;

Rath není idiot, tak proč děláte idioty z nás?

Vladimír Kapal

Nehodlám se hádat s těmi, kteří neumějí nic jiného nežli dštít na všechny a všechno oheň a síru a plivat na každého, kdo má jiný názor jedovaté sliny. Davida Ratha rád nemám. Několikrát převlékl politický kabát, byl dokonce v ODS, ale především se choval před kamerami jako hulvát. Dělal jsem s ním několik materiálů do různých novin včetně poměrně dlouhého rozhovoru. A byl jsem překvapen, když jsme seděli po obědě u stolu, jeho příjemným a kultivovaným chováním. Byl to zcela jiný Rath, nežli když vystupoval v parlamentu. Byl však velice, a to prosím zdůrazňuji, velice inteligentní. Málokdo z politiků, a že jsem jich zpovídal několik, se tak chytře dokázalo vyvléci z nepříjemné otázky, jako on.

Na druhé straně se na kraji choval jako carský gubernátor, obklopil se jenom leštiči klik, a to platilo i na okresech, do vedení okresních výborů ČSSD se ve Středočeském kraji nemohl dostat nikdo, kdo by mu nebyl bezmezně oddán a neposlouchal na slovo. Zkrátka, byl politikem naprosto stejného ražení, jako předešlý hejtman Petr Bendl, s nímž jsem rozhovory dělal také. Jediný rozdíl byl v tom, že Rath mi připadal opravdu chytřejší. Navíc jsem ho nikdy na vlastní oči neviděl opilého, jako Bendla v Nehvizdech.

Ve středu, 15. května jsem se bavil s člověkem (jméno uvést nesmím, slíbil jsem to a dodržím to), který zná policejní praktiky u nás do nejmenších detailů. Tvrdil mi, že pokud existuje politická objednávka z nejvyšších míst, dokáže policie, po dlouhodobější přípravě, zlikvidovat každého. Naprosto každého, opakoval. A Rath byl, podle něho, pravicové vládě neskutečným trnem v oku.

Dokonce mi tvrdil, že kdyby tehdy prezident Klaus nepodepsal Lisabonskou smlouvu, čekal by ho stejný osud. Ne, že by z něj byl „udělán“ korupčník, ale prý by se to zahrálo na psychickou strunu. Zkrátka, udělali by z prezidenta blázna a kvůli zdravotnímu stavu by byl z funkce odstoupen. A Klaus nakonec podepsal.

Onen člověk mi vyprávěl, jak to chodí při policejních prohlídkách domů. Je tam sice ze zákona přítomen nezávislý svědek, ponejvíce to bývá starosta obce, ale je mu určena, spolu s obviněným, jedna místnost, ze které nesmí vyjít. Většinou oba hlídají dva až tři policisté, zatímco ti ostatní lítají po domu a pouze přinášejí různé předměty a ptají se, kde a jak k nim obviněný přišel. Prý se občas stává, že obviněný, který chce kvůli nižšímu trestu s policií spolupracovat a ke všemu se přiznal, některé z předmětů nepoznává a tvrdí, že je doma nikdy neměl.

Ten člověk mi tvrdil i to, že kdybych se i já stal někomu z nejvyšších míst natolik nepohodlný, že bych mu byl mimořádně nebezpečný, nebyl by pro policii vůbec žádný problém ze mne udělat nebezpečného zločince a seděl bych. Až bych zčernal.

A teď si shrňme dostupná fakta.

Nejdříve se tvrdilo v médiích, a to muselo vzejít s policejních kruhů nebo ze státního zastupitelství, neboť nikdo jiný tyto podrobnosti ani vědět nemohl, že se u Ratha našlo pět milionů v krabici od bot. Jenomže tam by se asi ani v pětitisícovkách tolik peněz nevešlo. Nevím, nikdy jsem takovou sumu pohromadě ani neviděl a neumím si ji ani představit. A tak najednou z krabice od bot byla krabice na víno. Vymysleli si obě verze jenom novináři nebo se původní informace pro větší důvěryhodnost musela změnit? A najednou se z pěti milionů stalo milionů sedm. Jak se mohly obě sumy tak rychle změnit? Že by pět mega bylo málo? Rath tvrdí, že se mu krabice od vína na několik minut ztratila z očí, nejdříve byla zavřená, pak mu ji přinesli otevřenou i s penězi. Proč ji policie neotevřela před ním a nepořídila videozáznam?

Pojďme však o kousek dále v čase.

Potom přišla bomba, v médiích se objevilo, že se u Ratha pod podlahou našlo třicet milionů korun. A národ se zvedl. Takových peněz v době, kdy většina lidí počítá každou korunu. A Rath a s ním celá ČSSD je pomalu na odpis. Najednou se však objevila jiná informace, že se peníze našly pod podlahou v domě ředitelky kladenské nemocnice Pancové. Tedy naprosto odlišná informace od té původní. A také se objevilo, v médiích, že si sebou policisté přivezli rovnou počítačku peněz. Copak je nemají jenom banky, ale i policie? Nevím. A jak věděli, že se tam najde tolik peněz, že je nutná počítačka? Velmi, ale opravdu velmi by mě zajímala čísla bankovek, aby se zjistilo, ze kterého zdroje vlastně bankovky pocházejí. Možná by to bylo velice zajímavé.

Vzpomeňme též na rok 2006 a na slavnou Kubiceho zprávu a „opomenutí“ Ivana Langera, který ji nechal „omylem“ před novináři otevřenou právě na té nejdůležitější stránce. Nakonec se ukázalo, že celá zpráva byla jen bublina vypuštěná ve správném čase a socialisté tehdy volby nevyhráli tak, jak by je asi vyhráli, nebýt onoho Kubiceho dílka. Ministrem vnitra se stal Langer a za krátký čas byl Kubice odejit z funkce. Že by mouřenín splnil úkol a musel odejít?

A Kubice je opět na scéně, tentokrát jako ministr vnitra. A opět je před volbami, zatím jen před krajskými, ale i ty jsou důležité. A opět jsou preference levice ohromné. Nic nového pod sluncem, že by toto latinské rčení platilo stále? A je to vše jen náhoda?

Lidé nejsou idioti, ale umějí myslet a také to dělají. Pokud nejsou bigotní a zaslepení pravičáci, musejí jim být všechna tato podivná fakta podezřelá. Davida Ratha jsem neměl nikdy rád, už v době jeho působení ve funkci předsedy Lékařské komory. Osobně jsem rád, že konečně zmizí z politické scény, ale na druhou stranu je za jeho likvidací až mnoho podezřelých faktů. Jak jsem již uvedl, Rath nebyl idiot a jen naprostý idiot by se choval tak, jak popisují policisté a média. Věřím, že čistý nebyl, vždyť zákon o zadávání veřejných zakázek sám o sobě evokuje korupci, ale zároveň věřím, že člověk jeho typu a inteligence, by si úplatky ze zakázek dokázal ošetřit přinejmenším tak, jako to dělal třeba Řebíček, Bém, ale i Kalousek nebo dokonce Drobil, u kterého se jednalo o miliardu. A nesmím zapomenout ani na odkloňovače Kocourka. Ti všichni, ale i mnoho dalších, běhají po svobodě a policie je na ně krátká. A nebo, že by u nich nebyla ona politická vůle, jak mi o tom vyprávěl onen člověk z úvodu?

Politici a novináři, kteří se o této kauze vyjadřují tak, jak se vyjadřují, z nás dělají idioty. Protože jenom idiot by mohl věřit tomu, že by tak vysoce postavený politik konal jako člověk vyšedší z páté třídy. Za idiota se nepovažuji, stejně jako za něj nepovažuji většinu národa, tak proč je z nás dělají? Že by se opět jednalo o preference?

Věřím a pevně doufám, že lidé jak v krajských, tak i parlamentních volbách na pokusy o diskreditaci levice nezapomenou a této squadře, která se chce u moci udržet stůj co stůj, to pořádně spočítají.

Vzpomínáte ještě na několikeré zatčení příbramského podnikatele a evidentního mafiána Starky? U jeho zatčení figurovala dokonce URNA. A jak to dopadlo? Nic na něj nevyhrabali, uměl si to ošetřit. Dokonce podal na český stát žalobu u soudu v Haagu a chce sto milionů jako odškodnění. A dostane je, uvidíte. Obávám se, aby celá kauza Rath po čase nedopadla podobně.

 

U Ratha nejde o sedm milionů, ale o 260 miliard!

David Rath je politickým vězněm a nikdo mi nevymluví, že to je jinak. Pokud by to bylo tak, že naše policie pod vedením Kubiceho a jeho nohsleda Červíčka, opravdu odstíhá všechny tunely páchané politiky, musela by být ve vězení i Vlasta Parkanová, Drobil, Vondra, Bendl a další a další politici. Možná to chtěl udělat Lessy, a tak byl odstraněn.

U Davida Ratha jde, podle mého názoru, o něco úplně jiného. Za jeho zatčením a nakládáním s ním hůře než s Breivikem je Kalousek. V tomto přesvědčení

1 Níže popsaný projekt mocenského a hlavně finančního ovládnutí českého zdravotnictví byl připravován několik posledních let a to v USA. Čekalo se na to až se ODS dostane do vlády a prosadí se zákony k dokončení celého projektu. Je zbytečné se zabývat nesmyslnými řečmi o tom, že zdravotnictví není zadarmo. To lépe než reformátoři, vědí všichni ti, kteří si jej pravidelně měsíc co měsíc ( a rok od roku víc) ze své mzdy pravidelně platí a věděli to pochopitelně i v předchozím systému. Princip je velmi jednoduchý. Chce to založit akciovou zdravotní pojišťovnu, kam bez práce každý měsíc natečou milióny Kč ze zdravotní daně. Potom stačí udržet tyto peníze ve zdravotní pojišťovně. Vybrat a nezaplatit je jistě sen každé pojišťovny. Sen nemocných je být zdravý. Ale uvádět jako příklad levnosti a efektivnosti USA je opravdu hodně nepovedený vtip. V žádném případě „reformátorům“ nejde o zdravotnictví o zdraví pacienta, ale jen o peníze, které z něj mohou vyrvat, což prokazují svými skutky. Zatím, zatím,.. jde jen o divadlo pro lidi – asi tak, jako nám to předvádějí advokáti při soudních vystoupeních. Líbivou demagogii teď zakrývají skutečné cíle, ale že jsou vyloženými parazity stejného kalibru jako jejich předchůdci z jiných odvětví je však více než jasné . Ve skutečnosti se řídí strategií klíštěte, které se přisaje na svého hostitele a když se dostatečně napilo, samo se pustí a odpadne. . (jako vedlejší produkt přitom vypustilo do krve hostitele borelie a jiné ochromující nakažlivé organismy, které se samy šíří a organismus pomalu rozkládají zevnitř.) 

mě utvrdil sám nejlepší ministr financí galaxie, který svými návrhy jenom potápí českou ekonomiku a okrádá lidi. Jako důkaz svého triumfu nad svým největším kritikem a odpůrcem Rathem uspořádal se svými spolustraníky pochod, při zahájení kampaně do krajských voleb, pochod z Rathových Hostivic do Buštěhradu.

Byl to Kalouskův výsměch a jeho césarovský triumf!

David Rath byl totiž jediným poslancem v celé sněmovně, který viděl Kalouskovi a Hegerovi pod prsty při jejich snaze zprivatizovat zdravotní pojišťovny. Věděl, jak to chtějí udělat a důrazně na to upozorňoval. A měl pravdu, vždyť první kroky ke zprivatizování pojišťoven již nastaly. Sloučily se tři soukromé zdravotní pojišťovny v jednu. Zatím jen tři.

Všechny zdravotní pojišťovny dostávají ročně na dvě stě šedesát miliard korun, tedy pokud lze Rathovi, který tuto cifru veřejně v televizi před svým zatčením veřejnosti sdělil, věřit. A to už je pořádný balík peněz. A právě proti tomu Rath bojoval. Věděl totiž, co by nastalo, pokud by se to těm dvěma podařilo.

Americký systém

Nastal by americký systém. Tam je to tak, že majitelé pojišťoven určují lékařům koho léčit, jakým způsobem léčit a kolik mohou nebo smějí do toho kterého pacienta pustit peněz z pojišťoven. Navíc si americké soukromé pojišťovny samy stanovují výši pojistného, a to je tak vysoké, že téměř polovina občanů USA na zdravotní pojištění vůbec nemá. I tento údaj pochází z veřejných zdrojů a právě zdravotnictví a jeho nutná reforma byla hlavním argumentem Baracka Obamy v předvolebním boji a toto téma nastolil i nyní.

Tahle vláda, ať už v podání ODS nebo TOP 09 chce jediné, připravit pro své kamarádíčky miliardáře, co nejlepší podmínky, aby mohli ještě více bohatnout, a to jde jenom tak, že se okrade většina národa. Klausovou privatizací přišel stát o biliony korun, padají cifry i přes dva biliony. Už nám nezbylo téměř nic, všechno patří zahraničním majitelům a jejich zisky odcházejí z republiky. Na čem by mohli různí Chrenkové a spol ještě více zbohatnout? Na zdravotním pojištění, lépe řečeno na zdravotní dani. A proto se Heger a Kalousek snaží zdravotní pojišťovny nacpat do nenasytných rukou soukromníků.

Tomu ale ve sněmovně bránil právě Rath. Ať už je jakýkoliv narcis, hulvát či arogant, v tomto případě měl velkou pravdu. A tak musel zmizet ze scény. A opět to mu posloužil, jako v roce 2006, mouřenín Kubice. Ratha zavřeli a ačkoliv u nás dle ústavy platí presumpce neviny, Rath byl médii předem odsouzen. A jde to tak daleko, že je mu bráněno v jeho ústavním právu, a to v práci ve sněmovně.

Pokud by měla být naše Ústava dodržována a platily by zákony, musel by být David Rath dovážen na každé jednání sněmovny, měl by právo hlasovat a vůbec plnit zákonnou funkci zvoleného poslance. Takhle je levice oslabena o jeden hlas.

2 Mezinárodní skupina Appian Group (exm.Koláček) získala stoprocentní podíl v holdingové společnosti Medicon, které patří síť lékáren a zdravotnických zařízení, například pražská poliklinika Budějovická, zastřešuje polikliniky, lékárny, léčebnu dlouhodobě nemocných nebo developerskou firmu.. Finanční hodnota transakce nebyla zveřejněna. Transakci již bez námitek schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, přestože jde o zřejmou snahu o ovládnutí našeho zdravotnictví. V držení mateřské společnosti Medicon je už 97,5 procenta akcií nestátního zdravotnického zařízení Centromed a 100 procent diagnostického a terapeutického centra DTC Praha. Appian Group, jehož klíčový majetek představuje strojírenská skupina Škoda Holding. Dále vlastní sázkovou kancelář Chance, V minulosti Appian vlastnil Mosteckou uhelnou

V současném rozpoložení sněmovny je to velice důležitý hlas. A proto mu to je znemožněno. Návrh poslance Humla, aby byla dodržena Ústava a Rath mohl ve sněmovně řádně pracovat, byla pravicí zamítnuta.

Proč asi?

Kdysi, při prezidentské volbě Václava Havla, byl na jeden jediný den uvězněn poslanec Sládek. Hlasoval by totiž proti Havlovi, a ten by nebyl zvolen. Také kvůli vymyšlenému obvinění. Případ Ratha je totožný. Za čtyři měsíce vazby nebyl obviněn. Zřejmě se Kubiceho policii ještě nepodařilo vyrobit takové důkazy, které by obstály před soudem.

Mám v rodině schopného ajťáka a udělali jsme si pokus. Namluvil jsem na diktafon několik různých informací a on má slova přes počítač srovnal tak, že měla úplně jiný význam. A vůbec nic jsem nepoznal, nebylo to totiž možné. I tohle dnes dokáže šikovný expert a počítač. Takže nějaké odposlechy mohly být docela klidně patřičně upravené. Neříkám, že byly, říkám, že mohly.

Už po zatčení Ratha jsem se informoval u známého bývalého vysokého policisty, plukovníkem byl, než odešel znechucen od policie, zdali lze na bankovkách zjistit otisky prstů. Už tenkrát mi sdělil, že objevit. Rath má v ruce posudek, že na žádné bankovce, ale ani na krabici od vína není žádný jeho otisk.

Zajímalo mě také, zdali policie podle čísel bankovek v krabici od vína bude zjišťovat jejich původ. Mám informaci, že bankovky pocházely z ostravské banky. Nikde jsem se ale nedozvěděl, zdali policie podle záznamů z kamer, neboť jsme sledováni na každém kroku, zjistila, kdo vlastně ony peníze vyzvedl. Buďto tuto informaci policie tají nebo se prostě nehodí do krámu.

Zkrátka, v kauze Rath je podle mého názoru tolik nejasností, podivností, že jsem nabyl dojmu, že celý jeho případ je vykonstruovaný. Navíc, když již existují znalecké posudky na všechna výběrová řízení z inkriminované doby a případů a pokud Rath ve sněmovně nelhal, dokládají, že se v těchto případech rozkrádání nezúčastnil, a proto se domnívám, že je politickým vězněm.

A ještě jedna věc mě, na závěr, zarazila. Rath musí být ve vazbě, aby nemohl ovlivňovat svědky a jinak mařit vyšetřování policie nebo páchat další trestnou činnost. Útěk za hranice je v jeho případě nesmysl. Jak to, že Vlasta Parkanová, vydaná ke stíhání stejně jako Rath, není ve vazbě? Ona se nemůže domlouvat se svědky? Ona se nemůže dohodnout, především s Kalouskem, který má v jejím případě prsty, o tom, jak má vypovídat? Komu nejvíc prospěje její nezatčení? Jí, samozřejmě, ale především Kalouskovi, a tak je na svobodě, vesele se může na vyšetřování připravovat, hlasovat ve sněmovně spolu s pravicí a vše je v pořádku.

Jsem strašně zvědavý na soudní jednání s Rathem, jsem strašně zvědavý na vývoj kauzy Parkanová, kde nešlo o sedm milionů, ale bezmála o tři čtvrtě miliardy předraženého nákupu zbytečných letadel Casa, jejichž nákup Parkanová podepsala poslední den ve funkci.

Mám dojem, že kromě Ratha se nic jiného před soud nedostane. Demokracie v podání českých politiků pláče. A čím dál víc.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.