Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

Související zprávy

Zvýšená aktivita ruských ponorek v Atlantiku.

…..je dalším znakem, že Rusko má zájem mít všechno pečlivě pod kontrolou. Otázka je, kam tohle všechno povede????

07:54

Ruské ponorky si vzaly pod kontrolu Atlantik

 Eurasia24

[wp_ad_camp_1]

Velitel námořních sil NATO viceadmirál Clive Johnstone prohlásil, že aktivita ruských ponorek v severním Atlantiku již dosáhla nebo dokonce překračuje úroveň z dob studené války.

Informuje o tom vojenský týdeník Jane’s Defence Weekly.

Podle tohoto vysokého námořního důstojníka Severoatlantické aliance velitelé jeho ponorkových útvarů hlásí „největší aktivitu ze strany ruských ponorek, kterou jsme viděli od dob studené války“.

Rusko“, řekl, „uskutečnilo impozantní technologický skok kupředu. Ruské ponorky mají v současné době podstatně větší dosah, jsou vybaveny nejmodernějšími systémy, mají téměř neomezenou vytrvalost na moři.“ Britský viceadmirál také poukázal na zvýšení profesionality ruských námořníků na ponorkách a dodal, že ho to „trápí a znervózňuje“.

Navíc si Clive Johnstone postěžoval na to, že „nerozumí důvodům zvýšené aktivity ruského ponorkového loďstva“. Uvedl mimo jiné: „Je těžké pochopit, proč Rusové sedí ve svých ponorkách v blízkosti našich přístavů. Je těžké pochopit, proč prozkoumávají námořní prostory v blízkosti zemí NATO a je obtížné nevyvozovat z toho zcela specifické závěry.

Jak viceadmirál uvedl, bude zejména nutné, aby námořnictvo NATO přehodnotilo své prioritní úkoly a provedlo přeskupení sil. Lodě a ponorky z Perského zálivu a východní části Středozemního moře se možná vrátí do Atlantiku.

K tomu je třeba poznamenat, že velení ruského námořnictva nijak neskrývalo plány na posílení postavení své námořní flotily ve světových oceánech. Například velitel Severní flotily admirál Vladimir Koroljov prohlásil v předvečer Nového roku, že uplynulý rok se stal rokem prověřování strategického jednotného velení a rokem posílení pozice (ruské) flotily v Arktidě a ve světových oceánech. Pět lodí Severní flotily přivítalo Nový rok na dalekých cestách.

Ostrahu pobřeží Ruské federace zajišťují tři nukleární strategické ponorky Projektu 955 Borej: vlajková loď Jurij Dolgorukij (nahoře na fotografii) a dále Alexandr Něvskij a Vladimir Monomach. Do konce roku 2020 by mělo být ruskému námořnictvu předáno ještě pět takových ponorek. Ty jsou známé svým robustním ocelovým trupem o tloušťce 48 mm, který má protihydroakustický povrch. Tento povrch ve spojení s tichým pohonem dělá Borej prakticky neviditelným pro nepřátelské detekční a sledovací systémy.

Navíc námořníky NATO „straší“ také ruské dieselelektrické ponorky Projektu 636.3. Loni v prosinci byla ponorka Rostov na Donu poprvé použita ke zničení důležitých objektů teroristů v Sýrii s použitím křídlatých raket.

Toto video zachycuje okamžiky vypuštění mezikontinentální balistické rakety Bulava z atomové ponorky Jurij Dolgorukij. Záběry jsou neobvykle pořízeny uvnitř ponorky i v čase odpalu rakety (0:55 s):

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2016/02/ruske-ponorky-si-vzaly-pod-kontrolu.html
[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře