…..bývalí politici začínají pomalu promlouvat, aby se lidem otevřeli oči a viděli, kdo a co jsou lidé v amerických vládách. Všichni by patřili na popraviště, přesně tak, jak to udělali oni s mnoha lidmi, dětmi, vládami a ještě se tomu smáli….

09:54
[wp_ad_camp_1]

Bývalá americká ministryně zahraničí řekla, co bylo skutečným cílem invaze do Iráku

Skutečným cílem americké invaze do Iráku v roce 2003 bylo svržení Saddáma Husajna, nikoliv ustanovení demokracie. Uvedla to bývalá americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová, která rovněž působila jako prezidentova poradkyně pro národní bezpečnost v letech 2001 až 2005.

„Nešli jsme do Iráku, abychom tam přinesli demokracii. Šli jsme do Iráku, abychom svrhli Saddáma Husajna… Jednalo se o bezpečnostní problém,“ uvedla Riceová během své přednášky v Brookings Institution ve Washingtonu.

George Bush mladší a Tony Blair
© Sputnik/ Dmitry Astakhov

Dodala, že USA neměly v úmyslu použít vojenskou moc pro ustanovení demokratického režimu ani v Iráku v roce 2003, ani v Afghánistánu v roce 2001. „Nikdy bych neporadila prezidentu Bushovi, aby použil vojenskou sílu proto, aby přinesl demokracii do Iráku nebo Afghánistánu,“ vysvětlila Riceová.Riceová rovněž přiznala, že populistická hnutí, jež se vytvořila za poslední dva roky v USA a v západní Evropě, jsou výsledkem protestu milionů lidí proti elitám, jež ignorují jejich obavy z otázek, jako je například volný obchod a neomezená migrace.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.