Senátor Chuck Shumer (D, NY) tvrdí, že vyhodenie Tillersona je znamením pomalého rozpadu Trumpovej vlády. Chápem pohľad senátora Shumera ak zohľadníme a pozrieme sa aj na všetky ostatné prepúšťania a rezignácie.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ale ja to vidím inak. Udiali sa naslednovné skutočnosti: prepustenie ministra zahraničných vecí Tillersona, presunutie riaditeľa CIA Pompea na pozíciu ministra zahraničných vecí a povýšenie Giny Haspel, ktorá prehliadala CIA zatajované mučenie väzňov v Thajsku (https://www.nytimes.com/2017/02/02/us/politics/cia-deputy-director-gina-haspel-torture-thailand.html). Toto všetko naznačuje, že armádny/bezpečnostný komplex už nie je pod taktovkou Trumpovej vlády. Už nebude viac hovoriť o normalizácií vzťahov s Ruskom.

Kombinácia Izraelskej lobby, nekonzervatívcov a vojensko-bezpečnostného komplexu sa ukázala byť na toľko mocná, že zabraňuje vytvoreniu mieru medzi oboma jadrovými mocnosťami. Ak sa pozriete pozornejšie na Trumpovu vládu, tak je jasné, že tri moci spomenuté vyššie majú prevahu a sú tie, ktoré skutočne vedú.

Izrael naďalej zostáva odhodlaný používať americkú armádu na destabilizáciu Sýrie a Iránu s cieľom izolovať Hizballáh a odstrihnúť armádnu podporu a dodávky. Neokonzervatívci podporujú záujem Izraela a ich vlastnú túžbu viesť politiku smerom k Washingtonskej svetovej hegemónii. Vojensko-bezpečnostný komplex má v úmysle udržať si kartu „ruskej hrozby“ ako ospravedlnenie pre potreby obrovského rozpočtu a moci.

[wp_ad_camp_2]

Prestitúti sú v úplnej harmónií s touto schémou. Napriek tomu, že obvinenia Russiagate (obvinenia Ruska, že ovplyvňovalo voľby v USA) sa ukázali byť klamstvom a bolo preukázané, že sú to falošné obvinenia zorganizované DNC, FBI a CIA, prestitúti naďalej naďalej pokračujú v obvineniach, akoby existovali dôkazy, že obvinenia sú pravdivé. „Ukradnuté voľby“ to je fikcia, ktorá sa stala skutočnosťou. A teraz máme nové obvinenie, že Putin nariadil elimináciu bývalého britského špióna v Anglicku popritom ako sedel na lavičke v parku za použitia veľmi nepravdepodobnej formy vojenského jedu. Obvinenie je absurdné, to však nebráni tomu, aby sa fikcia stala skutočnosťou.

Po štvrťstoročnej službe vo Washingtone a vďaka osobnej známosti členov britskej vlády neverím, že ktokoľvek z nich verí príbehom Russiagate alebo o otrávení Skripala. To, čo sa deje by sa dalo označiť ako prevzatie patentu na pravdu agendou.

Ide o veľmi nebezpečnú agendu. Nové ruské zbrane dávajú Rusku veľkú vojenskú prevahu nad USA. Keďže Čína a Irán vnímajú situáciu podobne ako Rusi, USA sú značne mimo. Napriek tomu Washington a jeho vazalisti pretrvávajú v násilných a falošných obvineniach a hrozbách proti Rusku, Iráne a niekedy aj Číne. Rusko, Irán a Čína vedia, že tieto obvinenia sú nepravdivé. V konfrontácii s nekonečným reťazcom falošných a nepriateľských obvinení sa pripravujú na vojnu.

Svet je vedený do vojny, ktorá by mohla byť jadrová, malou menšinou: izraelskými sionistami, neokonzervatívcami a americkým vojensko-bezpečnostným komplexom. Sme svedkami toho najbezohľadnejšieho a najnezodpovednejšieho správania vo svetových dejinách. Kde sú hlasy proti tomu?

Preklad: anna, Zdroj: 1

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.