařen pochod feministek. V centru města došlo k potyčkám.

69; Ukrajina vede konzultace s EU ohledně tranzitu ruské nákladní dopravy. Zasedání ukrajinské vlády ohledně tranzitu ruských nákladů po ukrajinském území se bude konat v pondělí 15. února, sděluje ministerstvo infrastruktury. Ukrajiny.

70; Ukrajinští ozbrojenci vytáhlí vlajky s lebkami na smuteční akci v Oděse věnované památce obětí 2. května 2014. Oděští nacionalisté dnes tradičně přišli zmařit vzpomínkovou akci věnovanou obětem nacistického řádění.

71; Syrská armáda získala kontrolu nad dalšími dvěma obcemi v Latakíji. Jde o vesnice Muzin a Baruma ležící na sever od města Salma, které bylo v minulosti hlavní baštou teroristů v Latakíji.

72; Na západě Doněcka shořely v důsledku ostřelování dva domy. Dva soukromé domy v obci Staromichajlovka na západním okraji Doněcka shořely v důsledku minometného ostřelování z ukrajinské strany.

73; Prohlášení Dmitrije Medveděva pro televizní stanici Euronews. Ruský premiér si myslí, že obvinění Londýna na adresu Moskvy ohledně případu Litviněnka se podobají honu na čarodějnice a rozhodnutí zemí Západu zmrazit vztahy s Ruskem nedávalo smysl.

74; Turecké dělostřelectvo ostřelovalo kasárna kurdské domobrany. Ve městě Afrin na severu provincie Aleppo byla tureckými ozbrojenými silami ostřelována kasárna, sdělil zdroj v domobraně.

75; V Thajsku uřízli ruskému turistovi ucho. Ruský turista chtěl koupit rybu na místním trhu, ale nedomluvil se na ceně s prodavačem. Vznikla rvačka, při které trhovec Rusovi uřízl ucho.

76; Lídr opozice v Turecku vystoupil proti zatahování země do války v Sýrii. Představitel hlavní opoziční Národně-republikánské strany Turecka Kemal Kılıçdaroğlu považuje za nepřípustné využívat tragédii syrských běženců pro politický kšeft.

77; Doněck je opět ostřelován. Centrum operativní součinnosti sděluje podrobnosti o nových případech ostřelování obcí v Donbasu.

78; V Moskvě byl zadržen lídr pravoslavného hnutí „Sorok sorokov“ (Čtyřicet čtyřicítek) Andrej Kormuchin. Při vykládání stavebních materiálů pro výstavbu chrámu (kaple) byl zatčen otec devíti dětí Andrej Kormuchin.

79; Pravý sektor blokuje ruské kamiony v Sumské oblasti Ukrajiny. Nacionalisté zastavují nákladní dopravu s ruskými poznávacími značkami nedaleko města Baturin v Bachmačském okrese.

80; Migranti v Calais vyvěsili vlajku Islámského státu a zneuctili sochu Charlese De Gaulla. Pod sochou se objevila vlajka Islámského státu a kromě toho běženci sochu počmárali nepublikovatelnými nadávkami očerňujícími Francii.

81; Očití svědkové natočili na video okamžik výbuchu benzinové pumpy v Staropromys­lovském obvodě v Grozném.

82; Srb ochránil vlajku Doněcké republiky před extremisty. Během Mnichovské konferenci proběhlo několik protestů proti NATO. Na jedné demonstraci organizované levicovými silami byly vyvěšeny vlajky Ruska, Srbska, Doněcké a Luganské republiky.

83; Migranty znásilněná Němka svým trýznitelům ještě poděkovala. Prohlášení mladé ženy šokovalo uživatele sociálních sítí. Dotyčná je tiskovou mluvčí socialistické feministické a antikapitalistické organizace Left Youth. Znásilněna byla 27. ledna v Mannheimu v německém Bádensku-Württembersku.

84; Spisovatel Israel Šamir o příměří v Sýrii a bitvě o Aleppo. Hlavní umění v hazardní hře je schopnost zastavit se, než hra hráče definitivně zničí. Takový moment evidentně nastal v Sýrii.

Zdroj: rusvesna.su

 

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál