Pokud jste už někdy uslyšeli zvonění v uších, možná hledáte odpověď. Může to mít podobu jemného tichého zvuku v pozadí který krátce poté přejde, až po neuvěřitelně nepříjemný zvuk, který narušuje vaši schopnost soustředit se a žít svůj běžný denní život. Zvonění můžete slyšet stále, bez úlevy, nebo může přicházet a odcházet. Co ho může způsobovat?

Fyzické příčiny

Zvonění v uších, známé také jako tinnitus, lze vysvětlit fyzickou příčinou. Kdy jste si naposledy pořádně vyčistili uši? Pokud máte v uchu nahromaděný maz, který vám ucpává uši, může být příčinou vašeho problému. Pokud však máte uši čisté a stále to slyšíte, je čas podívat se na jiná možná vysvětlení.

Jednou z častých fyzicky vysvětlitelných příčin je vystavení se příliš hlasitému zvuku. Může to být z příliš hlasitého přehrávání hudby, nebo z práce s hlučným zařízením, jako jsou motorové pily a sbíječky. Snižte si hlasitost a do hlučné práce noste špunty, nebo jinou ochranu sluchu.

Tinnitus může mít i zdravotní příčinu. Je to jeden z příznaků otřesu mozku, takže pokud jste se nedávno hodně uhodili do hlavy, upadli nebo měli nějakou nehodu, je vhodné, abyste se o tom poradili s lékařem. To platí zejména v případě, kdy také pociťujete bolest hlavy, nevolnost nebo máte závratě, což jsou rovněž známé příznaky.

Pokračování článku: Zvoní vám v uších? Může to být znamení duchovního probuzení

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.