Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
5G sítě otestuje pět českých měst
Mobilní technologie 5G budou přednostně testovat města Bílina, Karlovy Vary, Jeseník, Ústí nad Labem a Plzeň. V příštích dvou letech v nich operátoři zavedou vybrané služby chytrých sítí ještě před jejich plošným uvedením. Města zvítězila v soutěži vypsané ministerstvem průmyslu a obchodu. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr Karel Havlíček. Do soutěže se přihlásilo téměř 60 měst. Vítěze vybírala odborná porota.
[wp_ad_camp_2]
Česko v současnosti chystá aukci kmitočtů pro sítě 5G. Slibuje si od ní nové služby, ale i posílení konkurence spojené s příchodem čtvrtého operátora. To by mělo přinést například snížení cen mobilních dat.
Města, která vyhrála soutěž, mimo jiné získají experimentální kmitočty pro spuštění sítí, podporu na posílení pracovního týmu, odborné konzultace, budou jim uhrazeny náklady na analytické a další související aktivity a také právo používat označení „Smart 5G město“.
V Bílině na bázi 5G chtějí zprovoznit městský kamerový systém, a zvýšit tak bezpečnost. V Jeseníku plánují s využitím 5G streamovat prestižní sportovní závody a modernizovat Vlastivědné muzeum o interaktivní sekci. Karlovým Varům má 5G pomoci vyvinout digitálního průvodce i rozšířit chytrou hromadnou dopravu. V Plzni budou zkoušet řízení bezpilotních letadel a Ústí nad Labem hodlá mimo jiné testovat autonomní dopravní prostředky v ulicích města.
[wp_ad_camp_2]
Ústecký primátor Petr Nedvědický (ANO) řekl, že novinka je velkým lákadlem pro inovativní firmy s vlastním výzkumem a vývojem, které budou chtít své nové technologie ověřovat v 5G prostředí. „Jsme zase o kus blíže testování bezpilotních aut ve městě. Spolu s otevřenými daty nám technologie 5G otevírá řadu příležitostí pro reálné naplňování konceptů smart city, internetu věcí i provádět s tím spojený výzkum a vývoj. Bude také možné vytvořit tzv. živou laboratoř pro ověřování nových technologií přímo v praxi,“ uvedl Martin Mata, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje.
Revoluce jménem 5G
5G změní úplně všechno – a půjde o mnohem dramatičtější změny než ty, které si spojujeme s nástupem bezdrátových technologií. Standard 5G totiž nebude sloužit pouze pro připojení počítačů a mobilů k internetu. Využívat jej budou i chytré přístroje, které se postupně zabydlují v tuzemských domácnostech.
Nová generace mobilního internetu najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, sportu, ale také v oblasti zdraví – o nejrůznější technické vychytávky, které sledují zdraví svého majitele a následně data zasílají přímo lékaři, nebyla na výstavišti nouze.
[wp_ad_camp_2]
Stejně tak se k 5G sítím budou připojovat chytré pračky a ledničky, ale například také autonomní automobily – pro jejich rozvoj je rychlé a stabilní připojení k internetu na cestách klíčové.
I když se tak 5G může zdát pouze jako další mobilní standard, ve skutečnosti budou jeho přínosy daleko větší. Pátá generace mobilních sítí zpřístupní podle studií Ericssonu vysokorychlostní internet až pro miliardu lidí a zařízení. A co víc, umožní rozmach moderních technologií.
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nedávno oznámil plán posunout zahájení aukce kmitočtů pro sítě 5G z letošního podzimu na leden příštího roku. Úspěšní držitelé by měli frekvence získat v polovině roku 2020.
Zdroj: novinky
[wp_ad_camp_2]
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Protože se asi chtějí zbavit nezaměstnanosti.
Proč zrovna v Ústí? 🙁
a proč zrovna Vary?
Asi předevčírem jsem se probudila, nepamatovala jsem si žádný sen (od té doby, co nosím náramek na spaní delta vlny, si téměř žádné sny nepamatuju). Měla jsem pocit, že 5G zapnou na nejnižší stupeň a nikdy ho nezvýší, aby lidem ublížili. (nikde v ČR to nezvýší tak, aby to ubližovalo lidem) Škoda, že si nepamatuju na sen, díky kterému jsem na toto přišla, ale měla jsem dobrý pocit.
Ono totiž 5G mělo sloužit jako zbraň cílená na jednotlivce, kteří by pak „přirozeně“ onemocněli. Ale to se ukázalo jako neúčinné (vždy to zasáhne lidi plošně, i když to nasměrují konkrétně). A pokud zasáhnou větší skupinu lidí, která bude najednou nemocná atd., tak si lidi začnou stěžovat a začnou se ptát.
Kill switch na celé planetě nezapnou nevím proč.
Lidé jsou již dost otupělý, ale to jim nestačí, vidina zisku převyšuje šíroké spektrum možností, které život představuje. Je neuvěřitelné jak lehce a s elegancí se méněcennost tisíce let aplikuje pro širokou veřejnost a to dává neomezený prostor pro jejich ovládání. Lidé si sami podřezávají větev, aniž by o tom vůbec věděli.
Když se to pěkně nazdobi,hned lépe chutna!Což?
…..bla bla bla smart city, bla chytra pračka,bla bla bla ble Homo tractabilis!
lakani lidi na elektrosrot – https://www.novinky.cz/auto/clanek/rada-aut-nemusi-mit-od-ledna-dalnicni-znamku-40306900?seq-no=7&dop-ab-variant=100&source=article-detail
Prechytracit samich seba, taky mensi paradox.
Byt natolko(ne)chytry, aby sme mali chytrejsie veci kolo seba ako sme my.
Len aby nas potom tie chytrejsie veci neprechytracili.
My budeme testovat co vydržíme? Německo zveřejnilo na stránkách Epoch Time následující: Spolkový úřad pro radiační ochranu potvrzuje „závažné podezření na poškození způsobené zářením mobilních telefonů“ Epoch Times 11. prosince 2019 Aktualizováno: 12. prosince 2019 15:46 Federální úřad pro radiační ochranu zveřejnil první kritickou studii o radiaci mobilních telefonů. Studie o stromech představená v Mnichově poprvé oficiálně potvrdila negativní účinek buněčného záření na stromy. V rámci mezinárodního workshopu Federálního úřadu pro radiační ochranu (BfS) na téma „Vliv elektrických, magnetických a elektromagnetických polí na životní prostředí“ byly diskutovány škodlivé účinky záření mobilních telefonů na stromy. Již v roce 2013 Dr. Cornelia Waldmann-Selsam : „Při návštěvách zdravotnických domů nemocných obyvatel mobilních rádiových vysílačů bylo od roku 2005 zřejmé, že ke změnám okolních stromů (koruna, listy, kmen, větve, růst) často dochází současně s příznaky nemoci. Byly zasaženy listnaté a jehličnaté stromy a keře všeho druhu. V případě chorob stromů je diagnóza ztížena ani psychickými vlivy, ani změnou umístění. ““ „Poukaz na škodlivé vlivy“ V posledních 80 letech byly vědecky prokázány různé „účinky vysokofrekvenčních elektromagnetických polí (radar, mikrovlnná trouba, rádio, televize) na rostliny“. Waldmann Selsam. Od roku 2005 se vědci zaměřují také na účinky modulovaných vysokofrekvenčních elektromagnetických polí používaných v mobilních komunikacích. V počáteční vědecké studii byl nyní dokumentován stav stromů na 620 místech mobilních telefonů. Stromy zůstaly zdravé v rádiovém stínu budov nebo jiných stromů. Naproti tomu byl… Číst vice »
Je načase nasadit alu čepici 🤯
Sungit. Hodne sungitu…